Basit poğaça

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
Basit poğaça
274124_100001720538554_1181784193_n.jpgMalzemeler:1 subardağı sıvıyağ 1 çay bardağı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket maya 2yumurtanın akı
Yapılışı malzemeler karıştırılıp hamur mayalanmaya bırakılır daha sonra şekil verilip üzerlerine yumurta sarısı sürülüp 220 dercede ısttığımız fırında pişirilir.heeeeeeee üzerlerine sürdüğümüz yumurta sarısının içine 1 çimdik şeker koyarsak daha güzel kızaracaktırr.

tarif için teşekkür ederim canım deniycem bende güzel olacağını sanıyorum,ellerine sağlık.
bende habersiz misafirler için bi poğaça tarifi yazayım bari:)çok güzel oluyor tarafımdan defalarca denenmiştir,çok basit ve masrafsız..
1 su bardağı yoğurt,yarım su bardağı sıvıyağ,1 pk.kabartma tozu,1 yumurtanın akı (sarısını üzerine sürüyoruz),yarım tatlı kaşığı tuz,aldığı kadar un..bu kadarr
bütün malzemeleri yoğurup hamur olunca 10-15 dakika kadar bekletelim hamuru sonra içerisine peynir koyup şekil verelim ben yuvarlak yapıyorum,üzerine yumurta sarısı sürüp fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim..afiyet olsunn...

Geri