1. UzakMavi

  UzakMavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  Basit bir müdahale ile dinamik bakışlar

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

  Yüze yaşlı ifadesi veren gözaltı torbalarından kolay bir ameliyat ile kurtulabiliyorsunuz. Daha derin ve canlı bakışlar için cesaretli olmanız gerekiyor....


  Yıllara yenik düşen göz kapakları, geçmişin izlerini bakışlara yansıtıyor. Ancak daha derin ve dinamik bakışlara sahip olmak isteyenlere hem alt, hem de üst göz kapağı estetiği yapıldığını söyleyen Çamlıca Medicana Hastanesi Plastik Cerrahi bölümünden Dr. Bahadır İmer, bu konuda en çok sorulan soruları yanıtlıyor:

  * Göz torbalanması hangi yöntemle gideriliyor? Üst göz kapağında genelde cilt fazlası sarkıklığı sorunu vadır. Alt göz kapağında daha çok yağ torbalanması görülür. Yağ torbalanmasında, düzeltmek amacıyla kullandığımız iki ayrı teknik var. Birinci yöntemde, yağın fazlasını dışarıya alıyoruz. İkinci yol olarak da yağ torbasının altındaki zarı kesip fazla gibi görünen yeri aşağı, yana doğru yayıyoruz.

  * Zor bir operasyon mu? Bu ameliyat kirpiğin hemen bir-iki milimetre altından cildi keserek yapılabilir. Hiç cildin kısmına müdahalede bulunmadan, göz kapağının iç tarafından parlak dokuyu keserek de yapılması mümkün. Dışarıdan müdahalede buradaki iz kaybolup gider. Göz kapağı derisi en ince deri olduğu için yara iyileşmesi hızlıdır.

  * Ameliyat sonrası ne gibi yan etkilerle karşılaşılıyor? Genelde çok sıkıntı yaşanmıyor. Ameliyat sonrası yan etkilerle karşılaşılmıyor. Ağrı yok denecek kadar azdır.

  * İyileşme süresi nedir? Ameliyat sonrası iyi bir buz uygulaması ve kanama kontrolü iyi yapılırsa, morluk ve şişlik minimumda kalır. Ancak kimseye ertesi gün işe gitme garantisi verilemez. 3-4 gün içerisinde hasta işine devam edecek hale gelir.

  * Görme sorunu yaşanır mı? Dikişlerimizin üzerine bir krem veya bant koyuyoruz. Bu ameliyatta gözler kapanmayacağı için görme ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşanmaz.

  * Yaş sınırı var mı? 25 yaşından sonra bu işlemin yapılması uygundur. Yapısal olarak bazı insanlarda yağ fıtıklaşması genç yaşlarda da olabiliyor. O zaman 25 yaşından itibaren yapılabilir, diye düşünebiliriz. Ancak bu ameliyat için yaş göz önüne alındığında üst sınır yok.

  * Herkes yaptırabilir mi? Ameliyat sonrası kanama riski taşıyan ve kan sulandırıcı ilaç kullanan kalp hastalarına uygulama yapılmaz.   
Basit bir müdahale ile dinamik bakışlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Basİt Bİr Ampul Yapilmasi

  Basİt Bİr Ampul Yapilmasi

  lamba düzeneği ampulün yapılışı ampulun yapılışı ampulun yapılış tarihi ampul Araç ve Gereçler Cam şişe, mantar tıpa, bakır tel (25 cm), gelin teli (sırma), Yalıtılmış tel ,4 tane seri), bağlantı kabloları, pil, pil yatağı, anahtar Deneyin Yapılışı 25 cm uzunluğundaki bakır teli ortasından kopartarak iki eşit parçaya ayırınız. Her iki eşit parçayı şekilde görüldüğü...
 2. Kısırlık erken müdahale ile önlenebilir

  Kısırlık erken müdahale ile önlenebilir

  dr özgür atlı özgür atlı drözgür doktor Kız ve erkek çocuklarda ergenliğe geçiş sırasında görülebilecek bazı sorunlar; ilerleyen yaşlarda normal yollarla anne baba olabilmelerini doğrudan etkiliyor. Her çocuğun daha ergenlik çağında, üreme sağlığı konusunda anne babalarının yönlendirmesiyle uzman doktorlar tarafından takip edilmesi gerekiyor. Maya Tüp Bebek Merkezi Tıbbı Direktörü Op Dr....
 3. basit bir soruu

  basit bir soruu

  İki asker nöbetteydi. Biri kuzeye bakıyordu, diğeri güneye. Bir süre sonra kuzeye bakan diğerine, "ne sırıtıyorsun be?" dedi. Güneye bakanın sırıttığını nasıl anlamıştı?
 4. Bir bakışımız yeter

  Bir bakışımız yeter

  Bir bakış yeter herşeyi anlatmaya :D:D

Sayfayı Paylaş