Bebekler için sebzeli çorba tarifi

Ö

Özlemqxy

Forum Okuru
Bebekler için sebzeli çorba tarifi
Bebekler için sebzeli çorba tarifi +6ay

Merhaba arkadaşlar ,

Bebeğim 6.5 aylık ve ben doğru beslemek istiyorum , sabahları kaşık mama veriyorum ama öğlen çorba püre gibi şeyler vermek istiyorum , bebeğimin de seveceği çorba tarifleri bilen varsa yazarsa sevinirim ama lütfen malzemelerini ve yapılışını eksik yazmayın da ben kafama göre uydurmamayayım olur mu şimdiden tecrüeli annelere teşekkür ederim vereceği tarifler için.

Merhaba Özlem

Bebekler 6 aydan sonra artık kaşık mama püre ve çorbalarla beslemek gerekiyor tabi bildiğim bir çorba tarifi yapmaya çalışayım. Sebze çorbası tarifi için malzemeler; 1 ota boy patates, yarım kabak ya da tüm olabilir, irmik 1 yemek kaşığı, 1 havuç orta boy , zeytin yağı 1 tatlı kaşığı ve su... Sebzeleri iyice yıkadıktan sonra ,sebzeleri ince ince dilimliyoruz ki iyi pişsin , tencereye koyuyoruz sebzelerin üzrini bir parmak geçecek kadar su koyuyoruz , sebzeler biraz pişip yumuşayınca ,zeytinyağı ve irmiği ilave ediyoruz 4-5 dakika daha kaynatıyoruz daha sonra blenderde eziyoruz ya da elle ezebilirsiniz iyice . Daha sonra tabağa alıp soğumasını bekliyoruz bebeğinize yedirebilirsiniz artık. Afiyet olsun...

Geri