Ayak tırnakları neden sararır

S

Selinxxx34

Forum Okuru
Ayak tırnakları neden sararır
Ayak tırnakları neden sararır doğal bitkisel çözümler

Merhaba
Arkadaşlar size de hiç oldu mu , ayak tırnaklarım sararıyor ne yaptıysam geçmedi çamaşır suyuyla bile yıkadım :) ama çok kötü görünüyorlar sarı sarı ne yapmalıyım bilemedim. Ayak tırnakları neden sararır bitkisel doğal tedavisi var mı , yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba Selin

Ayak tırnakları bazen sararabilir bunun en başta gelen sebebi vitamin ve mineral eksikliğidir , E ve B vitaminlerinden vucudunda bir eksilme var ise tırnaklar da kendini gösterir ayrıca karaciğer bozuklukları buna yol açabilir, sigara ,alkol alışkanlıkları da tırnaklar da sararmaya neden olabilir. Başka bir sebep de akciğer de ve böbrekler de bir sorun olması tırnaklarında sararmasına sebep olur. Öncelikle bu saydığım başlıca sebeplerden hangisi sende etkili ise doktora gidip tespit ettirmen ve tedavin ona göre tayin edilmesi gerekir yok ben dokra gitmem tırnaklarımı illa beyazlatacağım diyorsan yinede doktora git ama sana bir kaç metod yazabilirim beyazlatmak için. karbonatlı su yapıp ayaklarını 20 dk. suda beklet 2-3 gün tekrar et beyazlar ya da diş macunu sürüp 30 dk. bekle sonra durula ya da oksijenli suda beklet biraz ya da portakal kabuğu ile ovarsan 1-2 gün beyazladığını göreceksin sağlıklı günler tatlım.

Geri