Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Bebekler de Beyaz Kaka Rengi Ne Demek?

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bebeğin kakasının rengi, bebeklerde beyaz kaka, bebeklerde kaka rengi Bebekler de görülen kaka rengi bazen bazı hastalıkların da habercisi olarak yer almaktadır. Eğer bebeğiniz açık renk beyaz kaka yapıyorsa bir anne olarak bu durum sizi korkutabilir. Uzmanların bebeğin kaka renginin beyaz olması hakkın da yapmış olduğu açıklamaları sizler için paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>


  Bebeklerde kaka rengi çeşitli problemlere göre değişiklik gösterebilir. Normalde yeni doğan bir bebeğin kaka rengi siyaha yakın koyun renktedir. Bu renk genel olarak fizyolojik yani normal kabul edilmektedir. Bunun yanında ilk aylarda anne sütü ile beslenen bebeklerde altın sarısına yakın kaka rengi ile karşılaşmak mümkündür. Ayrıca bebeğin 3. ya da 4. ayını doldurması ile karaciğerden bağırsağa dökülen safra salgısının artması ve bağırsaklarda safranın yeşil rengini sarıya dönüştüren enzimin azalması yeşil renkli kaka meydana getirir. Bunların yanı sıra bazı bebeklerin beslenme bozukluğundan kaynaklı beyaz kaka yaptığını söylemek mümkündür. Bebeklerde beyaz kaka beslenmenin yanlış olduğu durumlarda ortaya çıkar.

  Bebeklerde beyaz kaka neden görülür?

  Normal şekilde beslenen bir bebekte genellikle beyaz kaka gibi bir durum ortaya çıkmaz. Bu durumun ortaya çıkmasının nedeni safra kesesinin tıkanıklığı olabilir. Ayrıca daha çok süt ağırlıklı beslenme ya da başka besinlere bağlı olarak bebeklerin beyaz kaka yapmaları mümkündür. Bu tür durumlarda bebeklerin süt ağırlıklı yiyeceklerden uzak tutulması ve beslenme programının değiştirilmesi yeterli olacaktır Genel olarak endişe edilecek bir durum yoktur. Ancak herhangi bir sorun meydana gelmemesi adına bebeğin doktor kontrolünden geçirilmesi tavsiye edilir. Safra kesesi tıkanıklığının meydana gelmesinin nedeni ya da beslenmede yapılan yanlışlar konusunda uzman doktorun faydası olacaktır.

  Siz de bebeğinizde beyaz kaka ile karşılaştığınızda içinizin rahat etmesi için bir doktor kontrolünden geçirebilirsiniz.
   
Bebekler de Beyaz Kaka Rengi Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebeğinizin Göz Rengi Ne Olacak?

  Bebeğinizin Göz Rengi Ne Olacak?

  bebeklerin göz rengi ne zaman belli olur hamilelikte bebeğin göz rengi bebek tahmini bebeğimin ne olacak bebeklerin renkleri zaman belli olur Bebeğinizin gözlerinin ne renk olacağını merak ediyorsanız, size bazı ipuçları verebiliriz. Çünkü gün geçtikçe ilerleyen genetik bilimi, basit kalıtım kurallarıyla, bebeğinizin göz rengini doğumdan önce tahmin edebiliyor. Hem anne hem baba mavi...
 2. Acaba Bebeğin Rengi Ne Olacak?

  Acaba Bebeğin Rengi Ne Olacak?

  8 aylık hamile olan Tuğçe Güder, “Ebruli” programında bebek heyecanını izleyenlerle paylaştı. 2005 Best Model birincisi Güder, “Herkes bebeğin ten rengini merak ediyor. Aslında çocuğumuzun benim ten rengimde olmasını eşim de istiyor, ama her şeyden önemlisi sağlıklı doğması tabii” dedi.
 3. rüyamda beyaz altın alyans gördüm ne demek ?

  rüyamda beyaz altın alyans gördüm ne demek ?

  Melekler merhaba. ben rüyamda beyaz altın alyans gördüm parmağıma takıyordum.Acaba bu rüya ne anlama geliyor bileniniz varmı ?
 4. Bebeğim Kakasını Yapamıyor Ne Yapmalıyım?

  Bebeğim Kakasını Yapamıyor Ne Yapmalıyım?

  Bebeğim Kakasını Yapamıyor- Bebeklerde kabızlık, kakasını yapamama durumu sıkça karşılaşabileceği bir durumdur annelerin. Bu konuda tabii ki ikiz annesi olarak tecrübelerim ile birlikte bu durumda ne yapılmalı hangi yollar izlenmeli biraz bahsetmek istiyorum. Bebeklikte zaman zaman kabızlık karşılaşılan bir durum normaldir ama buna karşı uyguladığınız yöntemler önem taşır. Aslında anne sütü...
 5. Zamanın değişmesiyle hükümler de değişir ne demek?

  Zamanın değişmesiyle hükümler de değişir ne demek?

  Fıkıh Ve usul kitaplarında geçen meşhur bir kaide var: zamanın değişmesiyle hükümler de değişir. Bu sözden ne anlaşılması gerekir? Zamanın değişmesiyle İslam'ın hükmünün değişmesi söz konusu olabilir mi?

Sayfayı Paylaş