Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  AŞk KonuŞmaktir

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sevgililerin konuşabileceği konular Aşk denen efsunlu hâli başlatan gözse; onu görünür kılan, yaşatan, büyüten de sözdür. Söz hem örter aşkı hem gösterir.
  Aşk dile gelmek ister, söylenmek ister. Platon tam olarak ne demek istemiştir bilmiyorum ama platonik aşktan anlaşılan ‘sevdiğini söylememek’se buna itirazım var benim. Yeryüzünde söylenmemiş, sevgilin ve dahi hiç kimsenin haberi olmamış bir aşk var mıdır? Yahut ona aşk denir mi?
  Aşk, bir çift göz, zifir saçlar, içli bir bakış mıdır? Yahut güzel pembe memeler, dolgun kalçalar, ince bel midir? İnsan bunlar için mi âşık olur?
  Size bir sır vereyim mi? İnsan konuşabileceği birine âşık olur. Aşk fena hâlde konuşma arzusudur. Sevgililer durmaksızın konuşmak, isterler. Heyecanla, coşkuyla, gözlerini yıldız yapıp nehir gibi, ırmak gibi konuşurlar, anlatırlar.
  Konuşacak bir şey kalmadığında, aşk biter!

  Eğer sevgililerin konuşacak bir şeyleri yoksa ortada aşk da yoktur.
  Yalnızlığı gidermek değil midir bir yerde aşk dedikleri şey? Herkes bir başına olmayı ister çoğu zaman ama kapıyı anahtarla açmak koyar herkese. Konuşacak birini arar.
  O bazı başlangıçlarda olan susup bir şey diyememe donakalma durumu da gelecekteki nice konuşmalar için bir 'es'tir sanki.
  Söylenmeyen şey unutulur. Üç beş yaşlarında yaptığınız yaramazlıkları anneniz, babanız, halanız, dedeniz o kadar çok anlatmıştır ki aklınıza kazınmıştır artık, yetmiş yaşına da gelseniz unutmazsınız. Oysa kimseye –kendinize bile- anlatmadğınız çok değil birkaç önceki bir olayı belleğinizin anımsaması çok zor olacaktır. Aşk, söylenmezse yalan olur, söner alevi.
  Almodovar’ın çok güzel bir filmi var: Konuş Onunla. Benim söyleyip isteyip de beceremediğimi sinemanın eşsiz diliyle anlatır o filmde usta yönetmen.
  Söz yoksa, kelimeler yoksa aşkdan söz edemezsiniz.
  Aşkla olmadı mı evren, kelimelerle yaratmadı mı herşeyi Tanrı? "Kûn" demedi mi? Adem'e en başta sözcükler öğretilmedi mi?
  Aşk kelimelerle yaşar, kelimelerle doğar, kelimelerdir aşk.

   
AŞk KonuŞmaktir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. AŞkim

  AŞkim

  Sevgini taşımak değil hasretini çekmek zor Gülmeyi unutmak değil ağlamaya alışmak zor Yaşamak yada ölmek değil özleyipte görememek zor seni AŞKIMgözlerin nehir kirpiklerin köprü olsun ben tam üzerinden geçerken ipler kopsun düştüğüm o yer senin gönlün olsunGökyüzüne her baktığımda,Yeryüzündeki çırpınışların anlamsızlığını hissediyorum.Ne kadar küçük bir dünyaya sahip olduğumu...
 2. aşk...

  aşk...

  Çok uzun yıllar evli olan bir çiftin hikayesi bu.Adam her evlilik yıl dönümünde eşine bir buket kırmızı Gül gönderir Bu taa ki adam ölünceye kadar devam eder Ve bir gün adam Ölür.Cenaze töreni yapılır taziyeler dilenir ve kadın bir başına yıllardır hayatı paylaştığı arkadaşı eşi sevgilisi olmadan evine döner. Neredeyse her gün ağlamakta ve onu düşünmektedir. gel zaman git zaman yine bir...
 3. ~~~~~~aşkım~~~~~~

  ~~~~~~aşkım~~~~~~

  Sizler için seçtiğim en güzel aşk resimleri...
 4. aşk

  aşk

  birini çk seviyorum ama o karşılık vermiyor ne yapmalıyım

Sayfayı Paylaş