Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Aspir yağı faydaları ve kullanımı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

aspir yağı aspir faydaları yağı faydaları nasıl kullanılır yağının Aspir yağı nedir faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için veriyorum.

*Vücutta biriken fazla yağı eriterek kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi yağ dokusunun enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine de katkıda bulunur.
    *Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur.
    *Müshil etkisi ile kabızlığa karşı faydalıdır.
    *Adet kanamalarını kolaylaştırır.
    *Dahilen terletici, kurt düşürücü ve adet getiricidir.
    *Bağışıklık sistemini güçlendirir.
    *Başta prostat ve göğüs kanseri olmak üzere kansere karşı da koruyucudur.
    *Ayrıca, kas dokusunu ve kütlesini koruyucu ve yaşlanmanın etkilerini azaltıcıdır.
    *Mideyi kuvvetlendirir.
    *Dinçlik verir ve cinsel isteği kamçılar.
    *Romatizma ağrılarına karşı etkilidir.
    *Anti-katabolik (kas yıkımının önlenmesi) ve anti-oksidant (yaşlanma etkilerinin ve serbest radikal hasarın azaltılması) etkiye sahiptir.
    *Kan şekerini kontrol altına almaya yardımcı olur.

Bütün bu faydaların etkisi sadece SOĞUK SIKMA denilen mekanik sıkma sonucu elde edilen yağlarda görülür.
    RAFİNE edilen yağlar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığından ve kimyasallarla işlem gördüğünden bu tür etkilerden söz edilemez.
    Sadece SOĞUK SIKMA ASPİR YAĞI böyle etkiye sahiptir.

Kullanımı: Aspir yağını gönül rahatlığıyla bütün yemeklerinizde salatalarınızda ve kızartmalarınızda kullanabilirsiniz.

NOT: Kızartmalarınızı lütfen yağı çok ısıtmadan yapmaya başlayın.
    ASPİR yağını marketlerde bulabilirsiniz.

Aspir, kuraklığa dayanıklı, ilimizde de yetişen yazlık karakterde ve ortalama 110-140 gün arasında yetişebilen tek yıllık bir yağ bitkisidir.
    Sipariş için tel - 0346 223 17 12 - 0541 476 76 87 - 0 532 476 76 87

Aspir yağı ile ilgili bilgiler web sayfalarından ve araştırma merkezlerinden alınmıştır.

Aspir yağı faydaları ve kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İğde yağının faydaları ve kullanımı

İğde yağının faydaları ve kullanımı

hamilelikte iğde hamilelikte iğde yemek yağının faydaları igde yaginin faydalari igde yagi İğde yağının faydaları ve kullanımı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum.Size yakın herhangi bir aktarcıda bile kolaylıkla bulabileceğiniz iğde yağının bakalım ne gibi faydaları varmış=) Faydaları : Taşıdığı yüksek oranda C vitamini nedeniyle grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucu olarak...
  2. Kantaron yağı faydaları ve kullanımı

Kantaron yağı faydaları ve kullanımı

kantaron yağının faydaları kantaron yağı faydaları yağı kullanım şekli kullanımı nasıl kullanılır Kantaron yağının faydaları hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için sunuyorum. Faydaları : Hazmı kolaylaştırır ve iştahı açar.Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır.Bağırsak spazmını çözer,bağırsak solucanlarını düşürür.Hemoroite faydalıdır.Yara ve yanıkları iz bırakmadan...
  3. Mandalina yağı faydaları ve kullanımı

Mandalina yağı faydaları ve kullanımı

mandalina yağının faydaları mandalina yağı yağı faydaları hamilelikte mandalinanın yaprağının Narenciyegillerden olan mandalina özellikle c vitamini ençok olan meyvelerden birtanesi.Sizlere mandalina yağının faydaları ve kullanım alanları hakkındaki bilgileri vermek istiyorum Hazırlanış Biçimi : Turunçgillerden ülkemizde bolca yetişen, mutfağımızda bolca kullanılan bir ürünümüzdür....
  4. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  5. Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

portakal yağı nasıl kullanılır portakal yağı nerelerde kullanılır portakal yağının yararları Portakal yağının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçirir....

Sayfayı Paylaş