Baharatlar ne kadar sağlıklı?

hamsikuşu

Yeni Üye
Üye
Baharatlar ne kadar sağlıklı?
kotanyi değirmen nasıl açılır kotanyı değirmen serisi
merhaba arkadaşlar

ben yeniyim bu forumda. aklıma bişey takıldı sorayım istedim. geçenlerde bir baharat aldım, çok güzel bir değirmeni vardı. kotanyi markası daha önce duymamıştım. neyse satın aldım migrostan kocaman bir setti. daha sonra baharat bittiğinde yeniden baharat doldurayım dedim ama değirmen kapağı açılmıyordu. çok kızdım çünkü açıldığını sanıyordum. tabi o sinirlede mail attım şirkete. neyseki hemen cevap yazdılar. cevapta türkiyede satılan değirmenlerin pekde sağlıklı olmadığını, hijyen, temiz olması gerekliliği dolayısıyla da değirmenlerin kapağının açımadığını söylediler. anlamadığım biz bu zamana kadar kötü baharatlar mı kullandık hep? yok baharatlar çinden geliyormuş, türkiyedekiler kötü şartlarda üretiliyormuş gibi işte. bu konuda bilginiz var mı?

Merhaba Hamsikuşu,

Benden başka yeni üyeler olduğunu görmek sevindirici :ehi: Markayı duymadım daha önce, ancak kanser yapıcı aflatoksin içeren baharatlar yediğimizi ve bu yüzden yargıtay ın 3 tane büyük baharat firmasını ceza verdiğini biliyorum. Senin için araştırdım; buradan görüntüleyebilirsin.

Tabi bunlar gazetelerde köşede küçücük haberlerle duyuruluyor ya da gerçekten hasır altı ediliyorlar. Hani baharat markaları acaba bunlar? Bu kotanyi şirketinin dedikleri doğru olabilir diyorsunuz yani.

Doğru olma ihtimali kuvvetli, geçen gün böyle bir yazıya denk geldim:

Aynı blogda bir de video paylaşılmış:

Moderatör tarafında düzenlendi:
desenize adamlar hakikaten haklılar. gerçekten de ülkemizde satılan birçok baharat sağlıksızn durumda. ifşa ettikleri zaman dahada güzel olacaktır. peki hangiler sağlıklı o zaman?

Geri