Antibiyotik kullanıyorum kan tahlilimi etkiler mi?

• Konbuyu başlatan ahmetçkn
  • Başlangıç tarihi
A

ahmetçkn

Forum Okuru
Antibiyotik kullanıyorum kan tahlilimi etkiler mi?

Antibiyotik kullanımı sonrası kan tahlilini etkiler mi melek kadınlar kulubü forum'da.​

Arkadaşlar bir sorum olacak şuan soğuk algınlığı faranjit nedeniyle antibiyotik kullanıyorum yaklaşık 10 gündür 2 gün sonra da kan tahlili yaptıracağım acaba bu testleri etkiler mi? Yani antibiyotik kullanımı sonrası kan tahlilini etkiler mi sorum bu? Antibiyotik etkiler ise antibiyotik bittikten sonra mı test yaptırayım bilemedim şimdi. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda?

Merhaba
Bazı antibiyotikler var ki etkilemiyor ama siz bence tehlikeye atmayın. Genel olarak antibiyotikler ağır ilaçlar olduğu için yapacağınız teste göre bu testler antibiyotikten etkilenebilir. Tamamen bağımsız ve doğru sonuç için antibiyotik bittikten 2 gün sonra filan teste gitmenizi tavsiye ederim. Eğer bu doktorunuzun bilgisi dahilinde ise mutlaka yine hatırlatın test yapanlara da antibiyotik kullanıyorum ya da yeni bitti diye. Yani eğer mutlaka testiniz şu sıralar yapılması gerekiyorsa kesinlikle bildirin. Yani antibiyotik kullanımı sonrası tahlil doğru sonuç vermeyebilir.

Antibiyotik kullanımına dair her türlü bilgiyi bulabileceğiniz önemli bir yazı bırakıyorum aşağıya. ''Antibiyotik direnci nedir antibiyotik ile ilgili detaylı bilgiler'' hemen aşağıdaki

Geri