Aşı sonrası şişlik olması normal mi nasıl geçer?

• Konbuyu başlatan Handeiskani
  • Başlangıç tarihi
H

Handeiskani

Forum Okuru
Aşı sonrası şişlik olması normal mi nasıl geçer?

Aşı sonrası şişlik nasıl geçer melek kadınlar kulübü aşı sonrası şişlik geçer mi forum'da.​

Kızlar ben covid aşısı oldum dün ilk dozu türk aşısı yaptırdım ama şişlik ve ağrı var bu ağrı ve şişlik oluyor mu acaba? Aşı sonrası şişlik nasıl geçer hanımlar bilgisi olan var mı? Bu tür yan etkiler görülür mü covid aşısı sonrası acaba herkeste görülür mü bu belirti ya da yan etkiler? Bu şişlik olmasi aşının ise yaramadığını göstermez değil mi?

Merhabalar
Aşı sonrasında istenmeyen yan etkiler görülebilir. Aşı sonrasında çok hafif görülen yan etkiler olabilir. En hafif görülen yan etkiler arasında enjeksiyon yerinde ağrı şişlik kızarıklık görülebilir. Bu tür yan etkiler genellikle 24-48 saat içinde kaybolan etkilerdir. Aşı sonrası şişlik nasıl geçer peki? Şikayetleri rahatlatmak için enjeksiyon yerine soğuk uygulama, ağrı kesici parasetamol önerilir. Covid aşıları sonrasında bir iki gün kolda ağrı oluşabiliyor. Bunun yanında ciddi yan etkiler görülmemiş hafif yan etkilerde kas ağrısı, baş ağrısı, ateş, yorgunluk, şişlik görülür. Bu dediğimiz gibi 24-48 saat içinde geçmez ise doktorunuza danışınız.

Aşı sonrası reaksiyonlar oluşabilmektedir özellikle annelerin en çok merak ettiği sorulardan biri de "bebeklerde aşı sonrası reaksiyonlar" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri