bana yardımedin lütfennnnnn

erkekler evlendikten sonra inatla daha anneci oluyo ama zamanla değişiyo biraz dişini sık sabretmeye çalış bılıyorum zor ama sonunda seni anlıycak ve kendı kurdugu ailesine daha çok özen gösterecek dertetme canım

Su anda buna inanmak sana imkansizmis gibi gelse de inanki bu durum degisecek.Biraz sabirli ol,her evlilikte olan seyler bunlar fakat her sey rayina oturuyor,biraz zaman canim.

ben yeni evliyim 6 ay oldum evleneliligim ilk zamanları adettendir yeme içme aynı yani kayınvalidemderle bir oluyordu ve hala da devam ediyor eşi anneci oldugu için ve babası ile aynı iş yerinde oldukları için bu durum hala devam ediyor artık bu durumdan çok sıkıldım eşimle uygun bir dil ile konuştum ama kesin bir karalılıkla redetti aksi davranıp eşimin gözündende düşmek istemiyorum ama artık ben evimi bir otel gözü ilegörmeye başladım eşimden ve evliligimden yavaş yavaş sogumaya başladım hele eşimin ailesine karsı sessiz kalışı beni daha çok uzaklaştırıyor onu artık saglam bir erkek bir eş olarak görmüyorum çünkü beni hep ezdiriyor ailesine karsı bana lütfen yardımcı olun tşk şimdiden
:a038:canım arkadaşım benim senin halinden anlıyorum eşinin ailesi nasıl insan bilmem ama bak bende evliyim 5 yıllık ben bile 4.5 yıl diyende ayrıldım ama halen de beraberiz insan o sıkııntıları yaşıyo evlilikte sabır et canım her erkek annesini babasını istiyo sen nasıl istiyosan sen onun ailesine güler yüz sevgi gösterirsen eşinde senin ailene öyle ilgi gösterir ben de zamanında çok sitresli oldum sinirli oldum bir kere ailesine yasınmadım eşimin nede eşime iyi olursan kazanırsın canım daima benim de iki kaynım var ben de evin büyüğü ile evliyim ve kayınlarımın dediği senin gibi cana yakın güler yüzlü anne babamızı sevecek sayacak değer verecek biri bulsak ne güsel olur diyolar aslında bunlar anlatılmaz ama ben senin için anlatıyorum biz bir evin içinde durduk ben eşim annesi babası 2 tanede kaynım 4.5 yıl yani ne kavgamız oldu nede birbirimize karşı kötü kelimemiz ben kayınvalidemi isterim çünkü annesi kayınvalidemin ölmüş o küçükke ben diyo kızım yetim büyüdüm dedi ne kadar üzücü kayınvalidem anlattı ben dinledim üzüldüm dediğim kelime ne oldu iki oğlun var bekar yani seni hanımları bakmazlarsada ben bakıcam diye söledim benim kayınvalidem şimdi yürüyemiyo ameliyat olcak yakında kayınpederim tansiyon kalp hastası benden başka gelinde yok ben şimdi onları ne yapim bakımmı bakmimmi ileriyi düşün senin de er yada geç evlatların olur kayınpederine kayınvalidene nasıl davrandınsa o gelir muhakkak karşına iyi düşün ki iyi adımlarını alt ama sakın kırma kalplerini bak sen eşinin ailesine davranışını güzel devam ettir eşin bunu görücektir emin öğle bir hayatımız varki evin ilk geliniyim hem çocuğum olmuyo tedavi görüyorum canım hemde aileye bakıyorum bak benim eşim ne dedi gözümden hiç kaçmadı kaç yıldır hiç sölemedim dedi sana bir gün ne dedi anneme babama baktın allah razı olsun senden dedi senin annen baban nın da benim başımın üstünde her zaman yeri var dedi hasta olsalarda bakıcam ben onları dedi sen nasıl benim anneme babama baktınsa böyle insana ne denir ki canım şu kadarını diyeyim sabırrrr sabıırrr sabrın sonu selamettir bunu hiç aklından çıkarma bu söyledikleri anlattıklarımı sakın yanlış anlama ben iyi niyetimle söyledim sana benden bu kadar kendine iyi bak canımm

cnm bende senle aynı durumdayın eşimin ailesi 1ci ben 2ci katta otturacaktık ama ılk gunler hep onlarla oturduk herseyıumız onlarlaydı ve hala suruyor ben sımdıden bu işe bı hal bul yoksa sessiz kalırsan boyle devam eder ben hep sessiz oldum sesımız cıkarmadım ve 2 yıldır onlarla yasıyorum bu duruma alıstım belkı ama keske ayrı olsaydık daha ıyı olurdu dıyorum sana onerim eşin uyanmadan sen uyan ve kahvaltıyı hazırla bi guzel hıc bişi olmamış gibi onu kahvaltı sofrasına oturt

aynı durum beni kardeşimede oldu.onu düşündüm seni okurken ama şimdi bu durumdan kurtuldu. evliliğin ilk aylarında kurtul bence kardeşim öyle yaptı.kayınvaldesine söyledi açık açık onunla konuş anlayışlımı

canım saçmalama sımdı sesını cıkarmazsan tepene cıkar bunlar hazır cocugunuz yok adamın aklına sen gırr kadınlıgını kullan evınde tut
ayyy nefret edıyorum su anakuzusu olan erkeklere yaaa offf okudum yazını cok sınırlendım analarının dıbınden ayrılmazlar sonra erkegım dıye gezerler
dedıgım gıbı kadınlıgını kullan adama annesıne hayır demegı ogret ama tatlı tatlı sıkmadan gır konuyaa eger kabul etmezse yıne gerısı senın hayatın cekmek ıstersen cekersın cunku devamı daha sert gelır ılerıdee hazırla kendını

Zor bir durum canım,herzaman sabırlı olmak ve anlayışlı olmak biz bayanlara düşüyor nedense ancak eşini seviyorsan,bugelgitlerin dışında ondan eminsen mutlaka bir gün tam anlamıyla olmasa bile ailesinin ve kurduğu ailesinin farkına varacaktır.Sevip sevildiğini hissetiğin eşin nihayetinde umarım bu sorunuuzu en kısa sürede aşarsınız.Evlilik bambaşka bir ilişki olsa gerek bunu yaşamayan bilemez elbette,bende yaşamadım ama iyi niyetli bakılmalı sanırım biraz.

kendini ezdirmemeni tavsiye ediyorum yoksa yüz buldukca daha neler yaparlar.Kaynananda oğluna düşkünse cok çekersin eşine bu konuyu sürekli diline getirerek anlat ben olsam çekemezdim büyük konusmayayımda..

canım bence tavrını tatlı bi dille ortaya koymalısın.eşine onunla bas basa olmak istedigini,ona ilgi göstermek istedigini falan anlat güzel bi dille.ama bence biraz kayınvalidene de durumu acmalısın.bazen tatlı dille acık sözlü olmak iyidir ama bazen de erkek anneleri her şeyi yanlıs anlamaya meyillidir.sen kendi kayınvalideni daha iyi tanıyosun neticede,ona göre ac bu konuyu ona.netice de aynı yerde oturulunca birden eşinin elini ayagını kesmesini bekleme.bi de söyle düşün aynı durumda sen olsaydın,ev hanımı oldugun için aksama kadar annenleri görebilirdin,aksam olunca da eşinle ilglenmeye vaktin olurdu.ama eşin aksama kadar calısıyo ve aksam oldugunda ailesini görme sansı var,ama tabi durumu baya abartmıs o da ayrı bi konu.belki eşin oraya ugramazsa kaynanan söylenmeye baslayacak.bu yüzden sen asıl kaynananı uyarmanın yollarını düşün.

Geri