1. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa

  Anestezi Teknikerliği

  Konu, 'Mesleklerimiz ve Biz' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

  anestezi teknisyenliği puanları anestezi resimleri ankara dikimevi sağlik hizmetleri meslek yüksekokulu teknikerliği teknikeri Anestezi Teknikerliği
  < Konu Resmi..>

  Anestezi programının amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık elemanı yetiştirmektedir. Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere veya özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemana ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunlarının hemen iş bulmaları mümkündür.
  Anestezi Programının Amacı : Ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık elemanı yetiştirmektir.
  Anestezi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bu programda anatomi, fizyoloji, farmakoloji, özel tedavi yöntemleri ve anesteziyoloji gibi meslek dersleri okutulur. Derslerde uygulamalara önemli ölçüde yer verilir.
  Anestezi Mesleği için Gereken Nitelikler : Anestezi programında okumak isteyen bir kimsenin, biyoloji başta olmak üzere, fen derslerine ilgi duyması, bir tıp ekibinin üyesi olarak çalışabilmek için dikkatli, titiz ve sorumluluk sahibi olması gerekir.

  Anestezi Programının Bulunduğu Üniversite Ve Fakülteler :

  CUMHURİYET - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU EGE - ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  MARMARA - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ANKARA - DİKİMEVİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  DOKUZ EYLÜL - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ERCİYES - HALİL BAYRAKTAR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ÇUKUROVA - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  HACETTEPE - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  PAMUKKALE - DENİZLİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ULUDAĞ - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  TRAKYA - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ATATÜRK - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  FIRAT - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  DİCLE ATATÜRK - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  YÜZÜNCÜ YIL - VAN SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  KADİR HAS - SAĞLIK BİLİMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  ONDOKUZ MAYIS - SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

  Anestezi Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Anestezi programını bitiren bir kimseye "Anestezi Sağlık Teknikeri" ünvanı verilir. Anestezi teknikeri her türlü ameliyatlarda hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygular.
  Anestezi Teknikeri Çalışma Alanları : Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere veya özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemanına ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunların hemen iş bulmaları mümkündür.   
Anestezi Teknikerliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anestezi Teknikeri

  Anestezi Teknikeri

  anestezi teknikeri maaşı anestezi maaşları teknikeri maaşları maaşı 2011 2011 Anestezi teknikeri; her türlü ameliyatta hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayan, anestezi işlerinde hekime yardımcı olan sağlık meslek elemanıdır. GÖREVLER -Ameliyatlarda anestezi işlerinde doktorlara yardımcı olur, -Ameliyatlarda hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi...
 2. Spinal Anestezi

  Spinal Anestezi

  spinal anestezi Spinal anestezi yapılırken yan yatılır ya da oturulur. Sırta bir antiseptik solüsyon sürülür. Deri içine lokal anestezik enjekte edilir. Deri uyuştuktan sonra, kalça kemiklerinin hizasında, omuriliğin sona erdiği noktanın altından bele ince bir iğne batırılır. BOS'a ulaşılana kadar iğne hafifçe ileriye doğru itilir. Test yapılmak üzere, 1-2 çay kaşığı miktarında sıvı, özel...
 3. anestezi

  anestezi

  Anestezi (Narkoz), hastaların ağrı duymadan ameliyat olmasını sağlayan bir bilim dalıdır. Anesteziden korkmayınız. Anestezi, bayılmak değil kontrollü olarak bir anestezi uzmanı tarafından uyutulmak ve ameliyat bittikten sonra yine kontrollü olarak uyandırılmak demektir. Ameliyatınız süresince anestezi uzmanınız yanınızda olacak, solunum ve kalp başta olmak üzere tüm hayati...
 4. Anestezi

  Anestezi

  Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir. Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir.
 5. Epidural anestezi

  Epidural anestezi

  aArkadaşlar epidural anestezi ile doğum yapan var mı,yazarsanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş