Ahmet Maranki'den Kara Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

T

TİTAN

Forum Okuru
Ahmet Maranki'den Kara Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
Kara üzüm çekirdeğinin faydaları
Üzüm çekirdeğinin yararları
Üzüm çekirdeği faydaları Ahmet MarankiKara üzüm çekirdeğinin faydalarını bir de bitkisel tedavi uzmanı Ahmnet Maranki'den öğrenelim melekler :)

kara_uzum-1c1.jpg


Kara Üzüm çekirdeği damarların yozlaşmasına engel olur ve damarları güçlendirir. Hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını en aza indirir indirir. Diabetli ve varisli kişilere son derece faydalıdır.

Gözü makula dejenerasyonundan ve kataraktan korur. Üzüm çekirdeği sürekli bilgisayar başında oturan kişilerin göz sağlığının korunması için de önemlidir. Üzüm çekirdeği DNA hasarını azaltarak kanser oluşum riskini de en aza indirir.

Üzüm çekirdeği cildin bağ dokusunda bulunan kollajeni güçlendirir. Cildi dinçleştirdiği için kozmetik sanayinde krem olarak da kullanılmaktadır

Üzüm çekirdeği damarların kollajen dokusunu da sağlamlaştırdığı için damar sertliği ve damar sertliği ile ilgili çok sayıda hastalığı önler.

Üzüm çekirdeği histamin salgısını azaltarak alerjiyi önler. Üzüm çekirdeği iltihabi prostaglandinlerin sentezini azaltarak romatizmal hastalıklar, ağrı ve endometrioz gibi durumlarda yararlı olurlar.
 

Benzer İçerikler

Üst