1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Apartmanlara profesyoneller geliyor

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Apartman sakinleri arasından seçimle belirlenen apartman yöneticilerinin yerini, bu iş için kurulan şirketlerden gelen profesyoneller alırken, yöneticilerini profesyonellerin arasından seçen apartman sayısı artıyor
  İzmir Yönetim Profesyonel Site ve Apartman Yöneticiliği Şirketi ortaklarından Mehmet Koç, yaptığı açıklamada, yaşam şartlarındaki değişimle birlikte, site ve apartmanlarda komşuluk ilişkilerinin zayıfladığını, site veya apartman yönetimlerinde yeni sorunlar ortaya çıktığını ifade etti. Koç, şunları söyledi:
  "Apartman sakinleri, kendilerine ait özel işlerinin olması nedeniyle apartman sorunlarıyla yeteri kadar ilgilenememekte ve bu nedenle aidatların toplanması, bahçe bakım-onarım, güvenlik, teknik, temizlik gibi hizmetler aksayabiliyor. Bu sorunların giderilmesi deneyim ve bilgi gerektirir. Bu düşünceden hareketle, şirketimizi kurduk, her türlü konutta, Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında yöneticilik hizmeti veriyoruz."

  Süreç nasıl işliyor?
  Profesyonel yöneticilik hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin, kat malikleri kurulunda bu yönde bir karar aldıktan sonra, apartman bünyesinde bir denetçinin seçildiğini belirten Koç, sonraki aşamaları şöyle aktardı:

  "Firmamızla bir sözleşme yapılıp, seçilen denetçi ve firma temsilcimizin birlikte kullanabileceği şekilde çift imzalı bir yönetim hesabı açılıyor. Belirlenen aidatlar, bu hesaba yatırılıyor. Sitenin veya apartmanın kesinleşmiş işletme projesi yoksa, firmamızca yeni bir proje hazırlanarak, kat maliklerine tebliğ ediliyor. Talep olduğu takdirde, toplantı yaparak firmamız profesyonel yönetim sisteminin işleyişi hakkında malikler bilgilendiriliyor. Çalışanların SSK primleri, elektrik, su ve doğal gaz gibi fatura ödemeleri, otomatik ödeme talimatı verilerek, yönetim hesabında yeterli nakit olduğu sürece gününde ödeniyor."

  Özellikle problemli apartmanlardan talep geldiğini aktaran Koç, söz konusu binada yeni bir tadilat olması durumunda, anlaşmalı olduğu firmaların dışında başka firmalardan da teklif aldıklarını söyledi. Toplanan paraların banka hesabında da fon alınarak değerlendirildiğini aktaran Koç, mevcut olan internet sitesindeki yapılanma çalışmalarının ardından, apartman veya site sakinlerinin kendileriyle ilgili olan harcamalarını bu siteden takip edebileceğini ifade etti. Koç, bunun dışında yapılan harcamaların apartman sakinlerinin göreceği şekilde ilan edildiğini de sözlerine ekledi.
  Sistemin İstanbul, Ankara ve Antalya’da yaygın olarak uygulandığını hatırlatan Koç, İzmir’de bu işi yaygınlaştırmak için çalıştıklarını bildirdi.


   
 2. semiramis

  semiramis Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  36
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANKARA
  Cevap: Apartmanlara profesyoneller geliyor
  Harika bişey bu gerçekten emeğine sağlık yararlı bir bilgi bende binadan yana çok sıkıntılıyım. Ama bizim komşuların bu konuya sıcak bakacağını sanmıyorum.:argue:
   
Apartmanlara profesyoneller geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetik fukarası apartmanlar

  Estetik fukarası apartmanlar

  Türk inşaat sektörü 60-70 yıl önce çok katlı betonarme binayı öğrendi ve öğrendiği kadarıyla yetinerek bugüne kadar gelindi Bu süreçte kopya koyun gibi bütün apartmanlar birbirinin aynısı olarak çoğaldı ve ortaya ucube şehirler çıktı. Planlamayı elinin tersiyle iten kamunun da bu işte çok büyük kabahati var ama sivil yapıları inşa edenlerin estetik açıdan sınıfta kaldıkları apaçık ortada....
 2. profesyonel

  profesyonel

  hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii yakisti ama...bugune bugun artik bi profesyonen sule var karsinizda(hatirlatiyim)beni bu unvana layik goren herkese saygi ve hurmetlerimi sunarim efendim...profesyonenligi uzmanligim gibi yuzume gozume bulastirmayacagima ve konu acmadan once kelime i sahadet okuyacagima namusum ve serefim uzerine ant icerim......:tasu:
 3. ipuçlarıyla Profesyonel Mavala Manikürü

  ipuçlarıyla Profesyonel Mavala Manikürü

  Mavala manikürünün özelliği, kesici makaslar kullanmadan, tek kullanımlık tahta çubuklarla tırnak etlerinin itilmesiyle yapılan, dolayısıyla manikür aletlerinden hastalık bulaşması ihtimali olmayan, sağlıklı bir manikür türüdür. Mavala, adını kendi markasından alır. İşte Mavala manikürünün püf noktaları: 1- Yumuşak (asetonsuz) oje çıkarıcı ile ıslatılmış bir pamuğu tırnağınıza birkaç saniye...
 4. Profesyonel ordu geliyor

  Profesyonel ordu geliyor

  TSK terörle mücadele operasyonlarını yürüten birliklerin yeniden yapılandırma çalışmasında son aşamaya geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, selefi emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile birlikte 2 yıl önce Eğridir’de basının karşısına çıkmış ve TSK’nın yeni iç güvenlik harekatı yapılanmasıyla ilgili bilgi vermişti. 27 Haziran 2007’de düzenlenen basın toplantısında iki komutanın...

Sayfayı Paylaş