1. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ

  BesinLer ßébeğin Cinsiyetinde Etkili...

  Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

  Bebeğinizin cinsiyeti tabağınızdaki yemek de etkiliymis Meleklerim. Enerji bakımından zengin besinler alan kadınların erkek çocuk doğurma olasılığının daha fazla olabileceği ortaya çıkmis , nekadar dogru bilemiyorum ama :D okumakta fayda var :):)  İngiltere'deki Exeter Üniversitesi'nden Fiona Mathews ve ekibi, annenin beslenme şekli ve bebeğin cinsiyeti arasındaki ilişkiyi araştırdı. 740 hamilenin, gebelikten önce ve gebelik sırasında beslenme alışkanlıklarını inceleyen uzmanlar ilk çocuğunu bekleyen ve bebeğin cinsiyetini bilmeyen kadınları hamile kalırken kalori desteklerine göre üç gruba ayırdı.
  Enerji desteğini en fazla alan kadınların yüzde 56'sının erkek, en az alanların yüzde 45'inin kız doğurduğu görüldü. Araştırmada kahvaltıda tahıl tüketimi, potasyum, kalsiyum, C, E ve B12 vitaminleri bakımından daha zengin ve daha çeşitli besin tüketimi ve erkek çocuk doğurma arasında güçlü bir ilişki olabileceği de ortaya çıktı.

  Gelişmiş ülkelerde erkek niye azaldı?
  Mathews, çalışmanın genç kadınların az kalorili beslenmeyi tercih ettiği gelişmiş ülkelerde erkek oranının neden azaldığını açıklamaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Son 40 yılda sanayi ülkelerinde erkek bebek sayısı az da olsa azaldı. Bu düşüş tüketim ürünlerindeki kimyasal maddelere bağlanıyor. Ancak uzmanlar, genç kadınların değişen beslenme alışkanlıklarının da bu düşüşü açıklayabileceğini belirtiyor.
  Kahvaltı alışkanlığının gelişmiş ülkelerde neredeyse ortadan kalktığını söyleyen uzmanlar, ABD'de kahvaltı yapan erişkin oranının, 1965'te yüzde 86'yken 1991'de yüzde 75'e düştüğünü vurguluyor. Uzmanlar kahvaltıyı atlamanın normal gece açlığı süresinin uzamasına, bu nedenle glikoz seviyesinin düşmesine yol açabileceği fikrinde.

  Daha önce yapıyan laboratuvar araştırmaları, glikozun erkek bebek doğurma olasılığını artırabileceğini göstermişti. Araştırma, 'Proceedings of the Royal Society' dergisinde yayımlandı.   
BesinLer ßébeğin Cinsiyetinde Etkili... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Beyin Fonksiyonları Üzerine Etkili Besinler

  Beyin Fonksiyonları Üzerine Etkili Besinler

  limon kanı sulandırırmı Beynimiz vücudumuzun küçük bir bölümünü oluştursa da, yiyeceklerle alınan enerjinin yüzde yirmisini harcar. Belirli yiyecekler algılama yeteneğimizi arttırır, daha verimli yapar, daha hızlı düşünmemizi ve dikkatimizi daha iyi vermemizi sağlar. BELLEK HAVUÇ: Hatırlama yeteneğimizi arttırır, çünkü havuç beyin metabolizmasını canlandırır. Bir şey ezberlerken bir ufak...
 2. Besİnler

  Besİnler

  BESİNLER Organik Besinler Karbonhidratlar Sindirilirler Yağlar Sindirilirler Proteinler Sindirilirler Vitaminler Sindirilmezler İnorganik Besinler Mineraller Sindirilmezler Su Sindirilmezler • Enerji vericiler : Karbonhidrat, yağ, protein Enerji verimi : Yağ, protein, karbonhidrat Yapıcı-onarıcı : Protein, yağ, karbonhidrat Düzenleyiciler : Protein, vitamin, mineraller, su Açlık anında...
 3. Alt Islatmada Cinsiyet Etkili Mi?

  Alt Islatmada Cinsiyet Etkili Mi?

  Gece altını ıslatmanın insanlık tarihi kadar eski bir hastalık olduğuna dikkat çeken Tamer toplumda 'ayıp' olarak değerlendirildiği için doktora geç başvurulduğunu çocuğun ailesi tarafından saklanma yoluna gidilip kendi kendine geçmesinin beklendiğini belirtti. 3 yaşındaki çocukların yüzde 40'nın altını ıslattığı halde bu oranın 5 yaşındaki çocuklarda yüzde 20'ye 6 yaşında ise yüzde 10'a...
 4. Cinsiyet önemlimi?

  Cinsiyet önemlimi?

  cinsiyet tahmini cinsiyet belirleme Merhaba arkadaşlar; Allah bağışlasın dünyalar güzeli bir kızım var gebe kaldığımızda ve cinsiyeti öğrendiğimde babamız biraz buruk hissetmişti :lau: ama gel gör şimdi kızım aşağı kızım yukarı .iyii kızım olmuş diyor sizde varmı bu durumlar sizce önemlimidir?
 5. Değişik Cinsiyet Belirleme Burdaaaaa

  Değişik Cinsiyet Belirleme Burdaaaaa

  cinsiyet belirleme yıla göre cinsiyet belirleme sevgili meleklerr bi yerde okuduğum bi konuyu sizlerle paylaşmak istiyorumm yıla göre cinsiyet belirleme deneyenlerinki doğru çıkmışş sizde deneyin bakalımm doğru çıakcakmı :D:D erkekler hücrelerini 4 yılda bir kadınlar ise 3 yılda bir yenilermiş.. dogum yılınızdan hamile kaldıgınız yada kalmak istediginiz yıla göre hesaplıyorsunuz en son...

Sayfayı Paylaş