Apse Tedavisinde Şifalı Bitkilerin Yeri

T

TİTAN

Forum Okuru
Apse Tedavisinde Şifalı Bitkilerin Yeri
Apse Tedavisi
Şifalı Bitkilerle Apse Tedavisi Önerileri
Şifalı bitkilerin sağlığımızda ki yeri hiç kuşkusuz çok büyük melekler :) Rahatsızlıkların giderilmesinde büyük rol oynayan şifalı bitkilerin apse tedavisinde oynadıkları rol hakkında sizleri bilgilendiriyoruz..


apse-ce.jpg


Apse, bir yerde irin birikmesidir. Bakteri enfeksiyonlarına karşı vücudun verdiği bir karşılıktır.

Apse Belirtileri:
Vücudun herhangi bir yerinde bir doku ya da organda oluşan apse, kendini ağrı, kızarıklık ve şişikler yaratarak belli eder.

Apse Tedavisi:
Apsenin tedavisi, türüne ve yerine bağlı olarak cerrahi ya da ilaçla yapılır.

Tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilecek şifalı bitkiler nelerdir

Soğan:
Bir baş soğan, kabuklarıyla külde pişirilir. Apsenin bulunduğu yere tülbentle sarılır. Yaklaşık 1 gün içinde apse olgunlaşıp, cerahat akar.

İncir:
Taze incir ortadan kesilip apsenin üzerine konarak yine bir tülbentle sarılır. Bu da cerahat toplanmasına yardımcı olur. Apseden cerahat çıkmaya başladıktan sonra hafifçe sıkmak suretiyle iltihap akıtılır. Sonra oksijenli su veya tentürdiyot ile yara etrafı temizlenerek gazlı bezle kapatılır.

Sarımsak:
Bir diş sarımsağı ikiye bölüp apsenin üzerine koyarsanız, iltihabı kurutmaya yardımcı olur.

Çok güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, harici kullanımının yanında dahilen de apse tedavisi için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile Ekinezya apsenin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunun için hazır Ekinezya ürünleri alınabileceği gibi çayı da yapılabilir.
 

Benzer İçerikler

Üst