Aşılamadan sonraki süreçte gebelik belirtileri ve seyri nasıl olmakta ?

hayırlısı olsun hakkımızda hepimiz beklemedeyiz ama daha doktora gitmeye niyetim yok yani taki kendiliğimden hamile kalana kadar hehehehe:huhe:

Canim ben fazla ilac kullanmadim. Yanii kullandim ama abartili degildi. Benim nerdeyse iki yil oldu bebek olmuyo. Benim malesefki isimiz sizinkinden daha zor, dr bize tup bebek tek sansiniz, ama yine bir defa asilama yapalim once, ama once hazirlik için ilac tedavisine basliycaz dedi ve boylece tam 8 ay gecti aradan. Sonunda ctesi günü asilama oldum ve simdi sakin sakin ondort günün bitmesini bekliyorum. Hayirlisi insaallah. Rabbim hakkimizda Hayirli olani versin insaallah. Tevekkeltu alallah. Rabbim ne derse o olur. Insaallah hamile kaliriz hepimiz hayirlisiyla. Insaallah saglikla sihhatle hayirlisiyla evlat larimiza kavusursun.

14 gün geçmek bilmiyo canım ya allah yardımcın olsun bize 3 kez aşılama dedi doktorum ben ilk kez oldum daha olmucam kendiliğinden olmazsa eğer seneye kadar tüp bebek denicem diyorum ya napim bilmiyorum her doktor ayrı konuşuyo hiçbirine güvenemiyorum

14 gün geçmek bilmiyo canım ya allah yardımcın olsun bize 3 kez aşılama dedi doktorum ben ilk kez oldum daha olmucam kendiliğinden olmazsa eğer seneye kadar tüp bebek denicem diyorum ya napim bilmiyorum her doktor ayrı konuşuyo hiçbirine güvenemiyorum

Hangi sehirdesin bilmiyorum ama iyi bir klinik bul once, sonra iyi bir dr bul. Sonra gereken bütün testleri yapsinlar, kromozom ve dna testleri dahil yaptirin. Ve asilama yapin en az uç defa deneyin. Sonra ise eger gebelik hala olmadiysa, o zaman iste tup bebege yonelirsin. Zaten dr iyiyse seni sonuna kadar yonlendirir sizi. Yasin genç ama eger bilmediginiz bi sorununuz varsa on yil da beklesen belki olmaz. Bana dr Um, normal yolla gebe Kalman belki bes yil belki on yil surer dedi, ama sende yumurtalarin Simdiden yaslanmaya basladigini soyledi yanii Yumurtalarim kendini Simdiden menopoz à hazirlamaya koyulmus. Bu yüzden zaman kaybetmememiz gerek dedi ve hemen asilama için ilac tedavisine basladik. Ve sonunda da asilama oldum. Simdi de bekliycem. Kismetse tutar. Rabbim insaallah hayirlisiyla nasip etsin. Cumlemize insaallah.

hımmm ben samsundayım canım doktorum anakliniğin baş hekimi bütün kontrollerden geçtik hormonlarım normal yumurtalarım çalışıyo sadece eşimde sprem sayısı eksikti ameliyatla çoğaldı şuan kendiliğinden olabilir aslında ama doktor ısrarla 3 kez aşılama dedi fakat ben 2 sene önce 20 günlük hamileliğim düşükle sonlandı kürtaj olmadım ama hamile kalmıştım ondan sonra da olmadı işte

Sura Kusura bakma lutfen konu disi, ama acil Cvpa ihtiyacim var ! Simdi aksam progesteron ilacimi alicam ama, yemekle birlikte mi Yoksa daha sonra yatmadan evvel mi ilaci alicam ??? Acil Cvp verebilirmisiniz acaba kullananlar varsa !

hımmm ben samsundayım canım doktorum anakliniğin baş hekimi bütün kontrollerden geçtik hormonlarım normal yumurtalarım çalışıyo sadece eşimde sprem sayısı eksikti ameliyatla çoğaldı şuan kendiliğinden olabilir aslında ama doktor ısrarla 3 kez aşılama dedi fakat ben 2 sene önce 20 günlük hamileliğim düşükle sonlandı kürtaj olmadım ama hamile kalmıştım ondan sonra da olmadı işte
Gerci daha gencsin bekleyebilirsin, olmazsa bir veya iki yil sonra yine asilama ve tup denersin.. O zaman çok sabirli olman lazim !

Kizlar fransiz sitelerinde arastirdim, progesteron u vajinadan alindigi zaman gebeligi kolaylastiriyormus. Hap olani da vajinadan alinabiliyormus. Ben aksam oyle yaptim.
Bide bisey daha ogrendim, asilama dan sonra progesteron alanlara soyluyorum, bizden gelen akinti progesteron yuzunden mis, yoksa asilama yuzunden degil !
Son olarak da, iki gündür devam eden agrilarim yok oldu. Sizce iyiye mi alamet kotuye mi ??
Dr bana olumlu olma sansin %15-20 kadar dedi. Ne dusunmeliyim ? Umutla bekliyorum.

Geri