Ardıç katranı

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Ardıç katranı
ardıç katranı ardic katrani ardıç katranı sabunu faydaları nerede satılır ardıc
ardıç katranı, sabunu, şampuan, yağı, nasıl kullanılır, nerede satılır, saçkıran, saç hastalıkları,


Aktarlarda satılan ardıç katranının sabununu ve şampuanınıda satın alabilirsiniz Melek'ler. Saç hastalıklarına ve cilde ciddi anlamda iyi geliyor diyebilirim:)

84d9c36084f765.jpgBir ağaç çeşiti olan, ardıçtan elde edilen ardı katranı ve ardıç katranı yağı, deri hastalıklarında kullanılan maddelerdir. Haricen, deriye sürmek yoluyla (1 K. katran ve 9 K. vazelin karışımı) kullanılır. Ülkemizde, bu katran yerine, Andız katranı, Çam katranı veya Sedir katranı kullanılmaktadır.
Ardıç katranı yağı, ergenlik, egzama, saçkıran, kellik, uyuz ve sedef hastalığında kullanılır. Ardıç yağı, ergenlik, egzama, saçkıran, kellik, uyuz ve sedef hastalığında etkilidir.
* Sabun yapımında kullanılan ardıç katranı, saç dökülmesini, kepeklenmeyi ortadan kaldırır, mikroorganizmaların bu bölgelere yerleşerek zararlı olmalarını önler, egzamalı, mantarlı ciltlerin düzelmesini, canlı ve parlak görünmesini sağlar.
* Uyuzda etkilidir. Bu bitkinin dallarından elde edilen ardıç katranı denilen yağlı madde kullanılır. Antiseptik, tonik ve afrodizyak etkilidir.
* Güzel bir kokusu vardır. Kabukları yakıldığı zaman bulunduğu yerin havası*nı değiştirir.
* Saç hastalıklarında kullanılır. Parmak araların*daki egzamayı ve iltihaplı yaralara sürülürse şifa verir. Uyuz, kellik, sedef, ergenlik gibi hastalıklara da iyi gelir.
* Unutkanlığa faydalıdır.
* Bir dirhem (4 gr.) ardıç katranı, vezni kadar balla karıştırılıp da göze kullanıldığında gözü keskinleştirir.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
6K
tuqqce
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
M
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
5K
*jellibon*
*jellibon*
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
TİTAN
T
Üst