Asker Eşleri Paylaşım Alanı

Milletin üstüne sanki ölü toprağı dökülmüş! 13 kınalı kuzumuz şehit oldu. TV lerin haline bak! Sanki hiçbirşey olmamış.
Allah, şehitlerimizin mekanını cennet etsin. Ruhları şad olsun.

merhaba aranıza yeni katıldım. bende hem asker kızıyım hemde asker eşi olmak isteyen biriyim. erkek arkadaşım jan. astsubayı. ama malumunuz ailem istemiyor onunla bi gelecek kurmamı. çok meşakatli olduğunu sürekli tayininin çıkacağını falan söylüyorlar. haklılarda biliyorum hepsini. benim şöyle bir sorum olacak ben çevre mühendisiyim yeni mezun oldum ve devlet memuru olmaya çalışıyorum. benim mesleğimin ona faydası olacakmı tayinlerde. ve gittikleri yerlerde ort. kaçar yıl kalıyolar bana hep 2 yılda bir tayin göreceksiniz diyolarda. şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.

slm

nolur biri yardımcı olsuunnn....

canım devlet memuru olursan eşini yanına alman yani senin çalıştığın yerlere eşini vermeleri zor bi durum ama belli de olmuyo eşime sordum senin için belli olmaz diyo kesin bişey söylenemiyomuş. tayin süreside değişiyo bazen 3 yıl bazen 2 yıl bazen 5 yıl bi yerde kalabilirsiniz. benimde ailem çok karşı çıkmıştı.özel sektörde iyi bi kariyerim vardı.işimi bıraktım. evleneli 10 ay oldu.bazen pişmanlık duyuyorum. Bi askerle evli olduğum için değil işimi bıraktığım için. Sana tavsiyem eğer çok seviyosan bi devlet memuru ol mutlaka. çünkü bazen eşin 3-4 ay başka bi yere gönderilecek. kendini, işine verir onu beklemekte zorlanmazsın.ben çok pişmanım kpss ye hazırlanmadığım için. eğer çalışan bi esker eşi olursan inan sorun yaşamazsın.taşınmayı da sorun etme. yeterki o insanla aynı evin içinde huzurlu olmaya bak.evinin nerde olduğu hiç önemli değil. ama mutlaka o sınavı kazan canım. mutluluklar canım. eğer başka bişey sormak istersen msn adresim

merhaba arkadaşlar bende asker eşi adayıyım. aklımda bir sürü soru işareti vardı ama bu site sayesinde bir coguna cevap bulabildim. hepinize cok teşekkür ederim:) erkek arkadasım jan. astsubay ben de öğretmenim. önumuzdeki yıl evliliği düşünüyoruz ancak önümüzdeki yıl da görev yeri doğu...ikinci doğusu olacak. acaba evlendıgımız gibi onu eş götürülmeyen yere gönderirlermi? bu konuda cok tedirginim... zorluklarının farkındayım ama çok seviyorum. eş götürülen yerler cıktıktan sonra onunla her yere girmeye razıyım ama en büyük korkum evlendiğimiz gibi eş götürülmeyen garnizona tayininin olması...
cevaplarınızı bekliyorum. hoşçakalın...

canım devlet memuru olursan eşini yanına alman yani senin çalıştığın yerlere eşini vermeleri zor bi durum ama belli de olmuyo eşime sordum senin için belli olmaz diyo kesin bişey söylenemiyomuş. tayin süreside değişiyo bazen 3 yıl bazen 2 yıl bazen 5 yıl bi yerde kalabilirsiniz. benimde ailem çok karşı çıkmıştı.özel sektörde iyi bi kariyerim vardı.işimi bıraktım. evleneli 10 ay oldu.bazen pişmanlık duyuyorum. Bi askerle evli olduğum için değil işimi bıraktığım için. Sana tavsiyem eğer çok seviyosan bi devlet memuru ol mutlaka. çünkü bazen eşin 3-4 ay başka bi yere gönderilecek. kendini, işine verir onu beklemekte zorlanmazsın.ben çok pişmanım kpss ye hazırlanmadığım için. eğer çalışan bi esker eşi olursan inan sorun yaşamazsın.taşınmayı da sorun etme. yeterki o insanla aynı evin içinde huzurlu olmaya bak.evinin nerde olduğu hiç önemli değil. ama mutlaka o sınavı kazan canım. mutluluklar canım. eğer başka bişey sormak istersen msn adresim

çokçok teşekkür ederim. ailem ve sevdiğim insan arasında kaldım o yüzden çok paniğim. umarım herşey güzel olur tekrardan çok sağol :)

..

slm arkadaslar benm eşimde 2 ay sonra gitcek askere Allah kaza bela vermezse.. ya ben asker maaşını nası yaptırcam onu bilmiyorum ihtiyacım olcak bi bilginiz varsa benimle paylasırsanız cok mutlu olurum..

merhabalar.benim eşim askere gideli 45 gün oldu.sanırım çalışmayan asker eşleri maaş alıyormuş.bunun için nereye başvurmak gerekiyor.bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

Asker eşi olmak zordur....İnanın ev taşıması ,bir yere alışması o kadar koymuyor ama gel gör kii senden daha rütbeli personelin karısının kaprisleri,beklentileri beni delirtiyor...Eşim jan.astsubay...8 yıllık evliyim yeni yerimize geleli 1 bucuk yıl oldu Allah canlarını sag etsın bır karakol komutanımız var birde eşi Allah düşman basına vermesın....Bu kardar egolarını personel uzerıne tatmin eden iki insan görmedim...Erkeğin karısının ağzına bakan bir komutan olması hiç çekilmiyormuş...Yaza tayin dilekçesi vercez inş. hayırlı bir yer çıkar biz dilekçe vermezsek zaten kocası bize yol verecek herhalde...En iyi edebimizle biz gidelim...Zor asker eşi zor ama seviyorsan yapacak başka bişi yok...Bende ailemle aşkım arasında kalmıştım.Ama şimdi alıştılar :) Damatlarını da çok seviyorlar toz kondurmuyorlar :) Hakkınızda hayırlısı olsun....Sana tek bir tavsiye komşuluk ilişkilerinde her zaman seviyeni koru....

Geri