Bamya suyu ile zayıflamanız mümkün

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bamya suyu ile zayıflamanız mümkün
İçiniz de belki de birçoğunuz bamyayı sevmeyebilir ama gerçekten çok iyi bir şekil de pişirilen bamya hem çok lezzetli hemde çok faydalı bir sebzedir. Daha önce sizler ile paylaştığımız bamya ve sağlığımıza faydaları konumuz da bamya hakkın da detaylı bilgileri paylaşmıştık.

Oldukça yüksek oran da lif özelliğinin bulunmasından dolayı kilo vermek isteyenlerin diyet listesine ekledikleri bamyanın da faydalı olduğu kadar suyu da hem yüksek şekeri düşürmeye hem de kilo vermenize fayda sağlıyor.

Bamyanın vücutta ki toksinleri atma gibi bir özelliği olmasından dolayı kalp hastalığı riskini azaltıp sindirim sistemini düzenliyor ve ülseri önlüyor. İçerisin de bulunan C vitamini bağışıklık sistemini K vitamini kemikleri güçlendiriyor.

bamya.jpg


Bamyanın suyunu tükettiğiniz de ise bakın neler oluyor? Şekeri düzenleyip kilo vermenize faydalı oluyor. Eğer yüksek oran da şekeriniz yükseliyorsa 15 gün kadar bamya suyu içtiğiniz de yüksek şeker dengelenip düşüyor. Yalnız şeker hastaları eğer 15 gün süre ile bamya suyunu tüketmiş ise daha sonra buna ara verilmelidir. Kür sadece 15 gün uygulanabiliyor.

Bamya suyunun faydası sadece bu kadarla kalmıyor. Kilosundan şikayetçi olan zayıflamak isteyenlere de faydalı olan bamya suyu, içinde bulunan C vitamini sayesin de vücutta ki yağların yakılmasına yardımcı oluyor.

Bamya suyu nasıl hazırlanır?

3/4 adet bamyayı dilimleyerek bir bardak suyun içine koyup ağzını kapatın. Bir gece beklettikten sonra sabah kahvaltı yapmadan aç karnına bu suyu tüketin

Bamyanın diğer faydaların bazıları ise şunlardır; bağışıklığı güçlendirir, cildi nemlendirir, kemik erimesini önler, karın ağrısını geçirir, öksürük ve boğaz ağrılarını geçirir, anemiyi tedavi eder.
 
Üst