gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Aneminin zararları

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  aneminin zararları, nelerdir, hakkında bilgiler ve dahası burada arkadaşlar


  Halk arasında kansızlık olarak bildiğimiz, tıp dilinde anemi olan, kan hastalığının zararları ve merak edilen tüm bilgilerini, bu makalemizde sizlerle paylaşlıyoruz Melek'ler.

  [​IMG]  Anemi vücuttaki demir eksikliği ile ilgilidir.

  Eğer rahatsızlık ileri safhalada teşhis edilirse ciddi sorunlara yol açabilir. Anemi sorunu genellikle kanser terapisi gören hastalarda ortaya çıkar.

  Kemoterapi aneminin en önemli nedenidir. İç kanama, kan kaybı, radyoterapi, alyuvar erimesi, hemoroit ve B12 vitamininin kanda emilememesi aneminin diğer nedenleri arasında yer almaktasır. Yorgunluk ve stres aneminin ana belirtileridir. Vücudun sarıya dönmesi, uykusuzluk ve sersemlik duygusu, tırnaklarda ve dudaklarda renk kaybı, kabızlık ve hazımsızlık diğer belirtilerdir.

  Anemi Tedavisi

  Demir Bakımından Zengin Bir Diyet: Anemi hastaları demir bakımından zengin bir diyet uygulamalıdırlar. Yeşil yapraklı sebzeler, süt ürünleri ve et demir bakımından zengin gıdalardır.

  Sigara Ve Alkolden Kaçının: Anemi hastaları sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalıdırlar. Sigara ve alkol vücuttaki vitamin emilimine zarar verir.

  Düzenli Egzersiz Ve Yoga: Düzenli egzersiz ve yoga kansızlığın önlenmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Anemi genellikle bağışıklı sistemini etkilediği için egzersizler ile bağışıklık sistemi güçlendirilerek kansızlık önlenebilir.

  C Vitamini Açısından Zengin Meyveler: C vitamini bakımından zengin meyveler anemiyi engeller. Bu nedenle her gün düzenli olarak meyve tüketilmelidir.

   
Aneminin zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Biranın Zararları

  Biranın Zararları

  biranın zararları bira zararlımı biranın zararı biranin zararlari bira basur
 2. Uyuşturucunun Zararları

  Uyuşturucunun Zararları

  Beyin ve Merkezi Sinir sisteminde : Sigaradan itibaren bütün uyuşturucuların en büyük zararı ve tahribatı beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir. Bu sebeple beynin mazrufu olan aklı ve iradeyi işlemez hale getirir. Kişiyi dengeden, normal yaşam ve davranışlardan uzaklaştırırlar. Beyin ve akıl sağlığının en büyük düşmanı uyuşturuculardır. Bağımlılarda beliren ilk olgu; akıl ve sinir...
 3. şişmanlığın zararları

  şişmanlığın zararları

  şişmanlığın zararları şişmanlık zararları şişmanlık ve bulimia şişmanlığın zararı Özellikle sürekli olan şişmanlıkların meydana getir*diği çeşitli zararların yanı sıra, birçok hastalıklara ve hatta erken ölümlere neden olduğu bilimsel olarak ka*nıtlanmıştır. Bu itibarla aşırı ve sürekli şişmanlığın sakıncaları tahminin çok üstündedir. Şişmanlık hareketsizliğe neden olur. Bunun ise, sağ*lığımız...
 4. Rujun zararları

  Rujun zararları

  ruj diş çürütür ruj zararları Kadınların makaj çanrtasında olmazsao lmazlarından biridir ruj. Pembe ve tonları, kırmızı ve tonları açık koyu renkler vs vs... tonu ve rengi ne olursa olsun her kadının mutlaka bir kaç tane ruju vardır. Güzellik konusundao ldukça faydalı olan rujların bir de zararı varmış Melek'ler. Duyumlara göre ruj diş çürütüyormuş. Peki bu ne kadar doğru işte onu bu...
 5. Gebelikte aneminin sebepleri ?

  Gebelikte aneminin sebepleri ?

  hamilelikte anemi,gebelikte anemi,hamilelikte aneminin sebepleri,gebelikte anemiin sebepleri,hamilelikte anemi tedavisi hakkında bilgiler Halk arasında kansızlık olarak da bilinen anemi özellikle ülkemizde önemli bir sağlık sorunudur. Kansızlık kısaca şöyle tanımlanabilir: Oksijen kanda hemoglobin adı verilen bir proteine bağlanarak taşınır. Alyuvarlarda bulunan hemoglobin aynı zamanda kana...

Sayfayı Paylaş