Basit poğaça

• Konbuyu başlatan narçiçeğimm
  • Başlangıç tarihi
narçiçeğimm

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
Basit poğaça
274124_100001720538554_1181784193_n.jpgMalzemeler:1 subardağı sıvıyağ 1 çay bardağı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket maya 2yumurtanın akı
Yapılışı malzemeler karıştırılıp hamur mayalanmaya bırakılır daha sonra şekil verilip üzerlerine yumurta sarısı sürülüp 220 dercede ısttığımız fırında pişirilir.heeeeeeee üzerlerine sürdüğümüz yumurta sarısının içine 1 çimdik şeker koyarsak daha güzel kızaracaktırr.

F

feryall

Yeni Üye
Üye
Çok hoş bir tüyo, üzerine sürülen yumurtaya azıcık şeker atmak, tarif ve bu güzel bilgi için teşekkürler.

H

hale77

Daimi Üye
Üye
tarif için teşekkür ederim canım deniycem bende güzel olacağını sanıyorum,ellerine sağlık.
bende habersiz misafirler için bi poğaça tarifi yazayım bari:)çok güzel oluyor tarafımdan defalarca denenmiştir,çok basit ve masrafsız..
1 su bardağı yoğurt,yarım su bardağı sıvıyağ,1 pk.kabartma tozu,1 yumurtanın akı (sarısını üzerine sürüyoruz),yarım tatlı kaşığı tuz,aldığı kadar un..bu kadarr
bütün malzemeleri yoğurup hamur olunca 10-15 dakika kadar bekletelim hamuru sonra içerisine peynir koyup şekil verelim ben yuvarlak yapıyorum,üzerine yumurta sarısı sürüp fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim..afiyet olsunn...

nilyesilim

nilyesilim

Yeni Üye
Üye
ben poğoça yaparken hamurana kaymak koyup yağını daha az koyuyorum çok lzzetteli oluyor. tavsiye ederim:)

SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi

Aktif Üye
Üye
tişkürler cannıımm:D ama denenmişmi acaba bana cvp yazarsan sevinirim :D şeker çok gibi geldi bana da ondan dedim :D

SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi

Aktif Üye
Üye
ikinizede teşekkürler tarifleriniz için meleklerim ellerinize sağlık:cah:

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
22K
Misafir