Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bademciklerim şişti doğal tedavi ne önerirsiniz?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Bademciklerim davul gibi oldu sesim çıkmıyor.Ağrıdan ölüyorum.Her kış birkaç kere olur ilaç içmekten gına geldi. Doğal tedavi tavsiyelerinizi bekliyorum.

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Bademcik olarak adlandırdığımız beze dokusu, bir tür lenf dokusudur ve öteki lenf bezleri gibi, bedeni enfeksiyonlardan korumakla yükümlüdür. Bir bademcik iltihaplanması, onların bu görevi yaptıklarının açık bir göstergesidir.Bademcik iltihabını Antibiyotiksiz bir şekilde atlatmak mümkünse ilaç kullanılmadan atlatılması daha iyidir.
  Ayrıca Sigara içilmemelidir!

  -Elden geldiğince burundan soluk alıp verilmelidir. Havadaki pek çok yabancı madde, daha uzun olan burun yolunda süzülecek ve bademciklere ulaşamayacaktır.

  Bademcik Bitkisel Öneriler:

  Tendürdiyotu pamuklu çöpe batırıp sonrasıdna bu pamukla çöple ağız ve boğazın içine kadar olan bölüm bu tendürdiyotlu çöple temizlenir.

  Önce kaynatılıp daha sonra soğutulan 1 su bardağı suyun içine 10 damla tendürdiyot damlatın.Hazırladığınız karışımı Önce ağızda gargara yapıpı mümkünse daha sonra yutulabilir.Hem ateş hemde boğaz ağrısı olanlarda biberiye ve badem yağının ısıtıcı etkisi olduğundan dolayı.Bu ikisini karıştırıp boğaza masaj yapılabilirsiniz.Ayrıca Hem ateş düşürücüdür.
   
bademciklerim şişti doğal tedavi ne önerirsiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Tedavi

  Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Tedavi

  Bademcik İltihabı Tedavisi Bitkisel Şifalı Bitkilerle Bademcik İltihabı Tedavisi Genelde çocuklarda daha sık görülen bademcik iltihabı, zaman zaman biz büyükleri de etkisi altına alabilir melekler . Bu gibi durumlarda doktora gitmeden önce şifalı bitkiler kullanarak kendi tedavimizi yapabiliriz. Nasıl mı ? İşte cevabı.. :tik: Bademcik iltihabı sıklıkla rastlanan boğaz...
 2. bademciklerimiz ne işe yarıyor

  bademciklerimiz ne işe yarıyor

  Bazen duyuyorum etrafımndan, bademcikleri alınan çok kişi var. Madem alınıyor ne işe yarıyor bu bademcikler ben anlayamadım.Açıklayabilirmisiniz ?
 3. Boğazım şişti ne önerirsiniz?

  Boğazım şişti ne önerirsiniz?

  En sık karşılaşılan hastalıklardan biri de boğazın yani bademciklerin şişmesidir. Genellikle kışın daha sık görülse de yaz aylarında da soğuk su, dondurma derken aniden boğaz şişebilir . Küçük çocuklar için bu durum bazen kabusa dönüşebilir ve ileri vak’alarda bademciklerin alınması gerekebilir. Boğaz şişmesinin temel nedeni bademciklerin bakteri ve mikroplar yüzünden iltihaplanmasıdır...
 4. Çocukların bademcikleri alınmalımıdır?

  Çocukların bademcikleri alınmalımıdır?

  Günümüzde etkin ilaç ve uygun kültürle hastalığın türü bilinmekte tedavisi yapılmakta ve kronikleşmeden önlenebilmektedir. Bademcik iltihapları çocuk hastalıkları arasında en sık görülenidir. Halk arasında bademciklerin alınmalarında hiçbir zarar olmayacağı şeklinde bir kanı vardır. Bademcikler çok tehlikeli hastalık etkenlerinin zemin hazırlayan organlar olmakla birlikte sorun bademciklerde...
 5. Bademcik taşı nedir nasıl tedavi edilir ?

  Bademcik taşı nedir nasıl tedavi edilir ?

  Bademcikler boğazda bulunan yumuşak, etli yapılardır. Vücuttaki hücreler olan lenfositlerden oluşan ve enfeksiyonlarla mücadele ve önleme yoluyla bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan spesifik dokulardan oluşurlar. Olguların çoğunda bademcikler gece gündüz çalışır ve bizleri işgal altındaki bakteri ve virüslerden korurlar . Bu makale bademcik,bademcik taşları,bademcik taşının...

Sayfayı Paylaş