1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bekletme Beni

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Beni dilenci yapma.Kapinda ask dilendirme bana.Yillardir bekledigim sicak bir yuva hasretimi,minik bir bebek özlemimi ve nice zamandir kafamda kurdugum mutluluk hayallerimi kursagimda koyma.Bahsettigim degerler benim nazarimda mukaddes ve ugrunda canimi seve seve feda edebilecegim mefhumlar.Gerekirse basimi esigine koyar beklerim,aksamdan sabaha sabahtan aksama beklerim.Neyi bekledigimi bilmeden beklerim,yalniz senin bu yaptigin,bana reva gördügün tarif ve izah edilemez,bambaska birsey.
  Sana herseyimi anlattim,kendimi anlattim;hayallerimi,özlemlerimi,arzularimi ve gelecekle ilgili düslerimi anlattim.Beni sadece dinledin,sesssizce ve sükunetle dinledin.Dinlemen bile inan zevk verdi bana,ancak artik bir ses ver.Bak gecenin koyu karanliginda ciplak ellerimle soguk duvara vurdugumda bile ses geliyor,oysa senden -tik- bile yok.Beni anladigini söylüyorsun aslinda anlamiyorsun.Beni istedigini söylüyorsun ancak beni istemiyorsun ve beni bekledigini söylüyordun fakat bekledigin ben degilim biliyorum.

  Ne istiyorsun benden?Bir ömür boyu kapinda kapikulu olup beklememi mi? Susuz ve isiksiz kalmis bir gül gibi kendi kösesinde kurutmak mi?Beni nefsimle basbasa birakip imtihan etmek mi? Bana daha fazla aci ve izdirap cektirmek mi?

  Ben zaten aci ve izdirabi günbegün,anbean cekiyorum.Nefsimle günde 70 degil,170 kere yaka-paca oluyorum.Yalnizlik ve kimsesizligin azabini iliklerime kadar yasiyorum zaten.

  Isigimi kaybettim.Önümde ve odamda isik yok.Geceleri sadece ay isiginin vurdugu dagin ciplak yamaclari haric,dev dalgalariyla okyanuslar,sik agaclariyla ormanlar ve denizlerin diplerindeki yosunlu kuytu köseler karanlik,benim odam da öyle.

  Baslangicta korkardim,cekinirdim karanliktan, ama alistim sonra.Karanligin dinlendirici özelligini yasayinca alistim.Onun ölümden bir parca oldugunu anlayinca alistim ve senden ses-soluk gelmeyince alistim.

  Isteseydin seninle ask oyunu bile oynardim ama amacim bu degildi biliyorsun.Oysa oyunun bile bir takim kurallari vardir degil mi? Hele cocuklar bu kurallari en güzel sekilde bilirler ve ellerinden geldigince adaletle kurallara riayet ederler.Iclerinden bir tanesi oyun bozanlik yapmaya bir görsün hemen ikaz ederler mizikcilikla suclayip oyun harici birakirlar.

  Varligimin bilincine erdigim ve kalbime atesin düstügü andan beridir kapinda beklerim bilirsin.Simdi senin bu oyun bozanligina,bu mizikciligina ben ne diyeyim.

  Birde beni suclamissin.Üzerimde haklari,emekleri olan insanlari aleyhime kiskirtmissin.Her borc ödenir ama vefa borcu asla ödenmez.Benim o insanlara vefa borcum vardi biliyor musun? Bana heryer yaban,herkes yabanci ve gidecegim bir yer yok iken, cikar giderdim yanlarina.Yemeklerini yer,sohbetlerini dinler,dertlesir, ruhen rahatlardim.Sayende o kapida yüzüme kapandi biliyor musun?

  Sana kizmak mi? asla!!! Ben kendime kiziyorum.Sana aldandigima kiziyorum,cesaretsizligime kiziyorum.Gerci sende bir sebebsin.Sebebler ardindaki hakiki Müsebbibi-l Esbabi göremedim ona kiziyorum.Ellerimi ve kalbimi Ona degil sana actim buna yanarim,hata etmisim.Zaten dertlerimin budur sebebi.

  Ne mi yapacagim?Önce eski defterleri kapatacagim ve yine eski ben yani kendim olacagim.Icimde kaybettigim gücü arayacagim ve önüme bakacagim.Kimbilir belki kader ve hayat bir bukelamun derisinden bile daha degiskendir.   
Bekletme Beni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bedir

  bedir

  Şarkışla'da çiftçilik yapan bir ailenin Bedriye isminde çok güzel kızları vardır. Bedir derler kısaca.Birde Ömer vardır yanlarında çalışan. Ömer güçlü kuvvetli yakışıklı bir delikanlıdır. Ömer'le Bedir aynı yaştadırlar. Ömer küçük yaşta başlamıştır bu ailenin yanında çalışmaya. Çocuklukları beraber geçer. Ömer'le Bedir büyüdükçe o çocuksu sevgileri aşka dönüşür. İçten içe gizli duygularla...
 2. Benin

  Benin

  Benin Coğrafi Verileri Konum: Batı Afrika'da, Kuzey Atlas Okyanusunun kıyısında, batıdan Togo, kuzeybatıdan Burkina Faso, kuzeydoğudan Nijer, doğudan da Nijerya ile çevrilidir. Coğrafi konumu: 9 30 Kuzey enlemi, 2 15 Doğu boylamı Harita konumu: Afrika Yüzölçümü: toplam: 112,620 km² kara: 110,620 km² su: 2,000 km² Sınırları: toplam: 1,989 km Sınır komşuları: Burkina Faso 306 km, Nijer 266...
 3. Pınar Aylin - Bekletme

  Pınar Aylin - Bekletme

  Yık duvarları aç kapılarını vakit geç değil Kır gururunu aç bana kalbini aşk ölüm değil Denesen ne olur beni dinlesen bitmeden bahar Bana sevdiğini söyle o kadar korkacak ne var? Bırak kendini aşk rüzgarına geçmeden yıllar Yürü durma yolun sonuna kadar kacacak ne var? Hadi ama olan olsun artık sabırsız ellerimi bekletme Hadi dokun içinden geldiyse aynı şeyi bin kere söyletme
 4. Bendir

  Bendir

  bendir çeşitleri bendirin özellikleri bendirin tarihçesi tarihçesi fiyatları Bendir Bendir, Klasik Türk Müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir. Zilsiz büyük tef, nakkare ve kudümle birlikte kullanılır. Derisinin iç yüzüne boydan boya gerilen kiriş sayesinde aynı anda iki değişik tını çıkarabilir. Bendir, Klasik Türk müziğinde ve özellikle Mevlevi zikr musikisinde...
 5. Bendensin....

  Bendensin....

  30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim artık ışıkta bile seçemiyor; diyorsa bir insan korkarım artık yaşamaktan.... Okuduğumda çok etkilendim meleklerim inşallah sizlerinde hoşuna gider... BENDENSİN 30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim...

Sayfayı Paylaş