Bebekler de egzama neden olur belirtileri ve tedavisi nasıldır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bebekler de egzama neden olur belirtileri ve tedavisi nasıldır?
bebeklerde egzama belirtileri, bebeklerde egzama tetavisi, egzama belirtileri ve tedavisi, bebeklerde egzama nasıl geçer ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Alerjik bir cilt hastalığı olan egzama sadece yetişkinler de görülen bir durum değil bunun yanın da sıklıkla bebeklerin cildinde de görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Bebekler de en sık görülme sıklığı genellikle 6 aydan 24 aya kadar değişiklik göstermektedir.

Bebeğin egzama olma ihtimalini en azam indiren şey de kesinlikle anne sütüdür. Genellikle mama takviyesi ile beslenen bebekler de egzama olma riski anne sütü ile beslenen bebeklere göre daha yüksektir.

Egzama neden olur?

bebeklerde egzama.JPG


Bebekler de egzama belirtileri nelerdir?

Bebekler de egzama en çok yanak kısımların da görülür. Bunun yanın da en sık görülen yerler ise bacaklar, alın, deri kıvrımları. kulak arkası gibi yerlerdir. Egzaması olan bebeğin cildinde kızarıklık görülür ve bu kızarıklıklar kabuklanır ve bunun yanın da ciltte kuruluk ve kaşıntı meydana gelir.

Ailede eğer alerjik bir rahatsızlığı olan varsa genetik olarak da bu bebek de görülme riski daha fazladır. Eğer bebeğiniz de egzama oluşmuşsa sakın korkmayın bu doktor kontrolün de kolaylıkla tedavi edilebilecek bir cilt rahatsızlığıdır.

Bebeklerin cildi çok hassas bir yapıya sahip olduğu için egzama oluşabilir ve bunun yanın da egzama oluşumunu tetikleyen unsurlardan diğerleri inek sütü veya diğer gıda alerjisine bağlı oluşabilecek etkenlerdir.

Bebeğin cildinin çok kuru olması, bulunduğu yerin aşırı sıcak olması ve bebeğin terlemesi, bebeklere giydirilen kıyafetlerin yünlü olması, ıslak mendiller, çamaşır deterjanları da egzamaya neden olmaktadır.

Bebekler de egzama tedavisi

Bebeklerin kıyafetlerine gereken önem verilmesi hava alan pamuklu giysileri tercih etmelisiniz. Bebeğinize aldığınız giysileri kesinlikle yıkadıktan sonra mutlaka giydirmenizi öneren uzmanlar bunun yanın da kokusuz ve bebeğin cildine uygun bebekler için çamaşır deterjanlarını kullanmanızı öneriyorlar.


Cilt kuruluğuna karşı uzman doktorun vereceği alkolsüz ve koku içermeyen losyonlar özellikle banyo sonrası uygulandığın da bebeğin cildine çok iyi gelecektir.Bebeğinizi yıkadığınız su kesinlikle çok sıcak değil ılık su olmalı ve banyo sonrası bebeğin cildine zarar vermeden nazikçe kurutmalısınız.

Küçük bebeği olanlar iyi bilir ki bebeklerin tırnakları çok çabuk uzar ve bu uzayan tırnaklar bazen bebeğin kendi cildini kaşırken zarar verebilir. Bebeğinizin egzama bölgesi kaşıntıya neden olacağı için bebeğiniz istemsiz bir şekil de cildine zarar verebilir. Bu nedenle bebeklerin tırnakları sık sık kontrol edilip kesilmeli ve uyurken bebeğinize eldiven giydirmelisiniz.
 
Üst