Etiketler:
 1. Mirmiga

  Mirmiga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  854
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0

  Benimle ve ailemle evlenir misin aşkım

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

  Aman ne güzel... Rüyalarınızın erkeğiyle evlenmek üzeresiniz. İki tarafın aileleri birbirleriyle tanıştılar. Nişan yüzükleri takıldı. Nikah, düğün hazırlıkları başladı. Müstakbel eşinizle birlikte yaşayacağınız ev de haz Aman ne güzel... Rüyalarınızın erkeğiyle evlenmek üzeresiniz. İki tarafın aileleri birbirleriyle tanıştılar. Nişan yüzükleri takıldı. Nikah, düğün hazırlıkları başladı. Müstakbel eşinizle birlikte yaşayacağınız ev de haz

  ır. Hatta bu evin eşyası yerleştirildi bile.

  Kısacası her şey mükemmel. Doğrusu bundan iyisi can sağlığı! Ama unutmayın, madalyonun öbür yüzü de var. Kendinizi dünyanın en mutlu kadını ilan etmeden önce, biraz düşünün.

  Her güzel şeyin, bir de hoşa gitmeyecek yanı olabilir. Evlilikte de her şey yolunda giderken beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


  Şunu hiç unutmayın: Aileler, çocuklarının evlenmek istedikleri kişilerde mutlaka bir kaç kusur bulurlar.
  Özellikle annelerin gözünde evlatları herkesten üstündür. Ve bu üstün gençlere layık eşin bulunması çok zordur , hatta imkansızdır. Eşlerin balayından sonra yüzyüze gelecekleri en önemli gerçek, anneler, babalar ve kardeşlerdir.

  Bazı gençlere, evlenmek istedikleri kişilerin aileleri konusunda uyarıda bulunmak isteyenlere şöyle bir klişeleşmiş cevap verilir: ‘Ben onun ailesiyle değil, kendisiyle evleniyorum. Ailesinden bana ne?''

  Bu düşünceyle evlilik hayatına başlayanları acı sürprizler bekler. Kadın da erkek de, nikah defterini imzalarken, aynı zamanda yeni bir aileyle de içiçe yaşamayı kabul etmiş demektir.

  Bu gerçeği aklınızın bir köşesine yazmadan evliliğinizi başlatırsanız, acı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

  Anneler devreye girerse fena

  İki ailenin evlilik yoluyla birbirine yakınlaşması bazan çok büyük sorunlara neden olur. Aileler arasındaki kültür, gelenek görenek farkı, kısa sürede kendini belli eder. Dünürler, savaşa başlamaya adeta can atarlar. Her şey, annelerin, kendi çocuklarının üstünlüğünü sıralamalarıyla başlar.

  Birbirlerini çok da iyi tanımayan iki ailenin uyum içinde örnek bir dostluk kurması, tarafların isteğine ve çabasına bağlıdır. Genellikle kadının ailesi, saldırıya maruz kalır. Erkeğin ailesi, kadının ailesine baskı yapmak için fırsat kollar.

  Erkeğin annesi, oğlunun evinde kendini bir imparatoriçe gibi hisseder. Geline emirler yağdırır. O evde yapılan her işe kusur bulur. Kadın, kendi evinde, kocasının annesi dahi olsa, başkasının istekleri doğrultusunda davranmaktan hoşlanmaz.

  Kadının ve erkeğin ailesi, evliliğin ilk günlerinden itibaren birbirleriyle rekabete ve iktidar yarışına girişirlerse, olan genç evlilere olur.

  Günlerini stres içinde geçiren karı koca da zamanla ailelerinin etkisi altında kalmaktan kurtulamazlar.

  Aile dikkate alınmalı

  Kadın da erkek de evlenirken bir gerçeği kabullenmek zorunda. Evlilik sadece bir kadınla bir erkeğin hayatını birleştirmesinden ibaret değildir. Bu birleşmeyle iki aile birbirine akraba olacaktır. Başlangıçta bu gerçek dikkate alınırsa, ailelerin gençlere fazla karışmaları da büyük ölçüde önlenebilir.

  Kadın, ‘ben eve gidiyorum'' dediği zaman, annesiyle babasının yaşadığı evi kastetmemeli. Erkeğin de ‘bizim ev'' dediği zaman, ailesinin evinden değil, kendi evinden sözetmesi beklenir.

  Ailesinden bu anlamda kopamayan çiftlerin, kendi evlerindeki hayatlarını da ayrı evlerde oturan aileler kontrol altında tutar. Ve o evde kavga, gürültü hiç eksik olmaz.

  Genellikle erkeğin annesi, oğlunun evine hükmetmeye meyillidir. Kadının annesi de damadını hep kendi kocasıyla kıyaslamaya ve gençlerin düzenini eleştirmeye meraklıdır. Annelerin saltanatına son vermek gençlere düşüyor.

  Daha da doğrusu, baştan, annelerin yeni evlilerin hayatına fazla girmelerine meydan vermemek. Kadın, kocasının ailesine yeterince saygı göstermeli.

  Ama o ailenin koşullarını kendi evinde sürdüremeyeceğini davranışlarıyla belli etmeli. Erkek de, eşinin ailesine saygılı davranmalı.

  Eşlerin, en küçük anlaşmazlıkları, ailelerine anlatıp onlardan yardım istemeye kalkışmaları, aileler savaşının kızışmasını sağlamaktan başka bir işe yaramaz.

  Evlilik, aileler birliğinin bir koludur. Aileler birliği ne kadar uyumlu olursa, evlilikte de sorunların yaşanmasına da o kadar seyrek rastlanır. Evlilikte politikanın büyük önem taşıdığını vurgulamak istiyoruz. İki yabancı aile, iki yabancı ülke gibidir.

  Çıkarlar gereği, bu iki ülkenin uyumlu bir ilişki içinde olması gerekir


   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Benimle ve ailemle evlenir misin aşkım
  hem bayan hemde erkek bence asla kendi özel olaylarına ailelerini sürekli karıştırmamalı aile tabiki bi kenara atılsın demiyorum ama artık kendilerininde bir aile olduklarının farkına varabilmeli insan sürekli bu yapıldığı taktirdie ailede huzur kamlaz herkesin yeri ayrıdır .emeğine sağlık
   
Benimle ve ailemle evlenir misin aşkım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. benimle Evlenir Misin? - 27 Dresses

  benimle Evlenir Misin? - 27 Dresses

  Tür : Komedi / Romantik Gösterim Tarihi : 29 Şubat 2008 Yönetmen : Anne Fletcher Senaryo : Aline Brosh McKenna Yapım : 2008, ABD, 107 dk. Oyuncular Brian Kerwin (Hal) , Charli Barcena (Genç Tess) , Peyton List (Genç Jane) , Jane Pfitsch (Kuzen Lisa) , Alexa Gerasimovich(Çiçekçi Kız) , Katherine Heigl (Jane) , Krysten Ritter (Gina) , Anne Fletcher (Kaba Taksi Hırsızı) , James Marsden(Kevin)...
 2. Özcan Deniz-Benimle Evlenir misin

  Özcan Deniz-Benimle Evlenir misin

  Özcan Deniz 2009 Benimle Evlenir misin Şarkı Sözü Benimle evlenir misin? Geçmişim, karlı, buzlu yollardan geçmişim Silmişim, yeniden yazmışım ateşlere atmışım Küllerimden doğmuşum yeniden Dirimine ölümle savaşmışım Yaşlıyım, on yaşından beri yaşlıyım Gençliğim hala ışıl ışıl kullanmadığım Bir sandık da açılmayı bekliyor Sen açar mısın? Kadınım olur musun benim bu hayatta? Öğretir misin bana...
 3. Evlenir miydik?

  Evlenir miydik?

  Evlenir miydik? Nasıl isterdim senle Ağlayan bir bebeğin sesine uyanmayı Nasıl isterdim bilsen Bir ömür boyu senin nefesini duymayı Ben söylerim gönül dinler şarkı sözlerida hala güzel Olmayacak dualarda ihtimaller sana özel Üzgünüm ikimiz için sen gözümün bebeği Hala yanıyor bende aşkın mangal yüreği Hep sorup duruyorum bazen kendi kendime Ayrılmasaydık evlenir...
 4. 17 yaşında ki ben ve ailem

  17 yaşında ki ben ve ailem

  Kimse aile demesin bana diyebilirim... Hatta bir ara evden ayrılmayı bile düşündüm.Gitmediysem anneme kıyamamış olmamdan kaynaklanan birşeydir bu.Bu yaşta herkes böyledir,ergen tripleri deyip geçmeyin.Çoğu arkadaşım evden ayrıldı tek veyaa arkadaşlarıylaa yaşıyor...Yani artık devir eski devir değil.Kimse gitmek için izin istemiyor ailesinden. Kendini yetiştirmeyi bilmiş , çevre edinmiş ,...

Sayfayı Paylaş