Asker Eşleri Paylaşım Alanı

benim şafak 240 oldu meleklerim ... ay çok mutluyum acabaa bu 240 günde geçermi ki !!!!!!
Allahım tüm sevenleri kavustursun aminn.....

merhaba

evet uzaklık zor ama alışıyorsun

merhaba arkadaşlar bende yakında astsubay (karacı) biriyle sözlencem..ama terddütlerim var bu mesleğin zorluğunu bilen birisi bana ayrıntılı şekilde anlatabilirmi ? şuan hakkaride görev yapmakta 1 senesi kaldı hakkarideki görevi bittikten sonra 4 bölgesi kalıyor ve 1 sene sonra batıya gelecek..ilersi için zorluk durumu nedir ? şimdiden çok teşekkür ederim.

merhaba arkadaşlar bende yakında astsubay (karacı) biriyle sözlencem..ama terddütlerim var bu mesleğin zorluğunu bilen birisi bana ayrıntılı şekilde anlatabilirmi ? şuan hakkaride görev yapmakta 1 senesi kaldı hakkarideki görevi bittikten sonra 4 bölgesi kalıyor ve 1 sene sonra batıya gelecek..ilersi için zorluk durumu nedir ? şimdiden çok teşekkür ederim.

bir defa asker eşi olmak cesaretli olmak demek gözünüz kara olsun azıcık yaa kişiliğine bakın mesleğine değil!!!
Sevgi ne mesleğe,ne makama,ne kariyere nede paraya bakar.
Kalbinizin götürdüğü yere gidin..Askeri yasak bölge bile olsa...........:dp8:

eşinizin tayini öyle bir yere çıkabilir ki, ailesini beraberinde götüremez. artık 3-4 sene ayrı yaşar , çocuklarına tek başına bakmak ve hayatla tek başına mücadele etmek zorunda kalabilirsin. şimdiden sayısı azımsanmayacak derecede böyle tanıdıklarım oldu.

bir askerle yalnızca AŞK için evlenin derim :)
mutluluklar..

bir defa asker eşi olmak cesaretli olmak demek gözünüz kara olsun azıcık yaa kişiliğine bakın mesleğine değil!!!
Sevgi ne mesleğe,ne makama,ne kariyere nede paraya bakar.
Kalbinizin götürdüğü yere gidin..Askeri yasak bölge bile olsa...........:dp8:

eşinizin tayini öyle bir yere çıkabilir ki, ailesini beraberinde götüremez. artık 3-4 sene ayrı yaşar , çocuklarına tek başına bakmak ve hayatla tek başına mücadele etmek zorunda kalabilirsin. şimdiden sayısı azımsanmayacak derecede böyle tanıdıklarım oldu.

bir askerle yalnızca AŞK için evlenin derim :)
mutluluklar..
sende doğru söylüyosun haklısın arkadaşım ama eğer yinede zorluk durumlarını biliyorsan benimle paylaşırmısın zaten ben karar verdim sonuçta söz olcak yakında ama yinede bilgili olmak istiyorum.. 15 sene mecburiymiş bu meslek 15 sonunda yapmayacağını söyledi doğudaki görevi bittikten sonra tekrar doğuya gitme ihtimali varmı veya dış ülkelere gönderilebilme ihtimali varmı? evlendikten sonra evde olamama gibi bir ihtimali varmı ? bilgilendirirsen çok sevinirim teşekkürler ..

benim eşim astsubay..tekirdağda görev yapıyoruz..herşey iyi güzelde ailemden uzak olmak çok zorr....

merhaba..eşinin mesleğiyle ilgili zorlukları varmı bende yakında sözleniyorum astsubay (karacı ) uzaklık dışındaki zorlukları nelerdir evde olmama gibi durum felan söz konusu oluyormu bazı günler şimdiden tşkrler

slm canım,aramıza hoşgeldin
asker eşi olmak zor ama evlenirken iyi günde kötü günde birbirimize destek olacağımıza söz verdik:)

Fedakarlık sadece asker eşleri için değil bütün evlilikler için geçerli.çalışan bir asker eşi olarak ,genellikle ilk yıllar zor geçiyor.sonra alışıyorsun.bazı kurallar bir yerden sonra hayat felsefen oluyor.kavgalı da olsan gülümsemek,özel anların bir telefonla bozulmasına üzülmemek(veya belli etmemek),ihtiyaç duyduğun anlarda yanında olamaması sonucu ayakta tek başına kalmayı öğrenmek....

yemek, kokteyl, toplantı kısmına katılmak çok güzel de, şu yalnızlık olmasa
mecbur görev ama NAPARSIN!!!

her mesleğin zor yanları var tabi, mesela eşim doktor olsaydı daha kötüydü
ama iyi yanları da çok, az görüşünce aşk hep canlı kalıyor, sevgiyi tüketemiyorsun:dancing:
ayrıca mesleğinden ötürü sevdiğin insandan da vazgeçilemez tabiki
Hakkında hayırlısı olsun...:)

Ama şunu sakın unutma!!!
Asker eşi olmak bir ayrıcalıktır...
Gurur duyuyorum eşimle ve tüm askerlerimizle....

merhaba.. bir şey sormak istiyorum cevabın için şimdiden teşekkürler..bu yemek kokteyl ve toplantılar ne sıklıkla oluyor? sanırım orayada kapalı almıyorlar dimi ? zorlukları nelerdir bu mesleğin bahsedermisin biraz ?

Geri