Asker Eşleri Paylaşım Alanı

Cevap: Asker Eşleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederiiimm.durum şu ki ben öğretmenim ve nişanlanmak üzreyim,kendisi jandarma üsteğmen.Çevreden aldığım tepkiler çok farklı olmakla birlikte sürekli yer değişikliği düzenli bir hayatın olmayacağı ve ilerde olabilecek çocuklarımın eğitiminin olumsuz etkileceği yönünde..canım umarım yanlış anlaşılmıyorumdur..kafamda soru işareti kalmaması ve yaşayacaklarımı bilmem adına.beni bu konuda samimi bi şekilde aydınlatabilir misiniz? gerçekten asker eşi olmak çok mu zor?çok teşekkür ederim.

Teşekkür ederiiimm.durum şu ki ben öğretmenim ve nişanlanmak üzreyim,kendisi jandarma üsteğmen.Çevreden aldığım tepkiler çok farklı olmakla birlikte sürekli yer değişikliği düzenli bir hayatın olmayacağı ve ilerde olabilecek çocuklarımın eğitiminin olumsuz etkileceği yönünde..canım umarım yanlış anlaşılmıyorumdur..kafamda soru işareti kalmaması ve yaşayacaklarımı bilmem adına.beni bu konuda samimi bi şekilde aydınlatabilir misiniz? gerçekten asker eşi olmak çok mu zor?çok teşekkür ederim.

Berrak tekrar merhaba canım.

Seni çok iyi anladığımı söylemek istiyorum öncelikle. Ben öğretmenim ve eşim Jandarma subayı :)

Evlenmeye karar verdiğimde çevremden aynı tepkileri almıştım, Jandarma çok zor, sürekli taşınıyorsun, böyle zor şöyle zor.... vs vs. Bu tepkiler hiç bitmiyor. Aslında bakarsan her mesleğin kendine göre zorlukları var zaten. Sadece asker olmak en zor olanı değil...

Askerlik kutsal bir meslek. Çok farklı boyutlarda bir mücadelesi var, gururu var. Eşin asker olunca sen de askeriyenin içinde buluyorsun kendini, o yaşamı paylaşıyorsun. Hem çok güzel hem de zorlukları var elbet.

Jandarma bence Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki en meşakkatli sınıftır. Ne tam asker ne tam polis, diğer sınıflar gibi her an operasyona, çatışmaya giren bir sınıf, aynı zamanda asayişe bakar, trafiğe bakar, her olaya koşar, herşeye yetişir, sorumlulukları çoktur, Jandarma subayının (hele ilçe komutanıysa) telefonu 24 saat susmaz, olaylar sürekli onlardan sorulur.

Bütün bunların yanında yaptıkları işin kutsallığıyla gurur duyarsın, farklı bir duygudur, bizim için asker kutsaldır, yücedir, vatanı savunur, o tuhaf duygu zaten kaplar içini bir şekilde. Görevini yapmasını istersin, yardımına koştuğu onca insandan aldığı hayır duaları da yeterdir size :)

Ben eşim için üniversiteyi bırakmış bir insanım, tayin olabilmek için öğretmenlik yapıyorum, bu benim hayatımdaki en büyük kararımdı. Herşeye rağmen çok mutluyum, dünyaya bir daha gelsem yine aynı kararı verir yine eşimle evlenir, Jandarma eşi olurdum.

Etrafta konuşan çok olur, ama Jandarma eşi olup bunları yaşayacaklar onlar değil. Sen yaşayacaksın. Güçlü olacaksın, zorluklara göğüs gereceksin ama eşinin de yanında olacaksın. Önemli olan eşini sevmen, onunla heryere giderim diyebilmen...

Ben eşime seninle her yere gelirim dedim. Her yere de giderim. Önemli olan bunu diyebilmen. Eşinin yanında olmak herşeyden önemliyse senin için, kimsenin ne dediğini umursama derim...

Hayatında mutluluklar dilerim canım, herşey gönlüne göre olsun...

Sevgiler

öncelikle çok teşekkür ederim,ne hissettiğimi duygularımı o kadar güzel ifade etmişsiniz ki okurken 'evet işte bu' dedim her cümlede..tecrübelerinizden yola çıkarak yazdıklarınız çok değerli benim için,durumu açıkça dile getirmenizde..
çok teşekkür ederim..sanırım söylediğiniz gibi her ne yaşanacaksa bunu ben kendim yaşayacağım,ve yaşamadan sonuçlarını kestirebilmem zor.
sizin de hayatınızda sonsuz mutluluk dilerim,herşey gönlünüzce olsun..sevgiyle kalın

slm arkadaşlar bende asker eşiyidim ama şimdi asker eşim gazi oldu...eşim önceden uzman çavuştu hep dağlara gidiyordu göreve 15 gün de 1 yha geliyor yha gelemiyordu. nişanlıyken 2005 te hainler tarafından vuruldu ölümden döndü ama o şerefsizlerin kurşunu yıkmadı onu...şuan gazi malülen emekli oldu...göğsünden yaralandı..dalak ve karaciğer kaybı var..allaha çük şükür şuan iyi ayakta dim dik...o şerefsizlere rağmen sarf ettiğim kelimeler için kusura bakmayın ama o alcaklara diyecek başka isim bulamıyorum...şuan çok mutluyuz emekli oldu rahatımız yerinde sağlığıda çokşükürr...askeriyeden emekli oldu ama yinede devamlı askeriyenin içindeyiz gerek arkadaşlarımız gerekse komutanları saolsun hiç yanlız bırakmıyorlar..1 şehitlik mertebesi 2.gazilik mertebesi allah her kulana nasip etmezz ama etsede acısı zor...allah size kolaylık versin asker eşi olmak zor ama bir o kadarda gurur vericiii..... gururluyuz dmei arkadaşlar...:bayraks:

rabbim hepimizin yardımcısı olsun.zor gerçekten cok zor.ama askerlik kadar gurur verici de bir meslek yok bence.

o hainler şeytanlarından bulup geberirler inşallah.,

ben dee evlenmeden önce okadar cok tepki aldıki benim eşim jandarma subay.sürekli gezceksiniz kendinize ait yaşamınız olmayacak telefonu susmayacak elin sürekli yüreğinde olaacak vs.çok tepki aldım çevremden.ben de onlara sadece kadere inanan insanlarız ne olacağımız belli değil.allahtandır herşey dyordum ki hala da öööyle diyorum.yapacak ne vark.hem eşimizi hem vatanımızı seviyoruz.onunla heryere giderim dedim ve giderim de allh sağlık versi ömür ve huzur versin.hepimiz iş yapıyoruz.ben de bingöl de yım şu an yalnızım eşimin yanına şubatta gideceğim eş durumu isteyip..ha çıkar mı belli değil ama kısmet bakalım hayırlısı.kimin nerede ne olacağını rabbimden başka kim bilebilir ki.dua etmek gerek hepimiz için vatanımız için ailemiz için.

hepinize sevgiler...

herkese merhaba,
o kadar güzel yazmış ifade etmişsiniz ki kendinizi diyecek söz bulamıyorum inanın.
sizi, emeğinizi,inancınızı takdir etmemek mümkün değil...hepinizi gönülden kucaklıyorum.
saygı ve sevgilerimle.

Arkadaslar benimde bı sorum olucak sizlere
Benim eşimde 1.5 sene sonra askere gidicek normal askerlik yapıcak yani 15 ay. Duyduguma göre askere giden askerlerin eşlerine maaş baglanıyormuş bu nekadar doğru? Acaba aranızda böyle bır maas alan varmı yada alan olmuşmu? ben şahsen parttime calısıyorum,parttime calişmama ragmen iyi para alıyorum ama eşim askere gıdınce haliyle yanlız kalicam yetmicek o yüzden sizlere sormak istedim.
Şimdiden hepinize cook teşekkür ederim

tatlım durumu iyi olmayan askerelere maaş veriliyor.ama benim bildiğim eşine verilmez ama belkide yanlış biliyorumdur.ben eşime bir sorayım snei bilgilendirrim ee eşim nede olsa eşim emekli uzmançzvuşş (gazi) sorarım ben

Geri