1. Misafir

Misafir Forum Okuru

AtatÜrk'Ün Bİr Saatİ Vardi

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ün bir sözü vardı Yediveren gül gibi açardı

Atatürk'ün bir atı vardı
    Etilerden beri yaşardı

Atatürk'ün bir resmi vardı
    Buğday tarlası gibi ağardı

Atatürk'ün bir saati vardı Durmadı.

AtatÜrk'Ün Bİr Saatİ Vardi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vardiya Defteri

Vardiya Defteri

Hadi defter tutalım... Her gelen saati girsin, canı ne söylemek, kime söylemek istiyorsa dilediğini söylesin... Günlük gibi de düşünebilirsiniz. Söylenenlerin birbiriyle ilgili olmasına da gerek yok. Dedim ya, içinizden ne gelirse o an itibariyle... 11.06 Sabah kalkıp eşimi gönderdim ve o gittiğinden beri bilgisayarın başındayım. Birşeyler de yemedim ya. Gidip yemeliyim.
  2. Vardiya

Vardiya

Rüyada vardiyali çalisan bir isyerinde bulundugunuzu ve vardiya degistirildigini görmeniz, evinizde gerek ailece, gerek esyaca bazi degisikliklerin olacagina, evinize bazi esyalarin girip, bazilarinin da çikacagina, aile kisilerinden bir veya ikisinin giderek yerine baska kimselerin gelecegine, bir haber alarak biraz üzüntü ve biraz da sevinç duyacaginiza delalet eder.
  3. vardiya

vardiya

Nöbet, gün içindeki görev dönemi
  4. vücudun da bir saati var...

vücudun da bir saati var...

Önce bir sinema, sonra mum ışığında bir yemek, ardından dans, sonra... Seks için en uygun zaman ne zaman? Hayır sonrası sandığınız gibi değil. Gerçi tüm romantik öğeler gece üzerine kurulmuştur ama kronobiyolojiye göre vücudun da bir saati var... 06.00 Kortizon salgılamasıyla organizma uyanıyor. Bu uyanma vücut için kendini yavaşca kalkmaya hazırlama işareti. Metabolizma...

Sayfayı Paylaş