1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Android Telefonu Kablolu/Kablosuz Modem Olarak Kullanmak

  Konu, 'Meleko Destek' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Android mobil işletim sistemli cep telefonunuzu kablolu (USB bağlantısı ile) veya kablosuz (Wifi veya Bluetooth ile) modem olarak kullanabilir, internet bağlantınızı birden fazla kişi/cihaz ile paylaşabilirsiniz.

  Telefonunuzu modem olarak kullanabilmek için kullandığınız Android sürümünün 2.2 ve üzeri olması gerekmektedir.


  Samsung Galaxy Serisi (S4, S4 mini, S3, S3 mini, S2, Note, Note 2, vs) telefon kullananlar için Samsung Galaxy S3 ile aldığım ekran görünteleri sayfanın en altındadır. Bu cihazları kullananlar, alışkın oldukları arayüze uygun ekran görüntülerini yazının sonunda görecekler. Acele etmeyin, yazıyı mutlaka okuyun.  < Konu Resmi..>  Android telefonu kablolu (USB kablosu ile) modem olarak kullanmak için:

  Önce “USB kablo kullanarak tek cihazda nasıl kullanırız?”ı anlatacağım. Bu yöntemin avantajı, yukarıdaki tabloda da belirttiğim gibi cihazınızın şarjının bitme derdinin olmamasıdır. Zira mobil veri aktarımı telefonunuzun şarjının hızlı bir şekilde bitmesine neden olacaktır. Dezavantajı ise yalnızca tek cihazda kullanabilmenizdir.

  Aşağıdaki örnek, Android 2.3.3 versiyona sahip Samsung Galaxy Ace kullanılarak alınan ekran görüntüleri üzerinden oluşturulmuştur ancak bu yöntemi tüm telefon modelleri için uygulayabilirsiniz.

  Telefonunuzun Menü tuşuna basarak “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

  Ayarlar menüsünde “Kablosuz ve ağlar” seçeneğine dokunun.

  Daha sonra “Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı” seçeneğine dokunun.

  Son olarak da USB seçeneğine dokunun.


  Evet, her şey hazır. Artık telefonu kablolu modem olarak kullanıp bilgisayarınızda internete girebilirsiniz.
  Android telefonu kablosuz (Wifi) modem olarak kullanmak için:

  Aşağıdaki örnek, Android 2.3.3 versiyona sahip Samsung Galaxy Ace kullanılarak alınan ekran görüntüleri üzerinden oluşturulmuştur ancak bu yöntemi tüm telefon modelleri için uygulayabilirsiniz.

  “Mobil AP” seçeneğine dokunun.

  Karşınıza “Mobil AP kullanımının bataryayı çok tükettiği ve daha fazla veri kullanımına neden olduğunu” bildiren bir uyarı ekranı gelecek. Tamam seçeneğine dokunun. Mobil AP menüsü seçili hale gelecek.

  Mobil AP ayarları‘na ve gelen ekranda Mobil AP’yi yapılandır menüsüne dokunun. SSID Ağı (kablosuz ağ bağlantısında modemin hangi isim ile görünmesini istiyorsanız o isim) ismini girin. Güvenlik olarak “WPA2 PSK” seçin ve güçlü bir şifre tanımladıktan sonra Kaydet seçeneğine dokunun.

  Evet, artık telefonu kablosuz modem olarak kullanıp bilgisayarınızda internete girebilirsiniz.

  Diğer cihazlar, tanımlamış olduğunuz ağ adını (SSID), sanki kablosuz bir modemmiş gibi görecekler ve bağlanabilecekler.

  Hatırlatmama gerek var mı bilmiyorum ama sınırsız veya kotası yüksek bir mobil internet paketiniz yoksa telefonunuzu modem olarak kullanmanızı önermiyorum.
   
Android Telefonu Kablolu/Kablosuz Modem Olarak Kullanmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Outlook 2007′yi RSS Okuyucu olarak kullanmak

  Outlook 2007′yi RSS Okuyucu olarak kullanmak

  Outlook 2007 sadece mail ve tarih için değil, RSS okuyucu olarak da kullanılabiliyor. Belki bir çoğunuz da bu iletiyi bu yolla görüyorsunuzdur Bir RSS akışına katılmak için, Outlook’ta Araçlar/Hesap ayarlarını(Tools/Account Settings) açın. Hesap ayarları kutusu açılacak. “RSS Feeds” sekmesini açın ve Yeni’ye tıklayın. Sonra RSS adresini kopyala/yapıştır yapın. Sonra RSS’nin...
 2. Kablosuz modem bebeklere zararlı!

  Kablosuz modem bebeklere zararlı!

  Sevgili anneler malum her evde internet bağlantısı var.Bu bağlantıyı sağlayan modemler bebeğinize zarar veriyormuş.Artık buna da dikkat etmemiz gerekiyor. Kablosuz modem bebeklere zararlı! Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, kablosuz modemin yaydığı manyetik dalgaların hamile ve 2 yaş altındaki bebekler için zararlı olduğunu iddia etti. Müftüoğlu, manyetik kirlenmenin ciddi tehlikelerin olduğunu...
 3. Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği

  Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği

  Kablosuz ağ güvenliğini arttırmak Adsl modem ve kablosuz ağ güvenliği Kablosuz ağ güvenliği nasıl sağlanır diyen misafirlerimiz için ve siz üyelerimizinde bilgi edinmesi için, bu yazımızda kablosuz ağ güvenliğini arttırmak için yapılması gerekenleri aktarıyoruz sizlere Melek'ler. Kablosuz ağlar bir çok problemleri ve güvenlik sıkıntılarını beraber getirir Alacağınız şu tedbir rastgele...
 4. Kablosuz Modeme Nasıl Reset Atılır?

  Kablosuz Modeme Nasıl Reset Atılır?

  kablosuz modeme reset atma, modeme reset atma, modeme nasıl reset atılır Günümüz de birçok kişinin evin de ve işyerin de kullandığı kablosuz modemlere nasıl reset atıldığına dair merak edilen bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Kablosuz modemi resetlemek için yapmanız gereken şey adsl hattini,yahut modemi restart ettirmek olacaktır.Bunun içinde modeminizin arayüzüne girmeniz...
 5. Modem nedir?

  Modem nedir?

  Bilgisayarınızın telefon hatlarını kullanarak iletişim kurmasını sağlar. Modem terimi, Modulation-demodulation kelimelerinin kısaltılması ile oluşturulmuştur. Modem, bilgisayardan aldığı digital(sayısal) veriyi analog veriye çevirerek göndermek ve aynı şekilde karşı taraftaki bilgisayardan gelen analog veriyi tekrar digital veriye çevirerek bilgisayara iletmektir. Bu digital-analog çeviri...

Sayfayı Paylaş