Anne sütünü artırmak için

sılam_nisa

Hamiş Melek
Anne sütünü artırmak için
ana sudunun artmasi
Bebeğinizi doyuramadığınızı düşünüyorsunuz ve sürekli aç olduğu için bebişiniz ağlıyor.En güzeli sütünüzü artırmak için bir şeyler yapmak.Bakın neler sütünüzü artırıyormuş meleklerim;
bebek_uykusu-e7.jpg
Anne sütünü artırmak için
Her annenin emzirme hayatında illaki sütünü artırmak istediği bir zaman oluyordur. Daha önce yazdığım gibi sütun ana maddesi vücuttaki su. Gün içinde normal içtiğiniz miktarın iki katı su içmeye devam etmelisiniz. Suyu kesmeden diğer yiyecek ve içeceklerle takviye yapılabilir.

Ayrıca arz=talep olduğu için bebeğinizi bol bol emzirmek süt miktarını artırır veya azalmasını önler. Eğer gerektiğini düşünüyorsanız bebeğinizi emzirdikten sonra fazladan pompalayarak göğüslerdeki sütü tamamen boşaltıp saklayabilirsiniz. Bunun da sütü artırmaya faydası olur.

Benim duyup da denediğim ve süt miktarını artırmada işime yarayan içecek ve yiyecekler aşağıda.
 Su
 Sütlaç, muhallebi
 Meyve Kompostosu
 Bulgur pilavı
 Ceviz
 Rezene çayı
 Fenugreek içeren çaylar
 Yulaf ezmesi
 Bol soğanlı yemekler

Bir yerden duyup meyan kökü çayı içmiştim. Kıpırcan o gün sütümü içmedi, hep yüzünü buruşturdu. Bu tarz tadı sütünüzün tadını kötü etkileyecek çay ve baharatlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Bebeğinizi sakin bir ortamda emzirin. Emzirirken yanınızda bir bardak su bulundurmanızı tavsiye ederim. Dinlendiğiniz zamanlarda sütünüz daha çok gelir. Özellike uzun (nispeten uzun diyebileceğiniz) bir akşam uykusundan sonra sabah sütünüzün gün içindeki emzirmelerden daha fazla geldiğini gözlemleyebilirsiniz. O yüzden gün içi de bebeğiniz uyudukça dinlenmeye gayret edin. Emzirme konusunda evham veya stres yapmayın. Sıkıntılı dönemlerinizde sütünüz azalır.

Sizin bildiğiniz başka anneye ve bebeğe zararı olmayan, doğal, anne sütünü artıran yiyecek içecek ve bitkiler varsa yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim meleklerim. :bebeğim: 
Üst