1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynştayn neyi buldu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aynştayn neyi buldu arkadhaşlarım acaba ismini de yanlışmı yazdım ne :)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selamlar arkadaşlarım bende araştırıyordum da şeye takıldım o aynştayn değil de sakın Einstein olmasın :D:D Neyse buldukları şeyler şu şekilde sıralanmıştır paylaşmak istedim diğer arkadaşlarıza yardımcı olsun diye
    Aynştaaayn :D:D

Einstein'ın buzdolabı, süpürge, ampul, bilgisayar gibi buluşları yoktur. Einstein bir kuramsal fizikçidir ve keşifleri arasında izafiyet teorisi (özel ve genel olmak üzere ikiye ayrılır), fotoelektrik olayın açıklanması (eski kuantum kuramı) vardır. Ayrıca atomların varlığının ispatlanmasına ve Brown hareketine ilişkin tezleri bulunmaktadır. Kozmoloji ve kuantum kuramı gibi konularda pekçok tartışmaya girmiş, pekçok keşfe zemin hazırlamıştır.

İzafiyet teorisi oldukça geniştir ve anlatması biraz uzun sürer. Bu teori kısaca, Newton ve Galileo'nun oluşturduğu mekanik kurallarının ışık hızı, büyük kütleler gibi üst sınırlarda doğru olmadığını göstermiştir. Karadeliklerin ve Big Bang teorisinin keşfedilmesine zemin hazırlamıştır. Zamanın ve uzayın herkes için aynı olmadığını, fakat 4 boyutlu uzay-zamanın herkes tarafından aynı algılandığını kanıtlamıştır. E=mc2 bu teorinin denklemlerinden biridir. Kütle ve enerjnin birbirine dönüşebileceğini anlatır.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynştayn icatları nelerdir

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

üf neyi buldu ayştayn mıdır nedir yha

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

anlamadım bişey yaaaa!!!!!!!

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya eintein neyi buldu onu merak ediyorum siz ne diyorsunuz

aynştayn neyi buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkekler buldu Kadınlar ne yaptı

Erkekler buldu Kadınlar ne yaptı

Biz bu kadınlardan ne istiyorlar bilmiyorum ki bu erkekler yokmu mu erkekler bakın şimdide ne diyolar bize 1_Erkek,silahlari buldu,avlanmayi icat etti. 2_Kadin,avciligi buldu,kürkü icat etti! 3_Erkek,renkleri buldu,boyamayi icat etti.. 4_Kadin,boyamayi buldu,makyaji icat etti! 5_Erkek,konusmayi buldu,sohbeti icat etti.. 6_Kadin,sohbeti buldu,dedikoduyu icat etti! 7_Erkek,tarimi...
  2. Sümerliler Neyi Bulmuştur

Sümerliler Neyi Bulmuştur

sümerlilerin icatları sümerler neyi buldu Sümerliler Neyi Bulmuştur Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar nelerdir, buyrun öğrenelim... Sümerliler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların, yanıtları aşağıda ki yazımızda yer almaktadır Melek'ler:) Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar -astronomi bilimi...
  3. Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

şırıngayı kim icat etti şırınganın icadı şırınga kim icat etti şırıngayı buldu şırınga buldu Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu, Şırınga nasıl bulundu, Şırıngayı ilk kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu merak ettiğiniz herşey bu yazımızda! Sevgili Melek'ler, şırınga hangi tarihte kim tarafından icad edildi diye hiç düşündünüz mü? O halde, şimdi düşündünüz ve buyrunuz :) Şırınga...
  4. Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur arkadaşlar Galileo Galilei icadını yazar mısınız bana
  5. mendel neyi bulmuş

mendel neyi bulmuş

Fen dersinden bir şey soracam size. Mendel neyi bulmuş, bilgi verirmisiniz.

Sayfayı Paylaş