gebe
 1. minerwa

  minerwa Forum Okuru

  aşkın ilginç sembolleri...

  Konu, 'Kadınca' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

  melek sembolleri ilginç semboller sonsuz aşk sembolü sonsuz aşkın simgesi aşk simgesi Aşkın ilginç sembolleri
  Geçmişten günümüze aşkın sembollerinin neler olduğunu ve hangi sembolün ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

  Gül
  Gül antik astrolojide Venüs'ün ve aşkın simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamını hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayrı olacak.

  Yumurta
  Yumurta Yahudilerde, Hıristiyanlarda ve aynı zamanda filozoflar için üretkenlik anlamını taşıyordu.

  Ejderha

  Ejderha özellikle Çin’de büyük bir önem taşıyor. Çünkü ejderha üretkenliğin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor.
  Elma
  Havva'nın Adem'i baştan çıkartması elmaya bağlanıyor. Herhalde o gün bugündür de elmanın erkekleri baştan çıkarmak için kullanılan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet doğal.

  Timsah
  Gambia'da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyacı yok.

  Nişan yüzükleri
  Hayatını birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nişan yüzükleri çok eskilere dayanıyor. Güncelliğini de hala yitirmedi.

  Ay
  Gece tanrıçası Sirona'nın simgesi olan ay, aynı zamanda üretkenliğin de bir simgesi.

  Yılan
  Yılan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliğinden ötürü cinsellikle karşılaştırılıyor.

  Salatalık
  Freud için dik duran her şey erkeklerin cinsel organını simgeliyor, özellikle rüyalarda. Ayrıca daha antik çağda bile dik duran nesneler tanrıların cinsel organını simgeliyordu.

  Dudaklar
  Kırmızı dudaklar her zaman kadınların cinselliğe hazır olduklarını ve bir şeyleri arzulamaya başladıklarını gösteren bir simge olmuştur.

  Kurbağa
  Eskiden kurbağa gören kişinin ikizleri olacağı düşünülürmüş. Ayrıca kadınların kurbağa gördüklerini söylemeleri cinsel ilişkiye girmek istediklerini belirtirmiş.


  :hippie::hippie:   
 2. ÇİÇEĞİM

  ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  308
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: aşkın ilginç sembolleri...

  Ben hiç kurbağa görmedim minerwa:bored:
   
 3. minerwa

  minerwa Forum Okuru

  Ce: aşkın ilginç sembolleri...  bende görmedim estern yaa acaba ondan mı bir oğlum oldu da ikiz olmadı :D:D
   
 4. ÇİÇEĞİM

  ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  308
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: aşkın ilginç sembolleri...

  Ama benim iki oğlum var.
   
 5. Saharalı

  Saharalı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 6. <3PirayeEda<3

  <3PirayeEda<3 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2010
  Mesajlar:
  230
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Trabzon
  hepsini anlaadım da kurbağa ilgnç geldi :D
  teşekkürler :D
   
aşkın ilginç sembolleri... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilginç aşk!

  ilginç aşk!

  Çin’deki bir hayvan barınağında en sıra dışı görünen maymun ve güvercin çifti görenlerin hayrete düşürse de birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Annesi tarafından terk edilen 12 haftalık maymun yavrusu, Goangdong Province’de bulunduğunda ölmek üzereydi. Hayvan hastanesinde sağlığı normale döndükten sonra bile sürekli keyifsiz olduğu gözlenen maymun yavrusunun bu durumu beyaz bir güvercinle...
 2. Eski Sayilarin Sembollerİ anlamları

  Eski Sayilarin Sembollerİ anlamları

  eski sayı sembolleri sayı sembolleri sayıların eski sayıların sayılar için kullanılan semboller SAYILARIN SEMBOLLERİ Sayılar nicedir kozmik düzenin göstergesi olarak algılanmaktadır. Bu kanı büyük olasılıkla Babillerin gece-gündüz, ayın dönemleri, yıl içindeki mevsimler gibi düzenli evrensel döngüleri gözlemlemelerinden gelmektedir. Birçok kültürde sayılar sembollerle yüklüdür ve Numeroloji...
 3. Dekorasyon ötesi semboller

  Dekorasyon ötesi semboller

  Dekorasyon ötesi semboller Sembollerin dekorasyonda önemli bir yeri vardır. Duvardaki soyut bir resim ya da tütsü, yaşadığınız mekanın atmosferini bir anda değiştirir. Sembol kelimesi eski Yunan kökenli. Bir nesnenin yarısının diğerine kavuşması anlamındaki sumbolon'dan geliyor. Eskiden Yunanlılar yabancı bir şehirdeki dostlarının evine gittiklerinde kendilerini tanıtmak için...
 4. Mitolojik Semboller

  Mitolojik Semboller

  sıkca karşılaşılan dini semboller mistik semboller ve anlamları mitolojik ve anlamları dini mitolojik simgeler Lakşmi Yıldızı, bir kompleks {8/2} yıldız figürüdür. Hinduizm'deki sembollerden olan bu yıldız sembolü, tanrıça Lakşmi'nin Aşthalakşmi, sekiz formu veya "servet çeşitleri"ni temsil etmektedir. Ambrosia Ambrosia, Yunan mitolojisine göre kimi zaman Tanrıların...
 5. Fotoğraftaki ilginç aşk!

  Fotoğraftaki ilginç aşk!

  maymun doğuran kadın çok sevimli durmuşlar Çin’deki bir hayvan barınağında en sıra dışı görünen maymun ve güvercin çifti görenlerin hayrete düşürse de birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Annesi tarafından terk edilen 12 haftalık maymun yavrusu* Goangdong Province’de bulunduğunda ölmek üzereydi. Hayvan hastanesinde sağlığı normale döndükten sonra bile sürekli keyifsiz olduğu...

Sayfayı Paylaş