Aloe vera diş ağrısına iyi gelir mi?

Uzman SühaN

Administrator
Aloe vera diş ağrısına iyi gelir mi?
diş,diş ağrısı,diş ağrısı aloe vera,aloe vera, faydaları,kullanımı,diş ağrısına ne iyi gelir,aloe vera diş ağrısı tedavisi,

Aloe vera.Jpeg
Aloe vera jeli,binlerce yıldır kullanılan popüler bir tıbbi bitkidir.En çok cilt yaralanmaları tedavi etmek için bilinir, aynı zamanda sağlık üzerinde başka yararlı etkiler de vardır. Aloe vera, yapraklarında suyu depolayan kalın, kısa gövdeli bir bitkidir. Aloe Vera jel, hem termal hem de kimyasal olarak ağız yaralarını yatıştırır ve iyileştirir. Aloe Vera jel, cerrahi olarak yerleştirilen dental implantlardan sonra bakterileri kontrol eder.Aloe vera ağrısını azaltır, şişliği azaltır ve ağızdaki diğer semptomları azaltır. Aloe, birkaç saat boyunca ciltte ve diş etlerinde kalır ve bu da terapötik etkiyi daha da uzatır. Aloe Vera, birçok iyileştirici özelliği ile bilinen etli, tropik etli bir bitkidir. Sayısız bilimsel çalışmalarla desteklenen Aloe, birçok popüler sağlık ve güzellik ürününe adım atmıştır. Bununla birlikte, en erken kaydedilen kullanımı, basit iyileştirici güçleri ile saygı duyulduğu eski Mısır'a kadar uzanır.Bugün, tıp uzmanları ve bilim adamları, bu güçlü tropikal bitkinin gizli şifa niteliklerini denemek ve kilidini açmak için çalışmaya devam ediyor.


Ağızda zararlı bakterilerin birikmesi, kötü nefesten kalıcı rahatsızlığa kadar her şeye neden olabilir. Bu mucize bitkisinin topikal bir uygulaması kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur ki bu da herhangi bir kalıcı bakteriyle mücadele ederken iyileşme sürecini hızlandırır.Cildinizi canlandırmak ya da vücudunuzdaki detoks için kullandığınız Aloe Vera, artık diş hijyeni dünyasında da kendine ait bir yerde bulunmaktadır. Aloe Vera'nın faydaları, güzellik, sindirim sistemi, vücuttaki zararlı toksinleri ve ağız hijyenini temizleyerek test edilir ve gözlenir.Hepimizin bildiği gibi Aloe Vera, yapraklarının merkezinde bulunan sümüksü maddeyi içerir.Aloe vera'yı doğrudan doğal diş temizleyici olarak kullanmak için tek ihtiyacınız olan taze Aloe vera jelidir.Aloe Vera'yı kullanmanın bir başka yolu, diş etleri üzerinde aloe vera jeli ile masaj yapmak, yaklaşık 30 dakika bekletmek ve daha sonra durulamaktır.

Aloe Vera ayrıca bir anti-enflamatuar ajan olarak davranır, bu nedenle diş hassasiyetinden muzdarip insanlar için çok faydalıdır.Ağız ve diş etlerini dezenfekte etmeye yardımcı olur. Diş beyazlatmada da yardımcı olur.Aloe vera, zararlı mikroorganizmaları öldürme kabiliyetine sahiptir ve böylece bakteriye neden olan boşluğu kontrol eder.Kötü nefes için doğal bir çare olarak çalışır.Bileşiminde aşındırıcı madde bulunmayan Aloe Vera, diğer ağız temizleme ürünlerinden farklı olarak dişleri aşındırmaz.Piyasadaki tonlarca diş ürünü ve prosedürüne kıyasla nispeten daha ucuz bir seçenektir.Aloe jel, aloe vera adı verilen bitkinin yapraklarının etli kısmından toplanır. Bu bitki uzun süre cilt yanıkları ve sıyrıklar dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların yatıştırılması ve iyileştirilmesi için kullanılmıştır.Bir çalışmaya göre , aloe vera bazlı diş jeli, diş macunlarının ağızdan hastalığa neden olan bakterileri öldürmede ticari olarak mevcut markaları kadar etkilidir. Aslında, hassas diş ve diş etleri olan insanlar için daha uygundur, çünkü düzenli diş macununun aksine, aşındırıcı elemanlar içermez.


Aloe Vera'nın YararlarıAloe Vera'nın sağlık yararları bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur, dermatiti tedavi eder, yaraları tedavi eder, kanserli büyümeyi durdurur, artrit ağrısını azaltır, yaşlanma sürecini geciktirir, mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olur, Asit Reflü Belirtileri yatıştırır, saç büyümesini destekler, kolesterol ve trigliseritlerin azaltılmasına yardımcı olur, kardiyovasküler fonksiyonları iyileştirir ve diş eti hastalıklarını iyileştirir. Aloe vera birçok yararlı özelliği için uzun zamandır kullanılmaktadır. Hala geniş çaplı rahatsızlıklar için kullanılıyor. Hızlı yara iyileşmesini ve ağrıyı rahatlatır. Antimikrobiyal, antioksidan, antienflamatuar, antiaging, anti kanser, immün modülasyonu ve nemlendirici etkileri vardır.Aloe, A, B12 , C ve E vitaminlerini içerir ve güçlü bir antioksidan etki yaratır.
Diş eti hastalıkları uygun ağız bakımıyla önlenebilir; Anahtar, iltihaplanmaya neden olan plak üreten bakterileri uzaklaştırmaktır. Her gün en az iki dakika dişlerinizi günde iki kez fırçalayın, günde bir kez diş ipi kullanın ve yılda iki kez profesyonel temizlik için diş hekiminizi ziyaret edin. Diş ve diş etlerinizle ilgilenmek dişeti hastalığını önlemenin ve ağzınızı sağlıklı ve taze tutmanın en iyi yoludur.Şişmiş veya iltihaplı diş etleri, birçok oral prosedürün ortak bir yan etkisidir. Ne yazık ki, onları etkili bir şekilde tedavi ettiği kanıtlanmış çok az ilaç var. Aloe Vera'nın kollajen üretimine yardımcı olarak insanlarda inflamasyonu inhibe ettiği görülmüştür.Kesilmiş ve iltihaplı diş etlerini tedavi etmek için ağız içinde aloe jeli kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışın. Ticari aloe jeli, ağzın içinde kullanmak için güvensiz hale getiren diğer bileşenleri içerebilir.


Ek olarak, aloe vera'nın çok çeşitli besin ve mineralleri vardır. Aloe vera antioksidanlar, A, C ve E vitaminleri , folik asit ve kolinin yanı sıra kalsiyum, bakır, selenyum, krom, manganez, magnezyum , potasyum, sodyum ve çinko mineralleri ile yüklüdür. Aloe vera yüzde 99 sudan oluşur, bu yüzden oldukça nemlendiricidir. Aloe vera diş macunu için güvenli bir alternatiftir ve diş macunu kadar etkilidir.Bitkinin bileşenleri di eti kanaması,di eti şişmesi ve diş eti ağrısına iyi gelmektedir.Diş eti çekmesi meydana geldiğinde, bakterilerin kolayca birikebildiği dişler ve diş etleri arasında boşluklar oluşur . Bu boşluklar diş kaybına neden olabilir. Ve eğer uygun ağız hijyeni sağlanmaz ise bir çok diş problemi ile karşılaşabilirsiniz. Yapmanız gereken dişlerinizi düzenli olarak aloe vera ile fırçalamak. Ayrıca diş çeklimesini önlemek için ale vereyla diş etlerine masaj yapabilirsiniz. Aloe vera'nın antibakteriyel özellikleri, diş eti çekilmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek ağız enfeksiyonlarından korunmanıza yardımcı olabilir.

Diş ağrısına maruz kaldığınızda, hiç bitmeyecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Acıyı düzeltmek için acil bir randevu planlamış olsanız bile, beklemeniz gereken birkaç gün, kalıcı ağrıyla daha uzun sürebilir. Bir sonraki diş randevunuzu beklerken , bilmediğiniz birçok doğal diş ağrısı ilacı vardır.Nane çayı dişlerinizi yatıştırmaya yardımcı olabilecek uyuşturma ma özelliklerine sahiptir. Bir başka yaygın doğal diş ağrısı çare bir tuzlu su ile gargara yapmaktır. Tuzlu su, doğal bir antiseptiktir ve ağrınızdaki bakterileri ağrınıza yardımcı olur. Dişin etkilenen bölgesinde ezilmiş sarımsak dişleri kullanmak başka bir doğal diş ağrısı çözümdür. Aloe vera diş ağrısını gideren başka bir çözümdür. Karanfil, diş ağrısının neden olduğu zonklama ağrısını azaltmak için iyi çalışan bir uyuşma etkisine sahiptir. Ayrıca ağrıya neden olan bakterileri azaltmaya yardımcı olan anti-bakteriyel özelliklere de sahiptir. Aloe vera, enflamasyonu azaltmaya ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacak rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Özellikle iltihaplı veya enfekte olmuş diş etlerinin neden olduğu diş ağrısı için faydalıdır.
Aşama 1

Bir aloe bitki sapının küçük bir bölümünü kırın.


Adım 2

Aşırı tükürüğü gidermek için kuru bir bezle veya gazlı bezle tedavi edilecek alana dokunun.


Aşama 3

Aloe posasını çekmek için sapın etli kısmını kazıyın. Etli kısım bitkinin merkezine bakan tarafta bulunur.


4. Adım

Jeli, tedaviye ihtiyaç duyan bölgeye uygulayın.


Adım 5

Dört hafta boyunca günde en fazla iki defa bunu tekrar edin.Aloe Vera, dünya çapında yaygın bir bitkidir ve yıllardır natüropatik ve tıbbi uygulamaların bir parçası olarak kullanılmıştır. Vücuttaki yatıştırıcı, iltihap önleyici özellikleri ve nemlendirici etkileri ile bilinir. Yakın zamanda, Diş Araştırmacıları Aloe Vera suyu ve Aloe Vera jeli gibi topikal ürünler gibi ağız ülserlerinin tedavisi için Aloe Vera ürünlerinin kullanımına ilgi duydular.Aloe Vera, ağız ülserlerini kontrol etmeye yardım etmez, ancak onları rahatlatır ve ortaya çıktıklarında iyileşmelerine yardımcı olur. Ayrıca sisteminizi güçlendirir, bu da ağız yaralarının daha az sıklıkta olabileceği anlamına gelir.Aloe Vera'nın yatıştırıcı özelliklerinin ötesinde, ek sağlık faydaları vardır. Aloe Vera herhangi bir konsantrasyonda A vitamini, Vitamin C, Vitamin E, Vitamin B12 ve foilk asit gibi antioksidanlar içerir. Ayrıca, metabolize edilebilen ve enerji oluşturmak için kullanılan herhangi bir şekerin, yağın ve mineralin parçalanmasına yardımcı olan enzimler de vardır.Aloe, antienflamatuar oldukları için ağrıyı iyileştirmek ve rahatlatmak için kullanılan kimyasal bileşikler olan antrakinonlar içerir . Aloe, bölgedeki kan dolaşımını iyileştirerek ve bir yaranın etrafında hücre ölümünü önleyerek yara iyileşmesini hızlandırabilir. Takma diş problemleri ve diş implantları olan hastalarda, enflamasyonu kontrol etmek ve bakterileri önlemek için aloe vera uygulaması kullanılabilir. Aloe vera ayrıca antibakteriyel etkileri sayesinde ağzınızı sağlıklı tutabilir . Birçok çalışma, Aloe'nin plak oluşumunu ortadan kaldırdığını, kanama, iltihaplanma ve diş etlerinin şişmesini azalttığını göstermektedir.Çürüklere ve diğer ağız sağlığı sorunlarına neden olan bakterileri öldürme kabiliyetine sahiptir.Hassas diş etleri veya dişleriniz varsa Aloe vera jeli iyi bir seçimdir.Aloe vera jeli ağız gargarası gibi çeşitli sağlık ürünlerinde bulunur , çünkü dişler ve diş etleri için çok yararlıdır.Bu bileşenin anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri, ağzı dezenfekte ederek ve enfeksiyonla savaşırken zararlı bakterileri yok etmek için çalışır.Sağlıksız ağız hijyeni ya da kontrolsüz ağız sağlığı, çeşitli diş eti ve diş hastalıklarına yol açabilir. Dişlerimizde plak birikimini azaltmak, bunun olmasını önlemek için en iyi yollardan biridir.Aloe Vera, çok uzun süredir çeşitli rahatsızlıklar için geleneksel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Ağız sağlığı içinde gereklidir. Ağız ülserleri, ağızlarımızda ortaya çıkan çok yaygın ve genellikle zararsız yaralardır. Ağız ülseri zararsız olabilir ama kesinlikle rahatsız edicidir.Aloe Vera ile ilgili yapılan araştırmanın sonucunda, Aloe Vera jelinde bulunan bir maddenin ağız ülserlerine iyi geldiği görülmüştür. Aloe Vera'nın antioksidan özelliği, ağızda bulunan bakterileri öldürür. Diş eti iltihabını giderir, ağız kokusuna da iyi gelir.Aloe Vera jeli, dişlerden plağı çıkarmak ve ağızdaki bakterilerin aşırı çoğalmasını önlemek için kullanılabilir. Bu aynı zamanda diş çürüklerinin önlenmesine yardımcı olur, diş eti iltihabı insidansını azaltır . Ağız ve diş sağlığınızı korumak için Aloe vera içeren macunlar gargaralar kullanın..


UYARI : Aloe vera suyu , fazla miktarda tüketildiğinde, abdominal kramp, diyare , dehidratasyon ve elektrolit dengesizliğine yol açabilir .
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
İki hafta boyunca diş ağrısından öldüm. Zirkonyum kaplamanın altındaki dişin kanal tedavisi iyi yapılmamış. Ağrı annemden emdiğim sütü burnumdan getirdi. İlk defa diş ağrısından dolayı ağladım. Neyse kanal tedavisi yeniden başladı ama ağrı durmayınca dişin çekilmesine karar verildi. Bu arada antibiyotik reçete edildi. Evde aloe vera bitkim var. Onun içindeki jeli çıkardım. Üzerine zerdeçal ve zencefil döküp iyice karıştırdım. Daha sonra bu karışımı ağrıya dişime sürdüm. İnanın ağrılarımı geçirdi. Dişim travmatik bir şekilde çekildi . Birde onun ağrısı başladı. Bu defa aloe verayı diş etime sürdüm. Hem şişkinliği azalttı hemde ağrıyı. Kesinlikle diş ve diş eti sorunu olanlar ağrı yaşayanlar , ağız bakımı için mutlaka aloe vera kullanmanızı tavsiye ediyorum.
 
Geri
Üst