1. Misafir

Misafir Forum Okuru

atasözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

• İnanç, göremediklerine inanmaktır. Bu inancın ödülü ise, inandıklarını görmektir.
    • Eti tadan çoban köpeğinden hayır gelmez.
    • Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.
    • Cesaret zafere kararsızlık tehlikeye korku ölüme götürür.
    • Sevgi sadakati, cesaret itimadı ihanet intikamı getirir.
    • Abanın kadri, yağmurda bilinir.
    • Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmaz.
    • Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz.
    Aca dokuz yorgan örtmüşler,yine uyuyamamış.

atasözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ask Atasözleri

Ask Atasözleri

ask atasozleri ask atasozu atasozleri Aşık, alemi kendi gibi kör, dört tarafı duvar sanır. Aşık ile mollanın arası iyi olmaz. Aşık ile delinin farkı: Biri gülmez, biri ağlamaz imiş. Aşık ile aşık atılmaz. Aşık dünyayı maşukasının aynası sanır. Aşık yüz bulduğu yerde yatar kalkar. Aşık sazla, maşuk nazla müteselli olur. Aşık ona çoksa, sana dilber mi bulunmaz? Aşık olan geda...
  2. Hayvanlarin atasözleri ...

Hayvanlarin atasözleri ...

Hic olurmu öyle sey ya, dediginizi duyar gibiyim meleklerim :D Ama tabiki olur, sonucta onlarda canlilar, ve onlarinda hakki atasözlerine sahip olmak :laugh::laugh::dil::laugh::laugh: - çömelen insanı ısırmayan bizden değildir / köpek - beni bacağımdan asanın bacağına s**ayım / koyun - suyu içsen de sokarım içmesen de sokarım / yılan - altımda buzağı arayan kerizin enayinin önde...
  3. Zıt Atasözleri

Zıt Atasözleri

Atalarımızın da çelişkiye düştükleri durumlar elbet var bi kaç örnek 1. 'damlaya damlaya göl olur' - 'taşıma suyla değirmen dönmez' 2.. 'iyi insan lafın üstüne gelir' - 'iti an çomağı hazırla' 3.. 'bir elin nesi var iki elin sesi var' - 'nerde çokluk orda bo....' 4.. 'fazla mal göz çıkarmaz' - 'azıcık aşım ağrısız başım' 5.. ' kervan yolda düzelir' - ' balık baştan kokar' 6.....
  4. Dini Atasözleri

Dini Atasözleri

Dini Atasözleri arıyorum biri yada birileri duysun sesimide bana dini atasözleri yazsın.
  5. Rus Atasözleri

Rus Atasözleri

Rus Atasözleri istiyorum sizden ve şimdiden isteğimi yerine getirdiğiniz için tşkler.
Etiketler:

Sayfayı Paylaş