Bebeğiniz için doğal pişik kremini evde yapmaya ne dersiniz

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bebeğiniz için doğal pişik kremini evde yapmaya ne dersiniz
Özellikle yenidoğan bebeklerin birçoğun da meydana gelen pişik sorunu bebeklerin olduğu kadar annelerin de canını çok sıkan bir durumdur. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için sıklıkla karşılaşılan pişik sorununa karşı mutlaka kullandığınız bir takım pişik kremleri oluyordur. Pişik nasıl oluşur?

Farklı markalardan satın alıp kullandığınız pişik kremlerinin bazıları bebeğinizin pişiklerine iyi gelsede bazılarından belkide olumlu sonuçlar almayabilirsiniz. Aslın da pişik kremini evde kendiniz de tamamen doğal ürünler ile yapabilirsiniz. Bebeğinizin cildine herhangi bir yan etki yapmayacak bu doğal ürünler ile yapılan pişik kreminden oldukça memnun kalacaksınız. Ayrıca yapacağınız bu kremi kendi cildinizi nemlendirmek için de kullanabilirsiniz.

pişik kremi.jpg


Bebeğim pişik oldu ne yapmalıyım?

Bebeğinizin doğal pişik kremini yapmanız için gereken ihtiyacınız olan malzemeler şöyle; bir bardak zeytinyağı ve bardağın dörtte biri kadar balmumu... Zeytinyağını bir tencereye koyarak içine balmumunu ekliyoruz ve iki malzemeyi birlikte ısıtıyoruz. Balmumu eridiğin de soğumasına fırsat vermeden cam bir kaba koyup katılaşmasını bekleyin. İşte bu kadar pişik kreminiz hazır durumdadır;)

Elde ettiğiniz pişik kremini buzdolabın da ağzı kapalı olarak saklamanızı tavsiye ederim.

Kullanımına gelince, pişik kremini bebeğinizin pişik olan ve kızarmış bölgelerine sürün ve ayrıca bebeğiniz de cilt kuruluğu için de bu kremi kullanabilirsiniz.
 
Üst