Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Uzman SühaN

Administrator
Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
bebek arabası modelleri,bebek arabası markası,en iyi bebek arabası,bebek arabası seçerken nelere dikkat etmeli,hangi bebek arabası daha iyi,bebek arabaları hakkında bilgiler


ba.jpgLütfen bu yazımınızı okumadan bebek arabası almayınız…

Olmazsa olmazlar …

Güvenlik : Arabalar hafif yapmak uğruna arabalar dayanıksız metallerden yapılabiliyor. Metal aksamının sağlamlığından ve “5 Nokta” emniyet kemeri olduğundan emin olun. Ve emniyet mekanizmasının bebek – çocuk tarafından kolay açılabilir OLMADIĞINI test edin.
Konfor : Doğumdan itibaren kullanılabilmesi için sırt dayanağının tam yatar pozisyona gelebilmesi gerekir. Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir. Kumaşın silinebilir olması önemlidir; ancak kumaşın bebeği terletmediğinden mutlaka emin olmalısınız. Çıkarılıp yıkanabilenler bu durumda daha doğru bir tercih gibi görünüyor.
Manevra kabiliyeti : Küçük-sert tekerlekli ve amortisörsüz arabalar yollardaki tüm titreşimi bebeğinize yansıtır ve keyifli bir yolculuk yapmak isterken bu durum bebeğiniz için işkenceye dönüşebilir. Büyük tekerlekli sahip arabalar ise yollardaki bozukluğu bebeğinize hissettirmez. Amortisörlü ve havalı tekerlekler ise zemindeki çukurların verdiği rahatsızlığı en aza indirger. Ayrıca tekerleklerin büyük olması kaldırım ve basamaklarda anne-baba için büyük kolaylık sağlar. Bu yüzden bebek arabasının tanıtımında bu gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.
Ağırlık ve kullanım kolaylığı : Mümkünse tek elle açılıp kapananlardan tercih edin. Bebek arabasının ağırlığı ne çok az ne çok fazla olmadılır. Çok hafif arabalar devrilme riski taşır, çok ağır arabaların ise kullanımı ve taşınması oldukça zordur.
Garanti süresi ve ulaşılabilirlik : Bebek arabasının garanti belgesinin olması çok önemlidir. İleride çıkabilecek arızaları da düşünerek, satış sonrasında da servis hizmeti verebilecek bir üreticiyi tercih etmeniz önemlidir. Üretimi bitmiş ya da bitmek üzere olan bir arabayı tercih etmeyiniz. Firmanın servis merkezlerinin yaygın olmasına ve servis kalitesine de dikkat ediniz.Bu konuda piyasada ciddi takipler ve kontroller yapılmaya başlandı. Bizler de bunun bilincinde insanlar olarak en başta müşterilerimize tavsiye ettiğimiz ürünlerde bu belgeyi arıyoruz

5 Noktalı emniyet kemerinin önemi nedir? Her arabada bulunur mu?

Kemer güvenlik unsurlarının başında gelir. Bugün kaliteli birçok marka 5 noktadan kemer sistemini uyguluyor. Amacı bebeğin arabası içinde sabitlenmesi ve bir şekilde aşağıya düşmemesidir.

Bebekolay : Son günlerde gördüğümüz büyük ve 3 tekerlekli arabaların avantajı ve dezavantajı nedir?
Ebeveynler özellikle manevra kabiliyetinden ötürü 3 tekerlekli arabaları tercih ediyorlar. Tekerleklerin büyük olması gezinti esnasında kaldırımlara çıkılırken veya inilirken avantaj yaratıyor. Son dönemde bu tip arabaların tekerlekleri şişme olanları da piyasada mevcut. Şişme özelliği titreşimi azaltmak amacıyla düşünülmüştür.

Bu tip bebek arabalarının dezavantajı ise kapatıldıklarında büyük bir yer kaplamalarıdır. Bu nedenle üreticiler son dönemde kapandıkları durumda tekerlekleri kolayca yerinden çıkarılabilen bebek arabaları ürettiler.
Bebek arabası alırken pratikliğinden ziyade ergonomisine dikkat etmelerini öneririm. Çünkü pratiklik arayışı içinde birçok önemli kriter atlanıyor. Neticeden memnun kalmayan anne baba yeni bir araba arayışına giriyor. Benim tavsiyem bebek arabasının bir defa alınacağını göz önünde bulundurarak bu ürün için ayrılan bütçenin alabildiği en iyi bebek arabasını tercih etmelidirler.
 
Üst