Bağırsak Gazları Nasıl Giderilir

  • Konbuyu başlatan selennaz43
  • Başlangıç tarihi
S

selennaz43

Yeni Üye
Üye
Bağırsak Gazları Nasıl Giderilir
Bağırsak Gazları Nasıl Giderilir diye soranlara verilecek cevap bu konu çok karmaşı değildir bitkilerden destek alın denilebilir çok basit olarak
çözümlenebilir yüzyıllardır kullanılan zaten bitkisel karışımlar var yeni bir şey aramaya gerek yok

Bu konuda en etkili olan Zeytinyağlı Kudret Narı Karışımlı Macun dur belki 500 yıllık karışımdır son dönemlerde yapılan araştırmalar bu konuda etkisinin
gerçek olduğunu ispatlamıştır ayrıca başla bitkisel çözümlerde vardır

Bitkiler tarafından şekerlerin depolanması amacı ile üretilen nişasta da önemli bir barsak gazı kaynağıdır. Buğday, arpa, patates, mısır ve prinç bu tür şekerden son derece zengindir ve barsak gazına neden olurlar. Bunların içerisinde sindirimi en kolay olan prinçtir ancak pirinç de kan şekerini çok çabuk yükselttiği için gazı az ama başka derdi olan bir bitkisel üründür. Ancak şu bir gerçektir ki tüm bu bitkisel ürünlerin barsak gazına neden olurlar.

İlginç bir gerçek de şudur; rafine ürünler (un, nişasta vb.) doğal hububatlardan daha az gaza neden olurlar çünkü bağırsaktan emilimleri çok daha hızlıdır. Doğal haldeki hububatların içindeki fiber (lif) şekerlerin sindirimini yavaşlatır. Rafine ürünlerin içinde lif olmadığı için bu ürünlerin içindeki nişasta çok daha hızlı sindirilir ve emilir. Bununla birlikte bitkilerin içinde bolca bulunan sellüloz (ki bu da bir şeker kompleksidir) insan vücudu tarafından sindirilemez ve kalın bağırsaklara geçer. Kalın barsak bakterileri selülozu yavaş sindirdiği için sellülozu bol ürünler genelde az miktarda gaza neden olurlar.
Herkes için barsak gazları kaçınılmazdır. Ancak bazı bireyler bu konuda daha şanssızdır. Pankreasın salgıladığı enzimlerin azlığı (özellikle şeker sindiren enzimlerin) pek çok şeker türünün kalın bağırsaklara geçmesine neden olur ve bu da bakteriler için bir bayram havası oluşturur. Özellikler bazı kişilerin ciddi gaz probleminin olması bu pankreas enzimlerinin miktarına bağlıdır. Ayrıca kalın barsak florasındaki değişiklikler, uzun süreli antibiyotik kullanımı, aşırı rafine ürün tüketilmesi de barsak gazlarında artışa neden olabilir.

 
asiruki

asiruki

Aktif Üye
Üye
6 yıldır gastirt çeken biri olarak bu kudert narından mutlaka almalıyım :uhu:
 

Benzer İçerikler

SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
768
SadmiN
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
949
SadmiN
SadmiN
Üst