Ayak kokusu için sprey

M

Melindacvcv

Forum Okuru
Ayak kokusu için sprey
Ayak kokusuna bitkisel çözüm , sprey

Merhaba arkadaşlar

Ben bir spor ayakkabısı aldım almaz olaydım ayakkabıyı aldığımdan beri ayaklarım kokmaya başladı bir ayak spreyi aldım pek bir faydasını görmedim şimdi hangi ayakkabıyı giysem hepsinde ayağım kokuyor. Ayağımı iyice yıkıyorum parfüm bile sıkıyorum ama bir süre sonra yine ayağım kokuyor anlamadım kimin laneti bu yaa nasıl geçer bu ayak kokusu

Merhaba Melinda

Ayak kokusu bir kez başladı mı ve bir ayakkabı bunu yaptı mı bunu geçirmek biraz zahmetli olur ama bilmezseniz ayak kokunuz geçmez. Ayağı kokutan aslında bakterilerdir yani ayağınıza bulaşan ya da ayağınızda oluşan bakteriler ayak kokusuna sebep olurlar. Kolay kolay yeni bir ayakkabı giymeyle olmaz ama ayakkabıyı başa biri daha önce mağazada denediyse ve deneyen kişinin ayağında bu tür bakteriler varsa bu sizin ayağınıza geçer ve ayağınıza ne giyseniz kokar. Ev de terlik giyseniz bile kokar. Bunun basit bir çözümü var bolca karbonatla su hazırlayın ayağınızı 20 dk. bu suda bekletin sonra ayaklarınızı çıkarın ve suyun ayağınızda kurumasını bekleyin bakteriler öldü işte. Ama ayağınıza giydiğiniz sor ayakkabısı çoraplar hepsinde bakteri var bunları da aynı yolla dezenfekte edebilirsiniz sakın giydiğiniz çorapları yıkandı diye giymeyin bakteriler yaşayabilirler dezenfekte edin öyle.

Geri