annelere hıtaben..

Ce: annelere hıtaben..

BU GECE BÜYÜDÜM ANNE

Bana öyle bakma anne dayanamam.Senin o [ben dememiş miydim]<bakışlarına dayanamam artık.Bu gece hiçbir şey yapamamanın isyanı ;iki damla gözyaşın aktı yüreğime.Küstürdüm,kırdım ,incittim seni anne.. Gitti yattın ,uyuyamadın biliyorum,uyuyamazsın biliyorum ağladığını da biliyorum yanına gelmesem de sabah erkenden kalkacağını [akıllı ol] deyip başarılar dileyeceğini de biliyorum.Bilmediğim tek şey;nasıl bu kadar sabırlı,bu kadar iyi, bu kadar hoşgörülü olabildiğin? Beni; kırık, ezik bir suçlu gibi okula göndermek istemeyişini nasıl izah edebilirsin?İnsanların birbirini çok çabuk kırdığı,yaraladığı,çıkarları, bencillikleri yüzünden dostlukları güzellikleri yok ettiği bu dünyada sen nasıl karşılıksız sevebiliyorsun bana öğretsene anne....
Hep kendini sorgula derdin,bu gece sorguluyorum işte,neden gözümün önünde hep sen varsın ?neden hep gözlerin geliyor aklıma....[akıllı insanlar bütün duyguları bakışlardan sezerler]derdin.İşte o bakışların,sürekli beni gözleyen,umutsuzluğumu,sıkıntılarımı,sevincimi,mutluluğumu anlamak isteyen, bir bakınca içimi gören bakışların geliyor aklıma...sonra çabucak sönen öfken,sonra gülüşün,saçlarımda gezinen ellerin ve tüm dünya çocuklarını kucaklayacak kadar büyük yüreğin geliyor aklıma....sen gözlerinle ellerinle,yüreğinle böylesine cömertçe dağıtırken sevgiyi,ben nasıl görmemişim? nasıl bu kadar bencil olabilmişim.?Sana karşı geldiğim,seni kırdığım bu gecede bile sana ihtiyacım var bu nasıl bir çelişki ?beni rahatlatsana anne....Hiç kendini hem haklı görüp hem de güçsüz hissettiğin, saçma gururun için sevgini sakladığın oldu mu...bir yanın git,sarıl af dile derken ;diğer yanın [haklı olan sensin][seni anlamak istemedi] ya da (yarın unutulur] diye acımasızca düşünüp birşeyleri kaybettiğin oldu mu? seni sevgini kaybetmek istemiyorum.Bunun ne korkunç ne dayanılmaz birşey olduğunu,bunun kendimi inkar ve tüm emeklerine ihanet olduğunu düşündüm bu gece.Sonra o çok sevdiğin ORHON SEYFİ ORHON un şu dizeleri geldi aklıma

Anne zannetme ki günler geçti de
Değişti evvelki hissim gitgide
Bir hırçın çocuğum değişmez huyum
Seneler geçse de ben yine buyum
Senden umuyorum teselli yine
Zannedermisin ki yok ihtiyacım
Belki de eskisinden daha muhtacım....

EVET hırçın çocuğun şefkatine teselline muhtaç bu gece.... Sen sabırla bekledin büyümemi,gözlerin farketti büyüdüğümü ama yüreğin kabüllenmedi bir türlü ben hep çocuk kaldım sende.Narin, kırılgan,savunmasız... Beni hatalarımla,koşulsuz,önyargısız en çirkin yanımla bile sevdin .Ben hep istedim ,sen hep verdin.Birçok şeyi unuttun hayatında.Belki de önemsemedin benden sonra.Anlat dediğimde;doğduğum günkü mutluluğu,ilk dişimin çıktığı günü,ilk konuştuğum sözcükleri ,okula başladığım günün heyecanını anlattın bana..Hep beni anlattın bana..Sen neresindeydin peki yaşamın ?Kendini niye anlatmadın anne, o açığa çıkarmaktan korktuğun hüznünü,acılarını çocukluğunu,kaybettiğin sevgilerini neden anlatmadın.Hayat dört mevsimdir derdin.Bana hep baharı gösterdin.Senin kışlarını öğrenmek istiyorum,yağmurlarını rüzgarlarını,fırtınalarını öğrenmek,PAYLAŞMAK İSTİYORUM. BU GECE BÜYÜDÜM ANNE şimdi kendimi daha güçlü,daha daha olgun ve sana daha yakın hissediyorum,yüreğim yüreğinde sanki.MELEĞİM,CANIM ÖĞRETMENİM,CAN VERENİM,YOL ÇİZENİM,IŞIĞIM,HERŞEYİM CANIM ANNEM beni bağışla SENİ SEVİYORUM ,SENİ ÇOK SEVİYORUM .Bekle ne olur, uyuma ,sana sarılmak için koynuna geliyorum.

annelerin hakkı ödenmez gerçekten.. herşeyim,, annemm seni çok seviyorummm............

ben anemi çk ama çok seviyom canımı istese veririm hemde düşünmeden ve anne olunca daha çok anladım kıymetini

canım 15 yaşımda kaybettim annemi. ve annenin kıymetini çok iyiy biliyorum. kekşke olsaydıda başımın üstünde taşısaydım onu çok özledim ve seviyorum. bence de kıymetini kaybetmeden bilin arkadaşlar. hayatınızda ona karşı keşke bırakmayın... çok şey değil yapacağınız.... annenizi sevmek saymak ve sizin için yaptıklarının farkına varmak.....

diyarım üzülme canım zaman çok güzel ilaç oluyo. unutturmuyo ama alıştırıyo. saol canım ilgilendiğin için

ya simdi ben annemi size nasi anlatayim,onu nasi ozledigimi,geceleri yastigimi gozyaslarimla islatip sabaha karsi uyudugumu,onu ruyamda gorup ve sonrasinda uyandigimda keske uyanmasaydim deyisimi,evde kimse yok ken sesli sesli aglamami yemek yaparken sanki yanimda anam varmis gibi onunla konusmami anamin omuzlarinda doya doya aglamak isteyisimi`her anneler gununde keske yanimda olsaydi deyisimi ve 4 senedir yanlizca sesizle yetinmemi ve daha neleeeeeer neleeeeeeeeer soyleyin arkadaslar ben size annemi nasi anlatayim:cry::cry::cry:

ben buraya evlenipte geldim ve 11 senedir burdayim.artik siz diyin 11 sene ben diyim 11 omur.ve 3 sene sonra kizim dunyaya geldi evlat sevgisinin ne oldugunu ogrendim ve kendi kendime dedimki annem beni hicmi sevmiyomuydu da buraya gonderdi ben kizimi asla gondermem...ve zamanla anladimki kaderin onune gecilmiyo...bunu anneme anlattigimda hem guldu hem agladi...yasamak zor hele uzakta dahada zor...kusura bakmayin belki alakasiz ama icimden geldi yazdim o kadar doluyum ki...hepinize sevgilerimi gonderiyorum ve diyorumki allah kimseyi sevdiklerinden ayirmasin.

annem dört ay oldu yanından ayrılalı hergün aramasına ragmen onu çok özlüyorumm annecim seni gel diyosun gelemem diyorum her seferinde bu sözü sölerken içim gidiyo annem ..:::..: ama gelemem ki bana bi söz sölemiştin bi keresinde sana yeter artık bu kadar üstüme düşme artık çocuk değilim demiştim ,sende bana seninde bi yavrun olsunda beni anlıycaksın demiştin anne .Anlıyorum annem canının canıymışım meger ben senin canından can kopardım giderken affet benii annem bişey daha var annem anlamak seni çok zormuş yaşamak daha da fenaa :((

Geri