Bebekler de Korkar mı ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Bebekler de Korkar mı ?
bebek bebek hastalıkları bebekler korkar mı bebekler korku ile ilgili bilgiler burada melekler. Çocuklar genelde rüyalarında korkarlar ya da kedi köpek gibi bazı hayvanlardan korkabilir melekler . Ancak çok merak edilen konulardan birisi bebekler korku duygusunu hissederler mi sorusudur. Hatta forumumuzda da daha önce açtığımız bir konu bebeklerin merak edilen 15 özelliği konusudur. Ee ağzı var dili yok bebekler anlatamadıkları için , uzmanların bilgileri ve araştırmaları bu yönde oluyor. Bu makalemizde de bebekler korkar mı sorusunun cevabını arayacağız..

Onlar doğar doğmaz korkuyu tanırlar. Ani sesle ya da dokunmayla yerlerinden sıçrarlar. Bu onların doğal reflekslerinden biridir. Yüksek sesle yanında bağırsanız ağlamaya başlar. Yeni doğmuş, minicik bebeğinizin bu tepkileri vermesini hayretle karşılarsınız. Sanki bir şeyler seziyor, korkmayı biliyor gibidirler.

Bu tepkileri anlayan anneler, genel olarak bebeklerini sessiz bir ortamda uyutmayı, yumuşak bir ses tonuyla konuşmayı tercih ederler. Onunla sohbet ederken sesler incelir, mimikler değişir.
 
Üst