Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Aldatma işaretleri

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  The Script: The 100% Absolutely Predictable Things Men Do When They Cheat� adlı kitabın yazarları Elizabeth Landers ve Vicky Mainzer erkeklerin sevgililerini/eşlerini aldatacaklarını haber veren bazı önemli işaretler olduğu konusunda hanımları uyarıyor. Landers ile Mainzer�in yüzlerce çift üzerinde yaptığı araştırmada ortaya tek bir sonuç çıkıyor: Aldatan bütün erkekler aldatma sürecinde aynı senaryoyu bire-bir gözler önüne seriyor. Landers bu konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: �Bir erkek aldatma yolunu seçtiği zaman diğer kocaların/sevgililerin kullandığı metotları kullanıyor. Onların sözcüklerini, cümlelerini, açıklamalarını alıp kendisine uyguluyor�.
  Şimdi size aktaracağımız bazı işaretler beraber olduğunuz erkeğin sizi yüzde yüz aldattığını/aldatacağını göstermez. Fakat bunları beraberliğinizin kötüye gittiğinin işareti olarak algılamanızı öneriyoruz.

  �Ben bunu asla yapmam!�

  İşte tehlikeli bir cümle. Landers erkeğin bu rahatlatıcı sözlerle �sevgi dolu ve sadık�bir eş portresi çizdiğini söylüyor.

  Ne yapmalı?

  Bu zararsız cümle sadakat ve bağlılık konusunda bir sohbet başlatmak için iyi bir başlangıç olabilir. Size: �Ben bunu asla yapmam� dediğinde ona �Ben de. Fakat eğer bir gün içimizden biri birisine ilgi duyarsa bunu birbirimize anlatabilir miyiz?� şeklinde bir soru sorabilirsiniz.

  �Bir psikoloğa görünsen iyi olacak�

  Landers ve Mainzer kitaplarını hazırlarken yaptıkları röpörtajlarda konuştukları erkeklerin neredeyse hepsinin eşlerine depresyonda olduklarını söylediklerini belirtiyor ve konuyla ilgili şunları söylüyor: �Kadınları depresyona iten gücün kendileri olduklarının farkında bile değiller. Böyle birşey söyleterek onu başkalarına iten kişinin siz olduğunu düşünmenizi sağlıyorlar�.

  Ne yapmalı?

  Eşinizden böyle bir yorum duyarsanız duymamazlıktan gelmeyin. Ona �Kendimi çok yorgun ve stres altında hissediyorum. Neden bana depresyondasın diyorsun?� deyin ve profesyonel yardım almanız konusunda ısrar ediyorsa birlikte bir evlilik terapistine gidebileceğinizi söyleyin.

  �Sana sürekli söyledim ama dinlemedin�

  Çalışan bir kadındınız fakat bebeğiniz olunca bir süre onunla evde vakit geçirmeye karar verdiniz. Çalışmaya alışık olduğunuzdan sürekli evin içinde olmak sizi sıkmaya başladı. Bu arada eşiniz de sürekli �spora git, kursa git� gibi önerilerde bulunuyordu. Siz evde oturmaya devam ettiniz. Sonuç: boşandınız

  Bu konuda eşinizin asıl söylemek istediği şey: �Ben açık fikirli bir insanım ve eşimin sıkıcı bir ev kadını olmasını istemiyorum�. Eşinizin önceden verdiği bazı işaretleri görme şansınız olsaydı onun gerçek hislerine göre hareket edebilirdiniz öyle değil mi?

  Ne yapmalı?

  Landers onun gerçekten ne söylemeye çalıştığını anlamak için kendisini anlatmasını istemeniz gerektiğinin altını çiziyor. �Ona sorular sorun. Böylelikle kafasından geçenleri anlayabilirsiniz�.

  �Beni anlamıyorsun�

  Böyle bir cümle kuran bir erkek ayrı yönlere doğru ilerlediğinizi ima eder. Bu cümleyi duyan kadın erkeğe sert bir yanıt verirse tartışma erkeğin tarafına döner. Landers bu konuyla ilgili bakın neler söylüyor: �Sizin mantıksız ve sevimsiz konuşmalarınız yüzünden ev dışında zaman geçirdiğini söyleyecek böylelilke sizi suçlayarak daha az suçluluk hissedecektir�.

  Ne yapmalı?

  Landers ile Mainzer şöyle konuşuyor: �Yaşasın! Sizinle konuşuyor! Hem de hisleri hakkında. Tek yapmanız gereken tepki vermeden onu dinlemeye çalışmak. Bunun da ötesinde onu daha çok konuşmaya teşvik etmek�.   
Aldatma işaretleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. işaret

  işaret

  Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır. İşaret edilen şeye dikkat etmek ve onu da yorumlamak gerekir. Kişinin bir amacı olacak demektir.Isaret vermek için kandil asilan ve konulan sey-leri görmek, yüksek makam ve mertebeye delalet eder, Bu rüya son derce iyidir. Isigi söndürdügünü görmek hayirli degildir.
 2. aldatma

  aldatma

  Birini aldatmak hak yolu terk etmeye; Biri tarafından aldatılmak Allah'ın yardımı ile muvaffakiyete delalet eder. Baska bir kimseyi kendisinin aldattigini gören, tüccarsa zarar eder, memur veya isçi ise maasi kesilir, hasta ise hastaligi artar.
 3. Aldatan erkeklerin sonu nasıl oluyor anlatabilir misiniz ?

  Aldatan erkeklerin sonu nasıl oluyor anlatabilir misiniz ?

  Çevrenizde hiç eşini aldatan bir erkeği biliyor musunuz. Bunların sonu nasıl oluyor nasıl cezalandırılıyor Allah onlara nasıl bir ceza veriyor şahit olduğunuz şeyleri lütfen buradan bana yazabilir misiniz merak ediyorum ?
 4. aLDaTMa !!!

  aLDaTMa !!!

  Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog, dünyanin çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz??? Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus: Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim. Rus : Evi terk ederim. Fransiz : Sesimi çikarmam, sevgilime gider beni teselli etmesini isterim. Italyan : Kadini vururum....
 5. ALdatmanın sonu

  ALdatmanın sonu

  aldatma karikatürleri kömik karikatürler aldatma :piha: MeLekLerim ben şaşırdım vaLLa sizce iyimi yapmış ...._:laugh:

Sayfayı Paylaş