1. gülgüzeli

  gülgüzeli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  549
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  Ahirete Hazırmısın?

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

  Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu
  Yazı Uzun Diye Okumamazlık Yapma Bi Oku İstersen!!! (LÜTFEN)

  Büyük bir ihtimal şu anda siteye girdin ve bu mesajı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdı ını okurken daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence işte karşında bekledigin şey Azrail (a.s) arkadan da belirdi.

  Birden korkuya kapıldın, ürperdin, yüzün korkudan bembeyaz oldu. Kalp atışlarının hızlandıgını farkettin, aldıgın nefeslerin bogazın da dügümlenmeye başladı ve heyecandan bayılmak üzeresin.

  Geçmiş hayatın gözünün önünden filim şeridi gibi geçti yaptıgın iyilikler yada kötülükler. Birden ne yapacagını şaşırdın ve elin ayagın birbirine dolandı. Azrail (a.s) dönüp Hoş Geldin Ya Azrail (a.s) herşeyim tastamam, Efendimiz'i (s.a.v), Yüce Yaradanım'ı (c.c) ve benden önce gidenleri çok özledim, onlara kavuşmam için nice zamandır seni bekliyordum diyebilirmisin???

  Eger bunu diyebilirsen ne mutlu sana. ALLAH (c.c) mutlulugunu daim etsin ve iki cihanda sana mutluluklar nasip etsin. Ama yok eger bunu diyemeyeceksen vaah vah ki sana. ALLAH (c.c) günahlarını affeylesin kardeşim. Kabirde ve Mahşerde Rabbim Yâr ve Yardımcın olsun. Gercekten vah haline, demek ki eksik kalan bi şeyler var sence ne bu eksikler bunlar olabilirmi???

  Etmedigin bir tevben, kılmadıgın son bir vakit namazın, kılınmayan kazada olan namazın, tutamadıgın kazada orucun, helalleşemedigin bir kula hakkın, ödemedigin bir borcun, helallik almadıgın annen, baban ve eşin, edilmedik bir dua, üzerinde sahibine verilmemiş bir emanet, sünnet üzerine yaşayamama, Kur'an-ı Kerimin kurallarına uymama ve Rabbine (c.c) ve Efendimize (s.a.v) gereken sevgiyi gösterememen olabirmi???

  Neyse eger yazıyı buraya kadar okuyabildiysen demekki hala yaşıyosun, hala fırsatın var ve Azrail (a.s) canını henüz almadı. Madem Azrail (a.s) gelmedi madem son bir fırsatımız daha var buyur bunu en güzel şekilde degerlendirelim nasıl mı bak izle şimdi;

  è Kılmadıgımız en son vakit namazını son namazımız gibi kılalım.
  -> Kılamadıgımız kazada olan namazlarımızı kılmaya niyet edelim ve kıldıgım vakit namazının arkasına kılabildigimiz kadar kaza namazı kılalım.
  -> Tutamadıgımız orucumuz varsa hemen bu geceden niyet edip inşALLAH yarın oruclu olalalım.
  -> Maddi pisliklerden (Gusl) temizlenelim ve dili kalbe indirerek tam bir teslimiyet içerisinde tevbe edip iki rekat tevbe namazı kılalım.
  -> Üzerimizde kul hakkı var ise hemen o kişiyi/kişileri bulalım helallik isteyelim yada bi şekilde hakkını ödeyelim.
  -> Annemizin babamızın (eger sag ise) ellerini öpelim ve hellallik isteyelim (eger vefat etmiş ise) bir fatihayı eksik etmeyelim. Eşimizin rızasını soralım ve onunda helalli ini isteyelim.
  -> Ödemedigimiz borcumuz varsa hiç zaman kaybetmeden bulup buluşturup borcumuzu ödeyelim.
  -> Edemedigimiz bir duamız varsa hemen şimdi ellerimizi açıp duamızı edelim.
  -> Üzerimizde her hangi bir emanet varsa hemen sahibini bulalım ve emaneti teslim edelim.
  -> Efendimiz'in (s.a.v) sünnetlerini bi şekilde ögrenelim ve madem onun gibi yaşayamıyoruz hiç olmazsa onun gibi yaşayama çalışalım.
  -> Her evde bulunan Kur'an-ı Azimi Şan'ı açıp okuyalım ve sadece okumakla yetinmeyip onu anlayalım ve onun emrettigi şekilde yaşamaya çalışalım.

  -> Bütün sevgileri bir arkaya atalım ve Rabbimiz'e (c.c) ve Efendimiz'e olanca sevgimizi ve saygımızı verelim.

  è Öncelikle eger yazıyı buraya kadar okuduysa sana gercekten cok teşekkür ederim. Bunları ve eger başka eksikligimiz de varsa yapalım ondan sonra Azrail'i (a.s) bekleyelim. ALLAH (c.c) iman üzere ölmeyi ve razı oldu u kullarından olmayı hepimize ve hepinize nasip ve müsser eylesin. (AMİN)

   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Ahirete Hazırmısın?
  canım ben bu konuyu dini hikayeler bölümünde istersen bi oku adı altında açmıştım canım o yüzden biliyorum benimde çok hoşuma gitmişti benede buraya taşıdım ömenli olan okunması bende namaz konusunda valla bende bu durumdan hiç memnun değilim canım emeğine sağlık
   
 3. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Ahirete Hazırmısın?
  emeğine sağlık
   
 4. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ
  Cevap: Ahirete Hazırmısın?

  AMIN...
  paylasim icin cok cok tsk. allah razi olsun
   
Ahirete Hazırmısın? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ahirete İmanın Bedelleri

  Ahirete İmanın Bedelleri

  “ Elif-Lam-Mim. İnsanlar “inandık” demeleri ile bırakılacaklarını ve sınava çekilmeyeceklerini mi sanıyorlar? Evet andolsun ki, Biz kendilerinden öncekileri de sınadık, o halde ( bu gün yaşayanlar da sınanacaklardır), elbette Allah doğru davrananları ortaya çıkaracak ve ( iman iddiasında bulunduğu halde) yalancıların da kimle olduğunu gösterecektir. Yoksa onlar ( inandıklarını iddia ettikleri...
 2. Ahirete İman

  Ahirete İman

  Son" ve "Sonra Olan" anlamında Arapça bir kelime olan "Âhiret", "Âhir" kelimesinin müennes (dişi) şeklidir. Lügatte "Evvel" kelimesinin zıddı olarak kullanılır. İslâm literatüründe bu kelime "Öbür Dünya" manasında kullanılmıştır. Dünya,canlıların yaşadığı evvelki âlem, ahiret ise son âlemdir. Bu kelimeler bazen "dâr=yurt"...
 3. gülmeye hazırmısınız

  gülmeye hazırmısınız

  HASANSÖR Bu hamburgeri yermisin???? ßuda Manyak ötesi =)
 4. internetten ahirete davetiye

  internetten ahirete davetiye

  Ölüm, bizim mayamızdır. Ondan kaçmak, kendi kendimizden kaçmaktır. Bizim bu tadını çıkardığımız varlıkta, bayat kadar ölümün de yeri vardır. Dünyada geldiğimiz gün, bir yandan yaşamaya, bir yandan da ölmeye başlamaz mıyız." Montaigne New York sokaklarının karla kaplandığı soğuk kış günlerinin birinde, ikisi de Amerika'nın değişik bölgelerinde iş gezilerinde olan karı-koca, Florida da...
 5. ahireta iman ve ahirete imanın hayatımıza etkileri

  ahireta iman ve ahirete imanın hayatımıza etkileri

  ahirete iman? ahite imanın hayatımıza etkileri

Sayfayı Paylaş