Bel incelten 9 egzersiz

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
Bel incelten 9 egzersiz
bel inceltici beli incelten egzersizler resimli
İnce bir bele sahip olmak, sizin için bir hayal mi? Peki size bu hayalinize kavuşacağınızı söylesek Melek'ler:)

Malum yaz geliyor, daracık ince kıyafetlerinizin içinde incecik bir beliniz olsun istiyorsanız, bu egzersizleri deneyin Melek'ler:)1. Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Bir bacağınızı geriye yukarı doğru kaldırın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

2. Dik şekilde ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Belinizi sağa ve sola doğru, kollarınızı da aşağı yukarı hareket ettirin.

3. Bacaklarınızı dizlerinizden kırın. Kollarınızı yana doğru açın. Belleriniz ve bacaklarınız sabit olacak şekilde, gövdenizi sağa ve sola doğru çevirin.

4. Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Ayaklar yerde dururken, kalça ve belinizi havaya kaldırın.

5. Yere yatın. Sol ayağınız yere bassın. Sağ bacağınızı 90 derece kaldırın. Kalçanızı ve belinizi yerden kaldırın. Sadece sol bacağınız üzerinde durun. Aynı pozisyonu diğer bacakla da uygulayın.

6. Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Sırtınızdan hafifçe kalkarak, sağa ve sola doğru hareket edin.

7. Bacaklarınızı omuz hizasından biraz fazla açarak ayakta durun. Bacaklarınızı dizden kırarak eğilin ve kalkın.

8. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi bacağınızın üst kısmına koyun. Dizlerinizi kırıp aşağı doğru eğilin. Kalçanızı dışarı çıkarın.

9. Ayakta durun. Sol elinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun alt kısmı sabit dururken, üst kısmınızı belden sağa ve sola doğru hareket ettirin.
 
Üst