1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ata Demirer Biyografisi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Ata Demirer Hayatı Ata Demirer Biyografisi


  Merhaba Sevgili Melek'ler... BU yazımızda dün Özge Borak ile dünya evine giren ünlü şovmen ve komedyen Ata Demirer'in hayatı ile ilgili biyografi bilşgilerini sizlerle paylaşıyoruz.[​IMG]

  Ata Demirer 6 Temmuz 1972, Bursa doğumludur,oyuncu ve komedyen

  Ata Demirer Daha küçük yaşlarda müziğe olan yeteneğini keşfetti.
  Ata Demirer Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu.Ata Demirer ağabeyinin yardımıyla gece kuluplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasyla İstanbul'a taşındı.

  Ata Demirer Konservatuvar yılları boyunca İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı.

  Ata Demirer Aynı zamanda Vitamin Grubunun Turkish Kovboylar adlı şarkısındaki gazeli seslendiren kişi de kendisiydi.

  Yücel ile tanışması hayatının dönüm noktalarından biri oldu.
  Ata Demirer Komediye olan tutkusunu keşfetti ve konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi.

  Bu oyunu yaklaşık 1000 kez sahnede oynayan sanatçı, oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. Korsan TV adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi.

  Ata Demirer Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Demirer, daha sonra Vizotele Tuuba, Neredesin Firuze gibi filmlerde yer aldı. Kısık Ateşte 15 Dakika filmi ile ilk başrolünü aldı.

  Bir müzik albümü ve bir de teklisi olan Ata Demirer, daha sonra televizyonda Hacıyatmaz adlı gösteri programını yaptı.

  Gani Müjde tarafından yazılan ve yönetilen Osmanlı Cumhuriyeti adlı filmde başrol olarak hayali Osmanlı padişahı VII. Osman karakterini canlandırdı.

  Ata Demirer 2012 yılında gösterime giren, senaryosu kendisine ait olan, yönetmenliğini ise Hakan Algül'ün yaptığı Berlin Kaplanı filminde de başrol oyuncusu olarak yer almış, söz konusu filmde Ayhan Kaplan adlı Berlin'de yaşamını boksörlük ve bodyguard'lık yaparak sürdüren bir Türk'ü canlandırmıştır.
   
Ata Demirer Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ata Demirer - Çaycı Remzi

  Ata Demirer - Çaycı Remzi

  Ata Demirer - Çaycı Remzi Oh Remzi sexy sweety Çaycı Remziiiiii Mekanımız 120 katlı bir işhanı Yani inşaatta da çalıştım ordan biliyorum Remzi aşağı Remzi yukarı Remzi oraya Remzi buraya Asansör kapanır Remzi yürü Yürü baba yürü baba Kahve alın gelin çay alın gelin onu alın gelin Canımı alın gidin ya kurtulayım ya Çay içmeye hazır mıyız ? Çaycı Remziiii Çay... çay... 23 numarada avukat Nur...
 2. Ata Demirer Evleniyor mu

  Ata Demirer Evleniyor mu

  ata demirer evleniyor mu ata demirer evlendimi evlendi Seyrettiniz mi bilmiyorum arkadaşlarım, hani şu Eyvah Eyvah 2 filmini... Keyifle izlemiştim şıkır şıkır yağan yağmurdan da kaçmak için bahane olmuştu açıkçası... Herneyse konumuz Özge Borak ve Ata Demirer'in aşkı arkadaşlarım. Genelde bu tür filmlerden hemen sonrasında, hatta akabinde ve detayında, başrol oynayanlar için "...
 3. Ata Demirerin babası evleniyor

  Ata Demirerin babası evleniyor

  ata demirerin babası evleniyor ata demirer babası evleniyor fotoları haberleri burada arkadaşlar. Ünlü komedyen Ata Demirer Özge Borak ile bahar da dünya evine girmeyi planlıyor. Ata Demirerin babası da o aylarda evlenmeye karar verdi Melek'lerim. Evet Ata Demirer babası ile hemen hemen aynı tarihlerde evleniyor :) Ata Demirer ve Özge Borak çiftine ve Ata Demirerin babası Orhan Demirer bir...
 4. Ata Demirer resimleri

  Ata Demirer resimleri

  Ata Demirer Fotoları Ata Demirer Fotoğrafı Merhaba SEvgili Melek'ler, az önce sizlere Ata Demirer'in hayatıyla ilgili merak edielnler için Biyografi bilgielrini paylaştık. Şimdi ise sizlere ünlü komedyenin resimlerini yani Ata Demirer fotolarını aktarıyoruz.

Sayfayı Paylaş