1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.196
  Beğenilen Mesajlar:
  2.281
  Ödül Puanları:
  113

  Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  bebek arabası modelleri,bebek arabası markası,en iyi bebek arabası,bebek arabası seçerken nelere dikkat etmeli,hangi bebek arabası daha iyi,bebek arabaları hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>  Lütfen bu yazımınızı okumadan bebek arabası almayınız…

  Olmazsa olmazlar …

  Güvenlik : Arabalar hafif yapmak uğruna arabalar dayanıksız metallerden yapılabiliyor. Metal aksamının sağlamlığından ve “5 Nokta” emniyet kemeri olduğundan emin olun. Ve emniyet mekanizmasının bebek – çocuk tarafından kolay açılabilir OLMADIĞINI test edin.
  Konfor : Doğumdan itibaren kullanılabilmesi için sırt dayanağının tam yatar pozisyona gelebilmesi gerekir. Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir. Kumaşın silinebilir olması önemlidir; ancak kumaşın bebeği terletmediğinden mutlaka emin olmalısınız. Çıkarılıp yıkanabilenler bu durumda daha doğru bir tercih gibi görünüyor.
  Manevra kabiliyeti : Küçük-sert tekerlekli ve amortisörsüz arabalar yollardaki tüm titreşimi bebeğinize yansıtır ve keyifli bir yolculuk yapmak isterken bu durum bebeğiniz için işkenceye dönüşebilir. Büyük tekerlekli sahip arabalar ise yollardaki bozukluğu bebeğinize hissettirmez. Amortisörlü ve havalı tekerlekler ise zemindeki çukurların verdiği rahatsızlığı en aza indirger. Ayrıca tekerleklerin büyük olması kaldırım ve basamaklarda anne-baba için büyük kolaylık sağlar. Bu yüzden bebek arabasının tanıtımında bu gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.
  Ağırlık ve kullanım kolaylığı : Mümkünse tek elle açılıp kapananlardan tercih edin. Bebek arabasının ağırlığı ne çok az ne çok fazla olmadılır. Çok hafif arabalar devrilme riski taşır, çok ağır arabaların ise kullanımı ve taşınması oldukça zordur.
  Garanti süresi ve ulaşılabilirlik : Bebek arabasının garanti belgesinin olması çok önemlidir. İleride çıkabilecek arızaları da düşünerek, satış sonrasında da servis hizmeti verebilecek bir üreticiyi tercih etmeniz önemlidir. Üretimi bitmiş ya da bitmek üzere olan bir arabayı tercih etmeyiniz. Firmanın servis merkezlerinin yaygın olmasına ve servis kalitesine de dikkat ediniz.Bu konuda piyasada ciddi takipler ve kontroller yapılmaya başlandı. Bizler de bunun bilincinde insanlar olarak en başta müşterilerimize tavsiye ettiğimiz ürünlerde bu belgeyi arıyoruz

  5 Noktalı emniyet kemerinin önemi nedir? Her arabada bulunur mu?

  Kemer güvenlik unsurlarının başında gelir. Bugün kaliteli birçok marka 5 noktadan kemer sistemini uyguluyor. Amacı bebeğin arabası içinde sabitlenmesi ve bir şekilde aşağıya düşmemesidir.

  Bebekolay : Son günlerde gördüğümüz büyük ve 3 tekerlekli arabaların avantajı ve dezavantajı nedir?
  Ebeveynler özellikle manevra kabiliyetinden ötürü 3 tekerlekli arabaları tercih ediyorlar. Tekerleklerin büyük olması gezinti esnasında kaldırımlara çıkılırken veya inilirken avantaj yaratıyor. Son dönemde bu tip arabaların tekerlekleri şişme olanları da piyasada mevcut. Şişme özelliği titreşimi azaltmak amacıyla düşünülmüştür.

  Bu tip bebek arabalarının dezavantajı ise kapatıldıklarında büyük bir yer kaplamalarıdır. Bu nedenle üreticiler son dönemde kapandıkları durumda tekerlekleri kolayca yerinden çıkarılabilen bebek arabaları ürettiler.
  Bebek arabası alırken pratikliğinden ziyade ergonomisine dikkat etmelerini öneririm. Çünkü pratiklik arayışı içinde birçok önemli kriter atlanıyor. Neticeden memnun kalmayan anne baba yeni bir araba arayışına giriyor. Benim tavsiyem bebek arabasının bir defa alınacağını göz önünde bulundurarak bu ürün için ayrılan bütçenin alabildiği en iyi bebek arabasını tercih etmelidirler.

   
Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Mobilya sektöründe kalite, tasarım ve markalaşma yolunda önemli adımlar atıldığı ve sektörün günden güne büyürken, kafalardaki mobilya anlayışının da değiştiği belirtildi. Aldora Mobilya Karadeniz Bölge Bayii Barınlar Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Barın, tüketicinin beklentilerinin artık değiştiğini hem göz hem de ruh estetiğine...
 2. Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

  Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

  Ana okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz, neleri araştırmalıyız arkadaşlarım. Bu yıl ana okuluna gidecek küçük böceğim için ana okulu araştırıyorum da, yardım edebilir misiniz ?
 3. Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  fondöten nasıl seçilir fondöten seçimi nasıl olmalı Makyaj yaptığınızda cildinizin bir mermer gibi pürüzsüz ve lekesiz bir görünüm almasını istiyorsanız öncelikle fondöteninizi iyi seçmeli ve uygulamalısınız melekler :) Bunun için de fondöten çeşitleri içinden sizin cildinize en uygun olanını seçmelisiniz. Bu konuda bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz. Biz bu yazımızda genel olarak...
 4. Tüp bebek merkezi seçerken neye dikkat etmeliyim?

  Tüp bebek merkezi seçerken neye dikkat etmeliyim?

  tüp bebek merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler,en iyi tüp bebek merkezi nasıl seçilir,tüp bebek tedavisinde doktor seçimi,tüp bebek merkezi seçiminin önemi hakkında bilgiler Seçilen tüp bebek merkezinde doktorun hastasına sergilemiş olduğu tutum çok önemlidir. Seçilen merkezde direkt tedaviye başlamadan önce kısırlığın nedeni detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Nedene yönelik...
 5. Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz- Bebeğinize ihtiyaç listesinde yer alan bebek arabası seçimi önemlidir hanımlar. Bebek arabası özellikle biz anne ve babaların eli ayağı oluyor doğrusu. Dışarı çıkarken zahmetsiz sıkıntı çıkarmadan dolaşabileceğiniz bir bebek arabası şart. İlk zamanlar gerek duyulmasa bile bebeğiniz büyüdükçe ve çok uzun süreçli kullanacağınız bir ürün olacağı...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş