1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Anadoluyu Keşfedin : Rafting, Trekking, Climbing, Paraşüt, Doğa Gezileri

  Konu, 'Tatil Beldesi Resimleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Yaban hayvanlarını, zengin bitki örtüsünü, ormanlarını, Munzur dağlarını, Munzur vadilerini, Munzur akarsu ve göllerini, şelalelerini, ziyaret yerlerini, çiçek çeşitlerini görmek ister misiniz?..

  İnsanı büyüleyen vahşi doğanın tüm güzelliklerini yaşayacaksınız .Haftanın her gününü turlar ve spor aktiviteleriyle dolu dolu geçireceksiniz.

  Katılabileceğiniz Aktiviteler

  Rafting : Suların coşkun aktığı yerde heyecan ve macera dolu bir yolculuk.

  Yamaç Paraşütü : 100 metreden 3000 metreye kadar olan yüksekliklerden uçuş.

  Bisiklet : Engebeli dağ ve vadi yollarında yapılacak geziler.

  Yüzme : Munzur çayının serin sularında ve dağ göllerinde.

  Dağ Sporları : 3500 metre yükseklikteki dağlara tırmanış.

  Uzun yürüyüşler : Günlük düzenlenen 4-8 saatlik yayla, vadi, şelale ve orman gezileri.

  Voleybol ve Futbol : Her gün tesis içinde 17:00 - 20:00 arası.

  Wandern Trekking (El değmemiş doğada uzun yürüyüşler yapmayı sevenlere)

  Katılabileceğiniz Turlar

  Wandern Trekking (El değmemiş doğada uzun yürüyüşler yapmayı sevenlere)

  Etap 1 - Kırkmerdiven yaylası ve şelaleleri

  Sabahın erken saatlerinde yola çıkılır. ELBABA Kamping'ten elbaba köyüne kadar 20 km. gidilir. Daha sonra ata binmek isteyenler at ile, yürümek isteyenler yürüyerek yola devam eder. Elbaba köyü ile Kırkmerdiven arası 5 km.'dir. Munzur dağının derinliklerinde olan Kırkmerdiven, aynı zamanda şelaleler yatağıdır. Vadi 4 büyük şelalesi ile ünlüdür. Tek dişli yaban sarmısağı burada yetişir. Ayı, keklik, dağ keçilerine burada rastlanabilir. Öğlen burada piknik yapılıp akşam tekrar kampa dönülür.

  Etap 2 - Kepir Yaylası

  3400 metre yükseklikte ve dağların zirvesinde yer alan Kepir yaylası yürüyüşü 6 ile 8 saat arası sürer. Bir gece (isteğe göre 2 gece) yaylada konaklanır. Kepir yaylasında 6 tane krater dağ gölleri ile mağaralar bulunmaktadır. Bol oksijen, çiçek çeşitleri, beyaz mantar, yaban hayvanlarına sıkça rastlanır. Her yaz Ovacık köylerinde yaşayanlar hayvanlarıyla beraber bu yaylaya giderler ve yaylada 3 ay boyunca kamp kurarlar.

  Etap 3 - Mercan Vadisi (Erzincan - Tunceli il sınırı)

  ELBABA tesislerinden 40 dakika araba ile gittikten sonra bir saat yürünür ve Mercan suyunun doğduğu yere ve göllerine gidilir. Zengin bitki örtüsüne sahiptir. Munzur Çayı gibi Mercan Çayı da Alabalığı ile meşhurdur. Ayrıca ceviz ve yaban armudu burada bulunmaktadır. Munzur balı'da burada meşhurdur. Öğlen burada piknik yapılır ve geziye devam edilir. Akşam kampa geri dönülür. Munzur dağı eteğinde doğan Mercan Vadisi 50 km.'dir. Mercan vadisi ve suyu Munzur çayında birleşir.

  Etap 4 - Munzur Vadisi

  Ovacık'tan başlar Tunceli ilinde Pülümür vadisi ile birleşir. Vadi boyunca Munzur suyu akar. Dünyaca meşhur kırmızı benekli alabalık burada bulunmaktadır. Vadi 59 km. uzunluğunda dağlık ve ormanlıktır. Tunceli'den Ovacık'a kadar anayol vardır. Yöre zengin bitki örtüsüne sahiptir. Burada çeşitli yaban hayvanları yaşamaktadır. Ayrıca bölgede alabalık tesileri bulunmaktadır.

  Etap 5 - Gözeler (Munzur suyunun doğduğu yer)

  Yaklaşık 300 metre boyunca sıralanan 40'a yakın göze, güçlü bir akarsu oluşturur. Burada piknik yapılır. Yakınındaki köyler tanıtılır. Küçük dağ tırmanışları yapılır. Akşama doğru tekrar kampa dönülür. Gözeler aynı zamanda ziyaret yeridir.

  Etap 6 - İçmeler ve Kaplıcalar

  Bağın Kaplıcası : Mazgirt ilçesinin Dedebağ Köyü sınırları içindedir. Kaynaktaki su sıcaklığı 39 derecedir.

  Harik Kaplıcası : Nazmiye'nin sınırları içerisindedir. Kaynaktaki suyun sıcaklığı 39 derecedir. Çok sayıda ziyaretçi buraya sağlık amacıyla gelir.

  Harik ve Anafartalar içmeleri bulunmaktadır.

  Etap 7 - Munzur dağları

  Munzur dağları 5 milyon yıl önce Anadolu'da ilk oluşan sıra dağlardır. Yüksekliği 3420 metredir. Zengin çiçek türleri bulunmaktadır. Örneğin şifalı sarmısağı, ışkın, beyaz mantar, bitki çayı çeşitleri, ters lale... Zirvede krater gölleri vardır. Yılın 12 ayı zirvede kar vardır. Aynı zamanda yaban hayvanları ve kuşlara çok sık rastlanır

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Cevap: Anadoluyu Keşfedin : Rafting, Trekking, Climbing, Paraşüt, Doğa Gezileri
  paylaşımın için teşekkürler canım
   
Anadoluyu Keşfedin : Rafting, Trekking, Climbing, Paraşüt, Doğa Gezileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rafting

  Rafting

  RAFTING Akarsu, yatağı içinden geçerken çeşitli doğal engelleri geçmek zorundadır. Bu engeller büyüklü, küçüklü kaya parçaları bazen de ağaç gövdeleridir. Su kimi zaman da yüksekçe yerlerden dökülerek yoluna devam eder. Suyun yolunu kesen bu engeller genel akışın hızını ve yönünü etkiler, suda türbülanslar, dalgalar ve akışta ani süratlenmeler oluşturur. Akarsu sporlarında, bu tür beyaz ve...
 2. Paraşüt

  Paraşüt

  Çok fazla para harcadığınız için, maddi sıkıntıya gireceksiniz. beklenmedik zamanda gelecek yardımdır.
 3. Günübirlik Ilgaz Kayak Gezileri

  Günübirlik Ilgaz Kayak Gezileri

  ılgaz günübirlik tur günübirlik ılgaz turu turları turlar Sabah saat 06.00'da TEMPO TUR ÖNÜ 06.20'de, KORU SİTESİ MİGROS önünde buluşma ve hareket. Mola vermeden KARTAL OTEL'e varış ve liftler kapanıncaya kadar kayak olanağı. Saat 17.00' de dönüş. Akşam 21.30 sularında Ankara'ya varış. Telefon : 0312 428 20 96 / 466 91 91 kaynak.frmpaylas
 4. Paraşüt/Yamaç Paraşütü

  Paraşüt/Yamaç Paraşütü

  Yamaç paraşütü, hava sporlarıyla ilgilenen birkaç kişi tarafından 1980'li yılların başlarında bulunan, serbest paraşütlerle yamaçlardan koşarak kalkmaya olanak sağlayan bir ekstrem spor türü. Sivil havacılık mevzuatlarına göre çok hafif hava aracı (ÇHHA) sınıfına girer. Yamaç paraşütü, çok hafif hava araçları içerisinde en hafifidir. Kolay taşınabilir olması sayesinde, yolu olmayan tepelerden...
 5. Paraşütle atlayışın icadı, Paraşütle atlayışı kim buldu

  Paraşütle atlayışın icadı, Paraşütle atlayışı kim buldu

  Bu yazı: Paraşütle atlayışın icadı, Paraşütle atlayışı kim buldu içerik kısaca.. Paraşütle atlayışın tarihi, paraşütle ilk atlayışı kim yaptı, paraşütle atlayışın öncüsü kim, ilk ne zaman paraşütle atlandı hakkında bilgiler içermektedir. Paraşütle atlamak ister misiniz Melek'ler? Bana sorsanız elbette ki "hayır!!!" derim :D:D Peki paraşütle atlamayı ilk kim buldu ve ilk kim...

Sayfayı Paylaş