Arabaya dökülen yogurt kokusu nasıl giderilir

A

Ayyücexxxx

Forum Okuru
Arabaya dökülen yogurt kokusu nasıl giderilir
Arabaya dökülen yogurt kokusu nasıl giderilir kadınlar kulübü

Slm arkadaşlar

bendeniz Bim e gider , koca bir yoğurt alır arabanıon arka koltuğuna koyar eve gelir bir de bakar yoğurt açılmış yuvarlanmış ve yarısından çoğu arka koltuğa dökülmüş. ;:)
Sildim bele ama bizim araba mandra gibi kokuyor valla ne yapmalıda bu kokuyu çıkarmalı bilemedim

Arabaya dökülen yogurt kokusu nasıl giderilir kadınlar kulübü

Slm arkadaşlar

bendeniz Bim e gider , koca bir yoğurt alır arabanıon arka koltuğuna koyar eve gelir bir de bakar yoğurt açılmış yuvarlanmış ve yarısından çoğu arka koltuğa dökülmüş. ;:)
Sildim bele ama bizim araba mandra gibi kokuyor valla ne yapmalıda bu kokuyu çıkarmalı bilemedim

Ayyüce merhaba

Geçmiş olsun tatlım yoğurt kokusu berbat kokar zamanla dediğin gibi mandra gibi :)
Sana bir kaç öneri de bulunayım bildiğim kadarıyla ; koltuğu beyaz sirke ile sil 1/4 oranın da sirke su karışımını yap bir sprey şişesine koy ve koltuğa sık kurumasını bekle geçecektir geçmez ise karbonat güçlü bir koku gidericidir karbonatı koltuklar kuru iken üzerilerine bolca serp 3-4 gün öyle kalsın sonra elektrik süpürgesi ile çek temizle yine de çıkmadıysa koltuklarını yıkatacaksın tatlım kolay gelsin

Yha bunları ben de deneyecem bizim herif dökmüş haberide yok arabada güneşin altında sen kal bi bindik içine leşşşş olmuş leeeeş offfffffffffffffffffffff tşk deneyecem yazacam size

Selamlar deneyin tabiki deneyin ama olmaz ise yıkamacılar bunun yöntemini biliyorlardır belkide içine elli yüz tl para düşmüştür ama geçirirler ahtapot dedikleri sıcak hava veren kollu bişi var selde de onu kullanıyorlar her türlü kokuyu alıyor bilginiz olsun. Kendiniz yapamazsanız mutlaka ustasına götürün geçmiş olsun :)

Arabaya dökülen yoğurt kokusu, yoğurtun içinde bulunan bakterilerin hava ile temas etmesi sonucu ortaya çıkar. Bu koku, zamanla daha da kötüleşebilir ve arabayı rahatsız edici bir kokuya dönüşebilir. Arabaya dökülen yoğurt kokusunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Yoğurt dökülmüş olan alanı iyice temizleyin. Yoğurt dökülmüş olan alanı, nemli bir bez veya sünger ile silin. Dökülmüş olan yoğurtu iyice silerek alandan tamamen kaldırın.
  2. Arabayı havalandırın. Yoğurt kokusu gidermek için arabayı havalandırmanız gerekir. Bunun için arabayı açık bir alana çıkararak en az bir saat boyunca havalandırın. Bu, yoğurt kokusunun havadan kaybolmasını sağlar.
  3. Arabayı temizleyin. Yoğurt kokusunu tamamen ortadan kaldırmak için arabayı iyice temizleyin. Özellikle yoğurt dökülmüş olan alanı temizleyin. Bu işlem için nemli bir bez veya sünger kullanarak arabayı silin.
  4. Koku giderici kullanın. Arabaya yoğurt kokusu gidermek için koku giderici kullanabilirsiniz. Koku giderici, yoğurt kokusunu ortadan kaldıran ve arabayı ferahlatan bir üründür. Koku gidericiyi, yoğurt dökülmüş olan alana sıkın ve birkaç dakika bekleyin. Daha sonra arabayı iyice havalandırarak koku gidericinin etkisini arttırın.
  5. Arabayı düzenli olarak temizleyin. Yoğurt kokusu gidermek için arabayı düzenli olarak temizleyin. Bu, yoğurt kokusunun ortaya çıkmasını önleyecektir. Arabayı haftada en az bir kez temizleyin ve yoğurt dökülmüş olan alanları iyice silin. Böylece arabayı kokusuz ve temiz tutabilirsiniz.

Bunlar zaman içinde işe yaramadı ise arabanızı detaylı şekilde temizletmelisiniz. Yoğurt kokusunu gidermenin kesin çözümü: Arabaların yoğurt dökülmüş alanlarının bu yıkamacılarda bulunan detaylı temizlik aleti ile sulanarak çekilmesi ve ıslak alanlar için ahtapot denilen sıcak hava üfleyen aletle oluyor. Biraz tuzlu ama yukarıdaki yöntemler işe yaramadı ise başka çareniz yok bunu deneyeceksiniz. Detaylı temizlik. Ahtapot. :)

Geri