Arpacığa ne iyi gelir

A

Adilezxcczx

Forum Okuru
Arpacığa ne iyi gelir
Arpacığa ne iyi gelir bitkisel doğal tedavisi

Selam kızlar

Sağ gözümün alt tarafı kirpiğimin de tam sağı balon gibi şişti ve acıyor. Annem bu kızım arpacık dedi Bunun için doktora gitmene gerek yok dedi. Ben de eczaneye gittim eczaneden eczacının tavsiyesi ile bir krem aldım ve boş yere para verdim çünkü 3 gün oldu halen bir tesirini görmedim. Gözümde çıkan arpacık için bana tavsiye edeceğiniz bitkisel bir ilaç evde kendi hazırlayabileceğim bir şey var mı

Merhaba Adile

Gözde çıkan arpacık aslında apseli iltihaplı bir durum yani göz kapağında üste ya da altta genelde kirpik diplerinde enfeksiyona bağlı bir şişlik. O şişliğin içerisinde apse mevcut. Onu patlatmayı deneme daha kötü olacaktır . Arpacığın basit bitkisel bir tedavisi var . Arpacığın üstünü alkollü bir pamuk ile iyice dezenfekte et dikkat et alkol gözüne kaçmasın yakar. Daha sonra 1 diş sarımsağı alıyorsun kabuğunu soruyorsun ucundan biraz kesiyorsun suyu çıkacak şekilde ve sarımsağı kestiğin kısmını arpacığın üzerine sürüyorsun bunu 2-3 gün yaparsan ve günde 2-3 defa yaparsan bir şey kalmaz arpacığın geçtiğini göreceksin.

Detaylar aşağıdaki linkte

Geri