Antidepresan kullanmadan depresyon tedavisi

T

Tuğçe0007

Forum Okuru
Antidepresan kullanmadan depresyon tedavisi
Antidepresan kullanmadan depresyon tedavisi mümkün mü ne kullanmalıyım

Merhaba arkadaşlar
Uzun bir süredir ben kendimin farkındayım depresyondayım diyordum ve sonun da psikiyatriste gittim , çok uyuduğumdan bazen hiç uyumadığımdan , hiç birşeyden zevk almadığımdan herşeyden bıktığımdan zaman zaman hiç iştahım olmadığından zaman zaman çok yemek yediğimden , bir çok konuda kararsız kaldığımdan , mutsuz huzursuz olduğumdan ve daha bir sürü şeyden bahsettim doktor bana majör depresyon teşhisi koydu ve iki tane ilaç verdi kullanmamı ve 1 ay sonra doz ayarlamak için kontrole gelmemi istedi. ilaçları almadım ve ben doğal yollarla bunu çözebileceğime inanıyorum bana ne tavsiye edersiniz ne kullanayım ne yapayım , teşekkürler.

Merhaba Tuğçe

Günümüz de sanırım her iki insandan biri depresif belirtiler gösteriyor. Depresyon o kadar çok yaygın hale geldi ki sanki başım ağrıyor demek kadar basit depresyondayım demek. Depresyon aslında kişinin tercihidir yani insan tercih ediyor depreyona girmeyi yani kendini koyveriyor . Mücadele etmek ayakta kalmak kendimizi dinç ve zinde utmak yaşama sarılmakgüç geliyor çoğu zaman ve kendimizi depresyonun etkilerine bırakıveriyoruz. Depresyonla baş etmenin en kolay yolu depresyona girmemek girmeyi istememektir ama herşeye rağmen depresyondaysan şunlara dikkat etmeli ve yapmalısın. Beslenme düzenine dikka etmeli sağlıklı beslenmelisin omega 3 ve folik asid ayrıca protein ağırlıklı beslenme antidepresan etkilidir uykuna dikkat etmeli uykusuzluk ya da çok uyku uyumamalısın eğer uykun gelmiyorsa akşamları saat 10gibi bir bardak ya da ii bardak melisa çayı içersen uykun gelecek mışıl mışıl uyuyacaksın. Sabahları erken kalkmalısın güneşin doğuşunu izlemeli o havayı solumalısın o anlardaki hava şifalıdır. her gün kendi programını yapmalı ve o programa uymalısın ve mutlaka spor yapmalısın ki hormonların mutluluk ve canlılık hormonları salgılasın. Ayrıca tüm bunlardan ayrı olarak sarı kantaron öneriyorum her gün bir yemek kaşığı yatmadan önce iç müthiş bir anti deprasandır aynı zamanda midene de çok iyi gelir. Geçmiş olsun.

Geri