BETA HCG 109 çıktı sonra 495 çıktı bu ne demek

• Konbuyu başlatan merve0334
  • Başlangıç tarihi
M

merve0334

Forum Okuru
BETA HCG 109 çıktı sonra 495 çıktı bu ne demek
merhaba son adet tarihim 05.09.2016 ydı pazartesi günü beta hcg testim 109 çıktı perşembe günü testi tekrarladım 495 cıktı. yani pazartesiden perşembeye 109 dan 495 e çıktı. artış normal mi bu durumda ne kadarlık hamileyim

hcg-testi_1452504927.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba son adet tarihim 05.09.2016 ydı pazartesi günü beta hcg testim 109 çıktı perşembe günü testi tekrarladım 495 cıktı. yani pazartesiden perşembeye 109 dan 495 e çıktı. artış normal mi bu durumda ne kadarlık hamileyim

Selamlar, Beta Hcg Değerleri iki gün ara ile ölçüldüğünde, önceki değerin iki katı kadar yükselecektir. Dolayısı ile değerleriniz normal görünüyor ve 4 haftalık hamileliğiniz var. Allah hayırlı uğurlu etsin sağ sağlim kucağınıza almanız dileğiyle...

@SadmiN teşekkür ederim cevabınız için mümkünse bir sey daha sormak istiyorum ilk gebeliğim olduğu için biraz telaşlıyım açıkcası. Yoğun bir karın ağrısı normal midir bu haftalarda

@SadmiN teşekkür ederim cevabınız için mümkünse bir sey daha sormak istiyorum ilk gebeliğim olduğu için biraz telaşlıyım açıkcası. Yoğun bir karın ağrısı normal midir bu haftalarda

Merhaba , gebeliğin ilk dönemlerinde kasık,karın ağrısı gibi yakınmalar normaldir. Ağrılara kanama, lekelenme eşlik eder ise hekime görünün..Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..

Mrhba ben yumurtlama doneminde iliskiye girdim yumurtlama gununden 5 gun sonra kan tahlili yaptirdim beta hcg 0,334 cikti hamilelik olabilir mi acaba simdiden tesekurederim .

Merhaba,

Her hcg değerine gebelik var diyemeyiz. Görünürde değer gebelik yönünde olsada hekim muayenesi + usg incelemesi ile gebeliğiniz teyit edilebilir. Ayrıca adet gecikmesi olmadan yapılan testin pozitif olması kimyasal gebeliği de gösterebilir. Bu yüzden size tavsiyem beklenen mensiniz de gecikme söz konusu olursa en az 3 günlük tekrar hcg tetsi yapın ve sonuca göre hekime görünün.

Geri